Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Σε αντίστοιχη περίπτωση με κάρτα της εθνικής τράπεζας και το πρόγραμμα go 4 more, ο υπάλληλος σε βενζινάδικο εκ παραδρομής μου εξαργύρωσε 4000 πόντους με αποτέλεσμα να μη χρειαστεί να καταβάλω χρήματα. Μίλησα με υπάλληλο του customer service της τράπεζας και με ενημέρωσαν ότι μπορώ να καταβάλω την αξία της βενζίνης και να μου επιστραφούν οι πόντοι. Ρώτησε καλού κακού την Πέμπτη! :)))
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
32
Likes
111
Θυμάμαι, είχα κι εγώ μια αντίστοιχη κακή εμπειρία με εξαργύρωση ποντων. Πριν κανα τριχρονο όταν έβγαλα την Aegean Bonus, είχα δώσει την κάρτα στην πολυαγαπημενη μου συζυγο για να ψωνίσει στo Hοndos μπας και μαζέψουμε κανα ποντο. Της είπε η πωλητρια ότι μπορεί να εξαργύρωσει 3000 πόντους και να κερδίσει 20℅ που αντιστοιχούσε σε 5 ευρώ. Τότε στην αρχή, οι 3000 ποντοι (μιλια) στο μυαλό μου ήταν ένα ασυλληπτο νουμερο. Η συζυγος δε γνώριζε το bonus και απλά είπε ναι. Όταν ανακάλυψα την εξαργυρωση στην εφαρμογή, έγινε χαμός. Ποιος με είδε και δε με φοβήθηκε. Ήταν η πρωτη και ίσως η τελευταία φορα που επιβλήθηκα στο σπίτι. Απ'το επόμενο πρωι, ξαναεβαλα την ποδια μου και γυρίσαμε στη γνώριμη μας θέση.
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Θα υποστηρίξεις κάτι που δεν ισχύει και θα εκθέσεις έναν άνθρωπο που έκανε σωστά τη δουλειά του!
Ίσως στο κατάστημα μπορούν να κάνουν κάποια αλλαγή. Η τράπεζα δεν νομίζω οτι θα κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής για ψώνια απο supermarket....
Προφανώς δεν εννοούσα να το υποστηρίξω αυτό στο σουπερμάρκετ, αλλά στο τηλ στην Άλφα. Δεν πειράζει. Ο,τι έγινε, έγινε. Πάμε παρακάτω!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Προφανώς δεν εννοούσα να το υποστηρίξω αυτό στο σουπερμάρκετ, αλλά στο τηλ στην Άλφα. Δεν πειράζει. Ο,τι έγινε, έγινε. Πάμε παρακάτω!
Και στο πρωθυπουργό πες το αν θες. Τέτοιος ζήλος για αποποίηση ευθυνών ούτε αυτός ένα πράγμα....
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Μίλησε με το customer service της αλφα και θα σε διαφωτίσουν! Σίγουρα από μεριάς τους θα υπάρχει διάθεση να σε εξυπηρετήσουν κι όχι να κρίνουν!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Βρε παιδιά....Μπερδεύτηκα στο Βασιλόπουλο με τους δικούς τους πόντους και κατά λάθος αντάλλαξα για 5 ΕΥΡΩ 2500 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ. Η τράπεζα δυστυχώς είναι κλειστή σήμερα. Πείτε μου ότι το έχετε πάθει και διορθώνεται, πλιιιζ!!
Το λάθος ήταν δικό σου. Αντί λοιπόν να πεις ψέματα οτι το έκανε κάποιος άλλος, μπορείς να πας στο κατάστημα με την απόδειξη που πήρες και να πεις "Με συγχωρείτε έκανα λάθος στην συναλλαγή μου αυτή, παρακαλώ πολύ μπορεί να διορθωθεί αυτό και να πάρω πίσω τους πόντους πληρώνοντας μετρητοίς ή όχι;" Τόσο απλό είναι....
Η τράπεζα θα σου πει να κάνεις αυτό. Έχω ξεχάσει να δώσω κουπόνι των 6 ευρώ για έκπτωση αφού πλήρωσα σε κατάστημα, και ζήτησα αν γίνεται να αφαιρεθεί εκ των υστέρων και το έκαναν. Όπως σου έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα, λογικά το κατάστημα (αν μπορεί) θα κάνει τη διόρθωση!

Τώρα το κατάλαβες;....
 

Яна

Member
Μηνύματα
256
Likes
286
Το λάθος ήταν δικό σου. Αντί λοιπόν να πεις ψέματα οτι το έκανε κάποιος άλλος, μπορείς να πας στο κατάστημα με την απόδειξη που πήρες και να πεις "Με συγχωρείτε έκανα λάθος στην συναλλαγή μου αυτή, παρακαλώ πολύ μπορεί να διορθωθεί αυτό και να πάρω πίσω τους πόντους πληρώνοντας μετρητοίς ή όχι;" Τόσο απλό είναι....
Η τράπεζα θα σου πει να κάνεις αυτό. Έχω ξεχάσει να δώσω κουπόνι των 6 ευρώ για έκπτωση αφού πλήρωσα σε κατάστημα, και ζήτησα αν γίνεται να αφαιρεθεί εκ των υστέρων και το έκαναν. Όπως σου έγραψα και στο αρχικό μου μήνυμα, λογικά το κατάστημα (αν μπορεί) θα κάνει τη διόρθωση!

Τώρα το κατάλαβες;....
Ας χαλαρώσουμε λίγο κι ας μην είμαστε έτοιμοι να ακονισουμε τα νύχια μας με το παραμικρό και να υποτιμήσουμε τον άλλο, χωρίς καν να ξέρουμε ακριβώς τι έχει συμβεί. Το ζήτησα με τον τρόπο μου εκείνη τη στιγμή, είδα ότι δεν υπάρχει διάθεση και δεν επέμεινα, ακριβώς γιατί ήταν δικό μου λάθος και γιατί η μέρα ήταν περίεργη (που δούλευαν μόνο εκείνοι οι ανθρωποι. Το τι θα έλεγα μετά στην τράπεζα, μήπως κατάφερνα να το διορθωσω, είναι άλλο θέμα. Ούτε να εκθέσω κανέναν, ούτε να κατηγορήσω. Πού ξέρει η τράπεζα τον υπάλληλο του σούπερ που πήγα εγώ.

Τέλος, λοιπόν, με το ζήτημα. Άλλη φορά θα προσέχω περισσότερο. Και ειρήνη ημίν!
 
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Να σε υποτιμήσω; Όχι φυσικά! Ποτέ δεν υποτιμώ τους ανθρώπους. Αυτό θα ήταν τελείως ανόητο εκ μέρους μου! Όταν επισημαίνεις σε κάποιον ένα λάθος, τον διορθώνεις ή αν θες τον συμβουλεύεις, δεν το υποτιμάς. Μπερδεύεις λίγο τις έννοιες και τα πράγματα και έτσι γίνονται οι παρεξηγήσεις. Δεν είναι κακό να κάνουμε λάθη! Προσωπικά έχω κάνει πολλά. Κακό είναι να μην τα αναγνωρίζουμε και να μην προσπαθούμε να τα διορθώσουμε.
Ξέρω οτι δεν είναι εύκολη για όλους (και για μένα το ίδιο) η συλλογή μιλίων! Δεν πρόκειται όμως να αφήσω αυτό να με επηρεάσει σε σημείο να κάνω κάτι λάθος εγώ και για να το διορθώσω να ισχυρίζομαι κάτι που δεν ισχύει. Απεχθάνομαι το ψέμα και δεν το δέχομαι. Μπορεί αυτό να σου φαίνεται υπερβολικό. Για μένα όμως είναι το αυτονόητο.

Και ειρήνη υπάρχει και ηρεμία υπάρχει! Μην αμφιβάλεις γι αυτό :)
Τελεία.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Έχουν αργήσει να μπουν ποτέ πόντοι από αγορά σε κατάστημα του Κωτσόβολου; Έκανα αγορά με το Google Pay, δεν μου έχει ξανά τύχει, αλλά από αφορά στις 28/1 ακόμα δεν έχω δει πόντους.
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Έχουν αργήσει να μπουν ποτέ πόντοι από αγορά σε κατάστημα του Κωτσόβολου; Έκανα αγορά με το Google Pay, δεν μου έχει ξανά τύχει, αλλά από αφορά στις 28/1 ακόμα δεν έχω δει πόντους.
Δίνει τους αυξημενους ποντους του μεγαλου συνεργατη ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom