Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Θα μαζεύεις μίλια με 0 κόστος, μέχρι όποτε θέλει η AEGEAN...
Προφανως θελει γι αυτο και προεβλεψε να μας εχει στο προγραμμα συγκεντρωσης χωρις προβλεψη να αλλαξει μια συμβαση που λεει "δωρεαν δια βιου".
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Προφανως θελει γι αυτο και προεβλεψε να μας εχει στο προγραμμα συγκεντρωσης χωρις προβλεψη να αλλαξει μια συμβαση που λεει "δωρεαν δια βιου".
Φυσικα και γιαυτό με το έτσι θέλω πλέον σε ρίχνει στο μάζεμα μιλίων! Θα κάνω μια πρόβλεψη...

Σιγά σιγά, όταν βγαίνουν προσφορές τύπου Κωτσόβολου, το συνολικό κέρδος απο την προσφορά θα εξαρτάτε απο το τι κάρτα θα έχεις...Π.χ η Aegean VISA (κλασική) θα πάρει 5.000 η Premium 10.000!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Φυσικα και γιαυτό με το έτσι θέλω πλέον σε ρίχνει στο μάζεμα μιλίων! Θα κάνω μια πρόβλεψη...

Σιγά σιγά, όταν βγαίνουν προσφορές τύπου Κωτσόβολου, το συνολικό κέρδος απο την προσφορά θα εξαρτάτε απο το τι κάρτα θα έχεις...Π.χ η Aegean VISA (κλασική) θα πάρει 5.000 η Premium 10.000!
Μπορει να εχεις μαγικη σφαιρα αλλα με εναν φθηνο αφυγραντηρα απο τον Κωτσο αυτη τη στιγμη παιρνω 10-15 χιλιαδες και τον πουλαω. Τι σημασια εχουν αυτα που ειναι και προιοντα φαντασιας?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μπορει να εχεις μαγικη σφαιρα αλλα με εναν φθηνο αφυγραντηρα απο τον Κωτσο αυτη τη στιγμη παιρνω 10-15 χιλιαδες και τον πουλαω. Τι σημασια εχουν αυτα που ειναι και προιοντα φαντασιας?
Σε μια συζήτηση όλα έχουν σημασία..Τις γνώμες μας γράφουμε :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Προθεσμιακη στην alpha bank για συγκέντρωση πόντων συμφέρει γενικα? εχετε κάποια αποψη? Δεν το εχω ψαξει γενικα να ειμαι ειλικρινής...
Αν εχεις 30.000+ σε απλη καταθεση που ειναι το μινιμουμ, φυσικα κατι μαζευεις.
Αλλα κυριως μπορει να λειτουργησει ως δικλειδα ασφαλειας ωστε να κλειδωσει την υπαρχουσα καρτα σου με την οποια συνδεεις την πρθεσμιακη και να μην ακυρωθει απο τιποτε ορους που βαζει ενα πρωι η Alpha. (απο τα ψιλα γραμματα των προθεσμιακων).
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Φυσικα και γιαυτό με το έτσι θέλω πλέον σε ρίχνει στο μάζεμα μιλίων! Θα κάνω μια πρόβλεψη...

Σιγά σιγά, όταν βγαίνουν προσφορές τύπου Κωτσόβολου, το συνολικό κέρδος απο την προσφορά θα εξαρτάτε απο το τι κάρτα θα έχεις...Π.χ η Aegean VISA (κλασική) θα πάρει 5.000 η Premium 10.000!
Ο Κωτσόβολος είναι συνεργάτης του προγράμματος Bonus της ALPHA και όχι της Aegean. Δεν πρόκειται να γίνει καμία τέτοια αλλαγή που να αφορά ειδικά τις κάρτες της Aegean, τώρα αν γίνει αλλαγή ανάλογα αν ο κάτοχος έχει απλή κάρτα ή προνομιούχα είναι άλλο θέμα, θα μπορούσε να έχει γίνει μέχρι σήμερα στην τελική, αλλά εν πάσει περιπτώσει αυτό θα αφορά την ALPHA BANK, όχι την Aegean.
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Εγώ έχω 2 κάρτες με 0 κόστος συνδρομής.
Την Aegean bonus visa και την
Diners club Vodafone.
Η πρώτη είναι σχεδόν παροπλισμένη, χρησιμοποιώ στους μεγάλους συνεργάτες την δεύτερη που οι πόντοι είναι ×8. Την τελευταία εβδομάδα του μήνα τους μεταφέρω στην Bonus και στις αρχές του επόμενου μήνα μετατρέπονται αυτόματα σε μίλια.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Να ρωτήσω κι εγώ ο αδαής κάτι, επειδή χάθηκα μέσα στις περιγραφές σας και δε κατέχω τόσο το τραπεζικό αντικείμενο.
Οι προσφορές, η συλλογή πόντων και όλα αυτά τα ωραία ισχύει μόνο με πιστωτικές της Alpha, ή παίζει να υφίσταται και με αγορές που γίνονται από απλές χρεωστικές κάρτες;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
Να ρωτήσω κι εγώ ο αδαής κάτι, επειδή χάθηκα μέσα στις περιγραφές σας και δε κατέχω τόσο το τραπεζικό αντικείμενο.
Οι προσφορές, η συλλογή πόντων και όλα αυτά τα ωραία ισχύει μόνο με πιστωτικές της Alpha, ή παίζει να υφίσταται και με αγορές που γίνονται από απλές χρεωστικές κάρτες;
Ποντους συλλεγεις και με απλες χρεωστικες. Αργεις λιγο να μαζεψεις αρκετους για εισιτηρια (μονο Aegean) , αλλα γιατι οχι?

@psilos3 μ αυτην μαλιστα μαζευεις μιλια. Πολυ καλη περιπτωση.
Screenshot_20211024-145826_Samsung Internet.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ποντους συλλεγεις και με απλες χρεωστικες. Αργεις λιγο να μαζεψεις αρκετους για εισιτηρια (μονο Aegean) , αλλα γιατι οχι?
Να το τσεκάρω τότε γιατί είναι κρίμα να χάνονται έστω όσα λίγα είναι με χρεωστική.
Χώρια που μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ πιστωτική στη ζωή μου, την αποφεύγω για ευνόητους λόγους...
 
D

Delmem38110

Guest
Να το τσεκάρω τότε γιατί είναι κρίμα να χάνονται έστω όσα λίγα είναι με χρεωστική.
Χώρια που μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ πιστωτική στη ζωή μου, την αποφεύγω για ευνόητους λόγους...
αν θες να εκμεταλλευτείς το δίκτυο της star alliance να μην τσεκάρεις καθόλου. η χρεωστική είναι απάτη ως προς την μετατροπή πόντων σε μίλια. χάνεις το 50% των μιλίων στη μετατροπή. 4 πόντοι γίνονται δυο μίλια. να πας στην πιστωτική premioum μια και καλή. μπορεί να έχει 80 ευρώ συνδρομή αλλά στα δίνει και με το παραπάνω, επιπλέων έχεις 25%μίλια σε κάθε μετατροπή πόντων. 4 πόντοι γίνονται 5 μίλια. άσε που σχεδόν αμέσως γίνεσαι ασημένιος σαν καινούριος κάτοχος με επιπλέον προνόμια. σου δίνει μπόνους 8000 μίλια εξαργύρωσης και αναβάθμισης.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.755
αν θες να εκμεταλλευτείς το δίκτυο της star alliance να μην τσεκάρεις καθόλου. η χρεωστική είναι απάτη ως προς την μετατροπή πόντων σε μίλια. χάνεις το 50% των μιλίων στη μετατροπή. 4 πόντοι γίνονται δυο μίλια. να πας στην πιστωτική premioum μια και καλή. μπορεί να έχει 80 ευρώ συνδρομή αλλά στα δίνει και με το παραπάνω, επιπλέων έχεις 25%μίλια σε κάθε μετατροπή πόντων. 4 πόντοι γίνονται 5 μίλια. άσε που σχεδόν αμέσως γίνεσαι ασημένιος σαν καινούριος κάτοχος με επιπλέον προνόμια. σου δίνει μπόνους 8000 μίλια εξαργύρωσης και αναβάθμισης.
Για καποιον που δηλωσε οτι δεν θελει πιστωτικη, ειναι σουπερ. Δεν θα αποκλειστει απο το παρτι των μιλιων και εξαλλου μπορει να συνεχισει να κερδιζει απο συνεργατες της Aegean στη Miles and Bonus (marks and spencer ×6, attica ×2, booking ×2 κλπ)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom