Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
έχω 7 πιστωτικες κάρτες της alpha bank, όλες χωρίς συνδρομή εφ όρου ζωής. την aegean bonus visa premium δεν πρόκειται να την δεχτω-ενεργοποιησω όχι γιατί αυτά που προσφέρει είναι λίγα, απεναντίας. αλλά για την ύπουλη και απαράδεκτη τακτική της alpha που προσπαθεί να σε βάλει στο τριπακι της συνδρομής και μάλιστα μιας συνδρομής της τάξεως των 80 ευρώ. πραγματικά απαράδεκτο για εμενα
και μετά;
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
παραμένω με την απλή aegean bonus visa με δωρεάν συνδρομή για πάντα.
Στάλθηκε και σε μένα σήμερα η premium ήρθε το σχετικό φουλ παραπλανητικό mail για δήθεν αντικατάσταση. Γενικά με πήραν όλοι οι φίλοι μου απορημένοι και θα τη πατούσαν πολλοί έτσι που το παρουσιάζει η alpha.
Παραμένουμε με την απλή αλλά αυτό το δωρεάν συνδρομή "για πάντα" ίσως είναι ουτοπικό... Κάποια στιγμή θα μας χρεώσουν για ότι είχαμε δωρεάν οπότε ας ελπίσουμε στο πολύ μακρινό μέλλον
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Να ρωτησω κατι, σε ολους εχει ερθει υποχρεωτικα η premium και οχι η απλη νεα Aegean με 40 ευρω συνδρομη?
Γιατι οταν ετρεχε η επιλογη με το δωρακι των 3.000 bonus μπορουσες να διαλεξεις τα 40 ευρω, το οποιο και επελεξα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Να ρωτησω κατι, σε ολους εχει ερθει υποχρεωτικα η premium και οχι η απλη νεα Aegean με 40 ευρω συνδρομη?
Γιατι οταν ετρεχε η επιλογη με το δωρακι των 3.000 bonus μπορουσες να διαλεξεις τα 40 ευρω, το οποιο και επελεξα.
Όχι, σε μένα ήρθε η απλή, δωρεάν για τους πρώτους 6 μήνες και μετά με 40 ευρώ συνδρομή. Αποφάσισα όμως και ζήτησα την premium τηλεφωνικά. Μου είπαν να μην ενεργοποιήσω βέβαια αυτή που έστειλαν και όταν έρθει η άλλη να την καταστρέψω.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.605
Όταν μια πιστωτική κάρτα λήξει, ανανεώνεται αυτόματα. Θα του στείλουν άλλη με νέα ημερομηνία λήξης. Παλαιά Aegean. Και εάν δεν είναι διαθέσιμη τότε (ελάχιστες οι πιθανότητες), θα δει τότε τι θα κάνει, φαντάζομαι δεν θα αποφασίσει από τώρα για ένα υποθετικό σενάριο.
 

pexths

Member
Μηνύματα
6
Likes
9
έληξε πριν ένα χρόνο περίπου και ήρθε το καινούριο πλαστικό με τους ίδιους ακριβώς όρους.
και επειδή υποψιάζομαι ότι δεν γνωρίζεις αρκετά περί πιστωτικών καρτών, να σε ενημερώσω ότι όταν ένα τραπεζικό προϊόν, εν προκειμένω πιστωτικη κάρτα, καταργείται με υπαιτιοτητα της τράπεζας στο αντικαθιστά με ένα παρεμφερές με τους ιδιους ακριβώς όρους που είχες υπογράψει για το αρχικό προϊόν.
θέλεις και παραδειγματα; όταν κατάργησε η alpha πριν χρόνια την fokas Amex μου την αντικατεστησε με μια απλή visa με το ίδιο επιτόκιο και βεβαίως άνευ συνδρομής για παντα.
το ίδιο ακριβώς συνέβη πριν κάνα δυο χρόνια όταν επίσης κατάργησε την notos plus visa.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν θα μπορούσες να κάνεις περισσότερο λάθος. Οι τράπεζες μπορούν και κάνουν ότι γουστάρουν.

Όπως έκαναν με την Amex Blue και την αντικατάσταση τους σε Platinum.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Να ρωτησω κατι, σε ολους εχει ερθει υποχρεωτικα η premium και οχι η απλη νεα Aegean με 40 ευρω συνδρομη?
Όταν λήγει μία κάρτα έρχεται η καινούργια με νέα ημερομηνία λήξης αλλά με τον ίδιο αριθμό κάρτας και στην εμφανίζει στο web-banking μέχρι να έρθει και να την ενεργοποιήσεις. Τώρα, χωρίς καμία αίτηση αναβάθμισης και χωρίς να λήγει τώρα η κάρτα μου, έχει έρθει μειλ για αντικατάσταση της απλής σε απλή αλλά με νέο νούμερο κάρτας, που σημαίνει νέο προϊόν! Έχει εμφανιστεί μάλιστα και στο web banking μου. Περιμένω να δω την επιστολή που θα συνοδεύει τη νέα κάρτα και θα δω τότε τι θα κάνω. Η premium έρχεται αν κάνεις αίτηση αναβάθμισης σε premium ή κάνεις νέα αίτηση για premium. Είναι φως φανάρι οτι η τράπεζα θέλει να "τελειώνει" τις παλιές aegean bonus απλές, το θέμα είναι αν θα σε υποχρεώσει να το κάνεις άμεσα ή όταν λήξει μια και καλή η κάθε ισχύουσα κάρτα. Αυτό περιμένω να δω εγώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Όταν λήγει μία κάρτα έρχεται η καινούργια με νέα ημερομηνία λήξης αλλά με τον ίδιο αριθμό κάρτας και στην εμφανίζει στο web-banking μέχρι να έρθει και να την ενεργοποιήσεις. Τώρα, χωρίς καμία αίτηση αναβάθμισης και χωρίς να λήξει τώρα η κάρτα μου, έχει έρθει μειλ για αντικατάσταση της απλής σε απλή αλλά με νέο νούμερο κάρτας, που σημαίνει νέο προϊόν! Έχει εμφανιστεί μάλιστα και στο web banking μου. Περιμένω να δω την επιστολή που θα συνοδεύει τη νέα κάρτα και θα δω τότε τι θα κάνω. Η premium έρχεται αν κάνεις αίτηση αναβάθμισης σε premium ή κάνεις νέα αίτηση για premium. Είναι φως φανάρι οτι η τράπεζα θέλει να "τελειώνει" τις παλιές aegean bonus απλές, το θέμα είναι αν θα σε υποχρεώσει να το κάνεις άμεσα ή όταν λήξει μια και καλή η κάθε ισχύουσα κάρτα. Αυτό περιμένω να δω εγώ.
Λογικα η επιστολη θα δινει καποια προθεσμια να ενεργοποιησεις τη νεα καρτα (αν θυμαμαι καλα ηταν 3 μηνες). Η παλια θα ληξει εκ των πραγματων και ειναι στη διακριτικη σου ευχερεια να τη δεχτεις η οχι.
Κατα τη γνωμη μου ειναι υπερβολικο να δινει καποιος 120 ευρω για συνδρομες, αφου τα κουπονια της premium μονο ηδη επιβαλλουν αγορα αρκετων εισιτηριων για να ξοδευτουν. Δηλαδη ειναι κινουμενη αμμος τα προνομια, ολο και πιο πολλες οι αγορες στην Aegean, ολο και μεγαλυτερο κοστος συντηρησης για να παρεις προνομια.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Λογικα η επιστολη θα δινει καποια προθεσμια να ενεργοποιησεις τη νεα καρτα (αν θυμαμαι καλα ηταν 3 μηνες).
Όταν έρθει θα μπορώ να απαντήσω. Τώρα δεν έχω απάντηση σε αυτό....και εγώ περιμένω.

Η παλια θα ληξει εκ των πραγματων και ειναι στη διακριτικη σου ευχερεια να τη δεχτεις η οχι.
Κατα τη γνωμη μου ειναι υπερβολικο να δινει καποιος 120 ευρω για συνδρομες, αφου τα κουπονια της premium μονο ηδη επιβαλλουν αγορα αρκετων εισιτηριων για να ξοδευτουν. Δηλαδη ειναι κινουμενη αμμος τα προνομια, ολο και πιο πολλες οι αγορες στην Aegean, ολο και μεγαλυτερο κοστος συντηρησης για να παρεις προνομια.
Αν σκεφτείς οτι η δική μου παλιά λήγει το 2025....έχω μπόλικο χρόνο ακόμα και αν η τράπεζα μου το επιτρέψει θα την κρατήσω χωρίς συνδρομή. Για τα υπόλοιπα περι προνομίων συμφωνώ. Το τζάμπα πέθανε γι αυτές τις κάρτες και τα μίλια δύσκολα μαζεύονται....προσωπικά έχω κάνει ότι θεωρώ οτι με συμφέρει, με τα δικά μου δεδομένα και αυτό θα συνεχίσω να κάνω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.354
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom