Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Petyr

Member
Μηνύματα
15
Likes
24
Εγώ επέμεινα αρκετό καιρό σε συζητήσεις με την Alpha να μου εκδώσει νέα Premium και να κρατήσω την παλιά απλή (όταν πρωτοεμφανίστηκε η premium). Δύο φορές ήρθε πίσω το αίτημα να το μετατρέψω σε αναβάθμιση. Τελικά βαρέθηκα να με κάνουν πάσα από το ένα τμήμα στο άλλο και έκανα αναβάθμιση. Πάντως μου είπαν ότι δεν ήταν εισοδηματικό το θέμα, μάλιστα έχω και 2η (άσχετη) πιστωτική από Alpha - τους είπα να καταργήσω εκείνη αν αυτό ήταν το πρόβλημα, αλλά δεν... μου ξεκαθάρισαν ότι το "red flag" ήταν η προύπαρξη της απλή Aegean bonus visa.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Οι δύο κάρτες είναι δύο διαφορετικές κάρτες, που ανήκουν σε ένα άτομο με δικό του λογαριασμό miles & bonus, έχουν εκδοθεί απο τη τράπεζα, μετά απο αίτηση η κάθε μία ξεχωριστά, και μετά την έκδοση της premium (η άλλη προϋπήρχε) η κάρτα "κρεμάστηκε" αυτόματα στο λογαριασμό miles & bonus και εμφανίστηκαν τα κουπόνια της. Αυτή τη στιγμή τις βλέπω μπροστά μου.

Όταν κάτι δεν το έχουμε δει με τα μάτια μας δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει. Όποιος θέλει πιστεύει, όποιος δεν θέλει, δεν πειράζει. Δεν θα προσπαθώ να αποδεικνύω οτι δεν είμαι ελέφαντας....
View attachment 388124
το παραπάνω φαινόμενο συναντάται όταν γίνετε αναβάθμιση μετά από αίτηση.
βλέπεις για ένα μικρό χρονικό διάστημα και τις δυο.
θα έπρεπε και στην μπλε να υπήρχε λινκ για μετατροπή μιλίων εφόσον είναι διαφορετικό τραπεζικό προϊόν.
η μπλε φεύγει οριστικά μετά από μερικές μέρες ενεργοποίησης της καινούριας γιατί δεν έχει λόγο ύπαρξης
 
Last edited by a moderator:
D

Delmem38110

Guest
Εξαρχής αναφέρω κάτι με βάση προσωπικές εμπειρίες. Νόμιζα οτι ήταν εμφανές αυτό. Αν δεν έγινε αντιληπτό απο τα λεγόμενα μου, οκ. Δεν θα το κρατήσω και μανιάτικο, αλίμονο.
και ένα άλλο μέλος παλιότερα υποστήριξε ότι πήρε 8κ αναβάθμισης και εξαργύρωσης σε αίτηση αναβάθμισης κάρτας.
ποστ 1045
Aegean Airlines - Aegean Bonus Visa
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Στην επιστολή όμως τι σου έγραφε εσένα μαζί με τη νέα κάρτα; όσον αφορά τους όρους; γιατί αν συνεχίζεις με τους ιδίους πέραν της συνδρομής θα έχεις και την απαλλαγή
"Καλως ηρθατε στη νεα καρτα, προνομια, μπλα μπλα". Δεν θυμαμαι κατι αλλο, ετσι κι αλλιως αποδεχθηκα το αναποφευκτο.
Παντως δεν ηρθε νεα συμβαση με αλλους ορους, οποτε αναμενω σε 6 μηνες να δω τι θα κανουν.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
βλέπεις για ένα μικρό χρονικό διάστημα και τις δυο.
η μπλε φεύγει οριστικά μετά από μερικές μέρες ενεργοποίησης της καινούριας γιατί δεν έχει λόγο ύπαρξης
Θα ήθελα να μου πεις πόσο είναι αυτό το διάστημα, για να ξέρω πότε θα εξαφανιστεί η κάρτα.


θα έπρεπε και στην μπλε να υπήρχε λινκ για μετατροπή μιλίων εφόσον είναι διαφορετικό τραπεζικό προϊόν.
Γιατί ποιος είπε οτι δεν υπάρχει;

----
Και εγώ έλαβα μειλ σήμερα για αναβάθμιση της παλιάς μπλέ και θα περιμένω να έρθει η κάρτα να δω τι θα τη συνοδεύει.
 
D

Delmem38110

Guest
Θα ήθελα να μου πεις πόσο είναι αυτό το διάστημα, για να ξέρω πότε θα εξαφανιστεί η κάρτα.



Γιατί ποιος είπε οτι δεν υπάρχει;

----
Και εγώ έλαβα μειλ σήμερα για αναβάθμιση της παλιάς μπλέ και θα περιμένω να έρθει η κάρτα να δω τι θα τη συνοδεύει.
το πολύ μια βδομάδα αν θυμάμαι καλά
δεν μπορώ να δω πιο κάτω από εκεί που έχεις κόψει τη φωτό.
στην φωτογραφία είναι ενεργοποιημένη η πριμιουμ.
η φωτό της κάρτας που παραθέτεις ανήκει σε σένα η σε γνωστό.
 
Last edited by a moderator:

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Θα ήθελα να μου πεις πόσο είναι αυτό το διάστημα, για να ξέρω πότε θα εξαφανιστεί η κάρτα.



Γιατί ποιος είπε οτι δεν υπάρχει;

----
Και εγώ έλαβα μειλ σήμερα για αναβάθμιση της παλιάς μπλέ και θα περιμένω να έρθει η κάρτα να δω τι θα τη συνοδεύει.
Και σε μένα έτσι ακριβως. Για καμία δεκαριά μέρες εμφανίζονταν κι οι δυο. Μετά εξαφανιστηκε η μπλε.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Και σε μένα έτσι ακριβως. Για καμία δεκαριά μέρες εμφανίζονταν κι οι δυο. Μετά εξαφανιστηκε η μπλε.
Αν έκανες αναβάθμιση (δεν έχω κάνει και δεν ξέρω) τότε μάλλον έπρεπε να εξαφανιστεί. Αλλά και πάλι δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη για κάτι που δεν έχω κάνει.
Εγώ τις βλέπω όπως παρακάτω απο αρχές Δεκέμβρη.
Χωρίς τίτλο.png


Και δεν είναι φωτογραφία του γείτονα....κάπου το χάνουμε πλέοv (@Яна δεν απευθύνομαι σε εσένα).
 
D

Delmem38110

Guest
Αν έκανες αναβάθμιση (δεν έχω κάνει και δεν ξέρω) τότε μάλλον έπρεπε να εξαφανιστεί. Αλλά και πάλι δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη για κάτι που δεν έχω κάνει.
Εγώ τις βλέπω όπως παρακάτω απο αρχές Δεκέμβρη.
View attachment 388316

Και δεν είναι φωτογραφία του γείτονα....κάπου το χάνουμε πλέοv (@Яна δεν απευθύνομαι σε εσένα).
η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.
 

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Έχει έρθει σε κανέναν αντικατάσταση καρτας aegean χωρίς να το ζητησει; ήρθε mail σε φιλο που ουσιαστικά αναγράφει για αντικατάσταση και δεν αναφέρει πουθενά να επιλέξεις αν τη θες η οχι. Περιμένω να δω στην επιστολή πέραν της συνδρομής τι θα λέει για τους όρους αν τυχόν αναγράφει ότι συνεχίζεις με τους ίδιους (πέραν της συνδρομής) οπότε να μείνει η απαλλαγή με το 2000€/ετος. Αλλα αν όντως επιλέγεις ετσι που το αναγράφει θα τη πατήσουν πολλοί και θα βρεθούν με 40-80αρια χρέωση χωρίς να το καταλάβουν
Μου ήρθε και σε έμενα αντίστοιχο email. Μίλησα με την τράπεζα και μου είπαν ότι όταν την παραλάβω μπορώ να επιλέξω να μην την δεχτώ- ενεργοποιήσω. Για τους όρους δεν γνώριζαν τίποτα... οπότε είμαι εν αναμονή της κάρτας για αν δω αν εσωκλείονται όροι.
 

pexths

Member
Μηνύματα
6
Likes
9
έχω 7 πιστωτικες κάρτες της alpha bank, όλες χωρίς συνδρομή εφ όρου ζωής. την aegean bonus visa premium δεν πρόκειται να την δεχτω-ενεργοποιησω όχι γιατί αυτά που προσφέρει είναι λίγα, απεναντίας. αλλά για την ύπουλη και απαράδεκτη τακτική της alpha που προσπαθεί να σε βάλει στο τριπακι της συνδρομής και μάλιστα μιας συνδρομής της τάξεως των 80 ευρώ. πραγματικά απαράδεκτο για εμενα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom