Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

sinos

Member
Μηνύματα
54
Likes
79
Λίγο άσχετο.
Από 11.01.2021 οι κάτοχοι της κάρτας συναλλαγών AEGEAN Bonus Visa, έχουν τη δυνατότητα μετατροπής των Bonus πόντων τους σε μίλια σε αναλογία 4 προς 4 (4 Bonus πόντοι =4 Μίλια).
Miles+Bonus Όροι και Προϋποθέσεις | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Πλάκα θα έχει κάποια στιγμή να δούμε την αναλογία απο 4 προς 4 να γίνει 4 bonus = 1 μίλι
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.097
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Πειραιώς την Miles and More για κάτι παρόμοιο αλλά όχι με τόσα πολλά πλεονεκτήματα.
η miles a more την οποια ειχα εκδοσει πριν την aegean έχει τεράστια διαφορα στην δυσκολια συλλογης μιλίων.... επίσης τότε εξαργυρωνες μονο στην lufthansa η οποία (το κάνει και σήμερα) έχει εξωφενικό μεγεθος στην χρεωση φόρων, θυμάμαι κάπου στο 2008 είχα συγκεντρωσει πολλά miles ήταν καινουργια ακόμη η κάρτα και έδινε κατι Χ2 κατι κληρωσεις στο mall athens τα οποια τα ψιλοκοψανε, εψαξα να εξαργυρωσω για πτησεις στην Γερμανια, η φορολόγηση τους ήταν τόσο αποκαρδιωτική που προτιμησα να πάρω 2 υπεροχες βαλιτσες , θυμάμαι χαρακτηριστικά οι φόροι της lufthansa ήταν όσο το εισητήριο της aegean τις μερες που με ενδιέφερε. θα σύμφερε εξαργύρωση μόνο σε μερες με πολύ υψηλες τιμές αν πάλι έβρισκες εισιτήριο.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Πάντως σύμφωνα με τα ανωτέρω η αναλογία 4=4 και εξαργύρωση με μιλια πολλαπλάσια του 4, γεννάει συνειρμούς περίεργους για μείωση της αναλογίας στο μέλλον, που για εμένα μάλλον θα σημάνει και κόψιμο της κάρτας εαν γίνει αυτό.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Μόλις είδα ότι μου χρέωσαν ετήσια συνδρομή 40€, έχει ξεφύγει κανείς από αυτήν την επιβάρυνση;Τώρα έκλεισα χρόνο που την έχω..
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μόλις είδα ότι μου χρέωσαν ετήσια συνδρομή 40€, έχει ξεφύγει κανείς από αυτήν την επιβάρυνση;Τώρα έκλεισα χρόνο που την έχω..
Έχει πάει τόσο πολύ η συνδρομή;; εμένα 25€ είναι αλλα οι παλιοί τη γλιτώνουμε με αγορές 2000€ μεσα στο χρόνο.
Πλέον στους νέους κατόχους δε νομίζω να υπάρχει τρόπος αποφυγής
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Μόλις είδα ότι μου χρέωσαν ετήσια συνδρομή 40€, έχει ξεφύγει κανείς από αυτήν την επιβάρυνση;Τώρα έκλεισα χρόνο που την έχω..
Τόσο είναι η χρέωση μετά τον πρώτο δωρεάν χρόνο χρήσης. Επειδή διάβασα πρόσφατα το συμβόλαιο, δεν βρήκα κάπου να λέει ότι μπορούμε να την αποφύγουμε. Οι παλιοί που λέτε, πώς, δηλαδή, την αποφεύγετε με αγορές άνω των 2000?
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Τόσο είναι η χρέωση μετά τον πρώτο δωρεάν χρόνο χρήσης. Επειδή διάβασα πρόσφατα το συμβόλαιο, δεν βρήκα κάπου να λέει ότι μπορούμε να την αποφύγουμε. Οι παλιοί που λέτε, πώς, δηλαδή, την αποφεύγετε με αγορές άνω των 2000?
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα, εγώ πληρώνω για την bonus (απλή) 12 ευρώ. Στις κάρτες gold κάποια στιγμή που ρώτησα υπάλληλο στην Αlpha μου είπε το εξής (πριν 4 χρόνια): H συνδρομή είναι 50 ευρώ το χρόνο αλλά αν κάνει κάποιος συναλλαγές 4.000/χρόνο είναι δωρεάν.
Προφανώς κάτι τέτοιο λειτουργούσε τα προηγούμενα χρόνια αλλά πλέον μπορεί και να μην ισχυεί. Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας πει...
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Για τους παλιούς κατόχους καρτών, αν ο τζίρος της απλής κάρτας ήταν πάνω από 2000€, γινόταν επιστροφή της συνδρομής μετά από σχετικό αίτημα.

Στις καινούργιες κάρτες δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Αν έχεις μεγάλο τζίρο, πχ >2000€, δεν χάνεις κάτι να στείλεις ένα mail στην εξυπηρέτηση πελάτων, και να ζητήσεις την επιστροφή της συνδρομής στα πλαίσια καλής συνεργασίας.

Κάθε πελάτης είναι διαφορετικός και αντιμετωπίζεται διαφορετικά από την κάθε τράπεζα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom