Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

StoneChris

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Εγώ μια απορία έχω! Αν κάποιος αχαρακτήριστος, διαρρεύσει αυτό το νούμερο, που είναι το ίδιο για όλους μετά τι γίνεται! Το ρωτάω αυτό γιατί πότε εκτός από μία φορά, δεν με έχουν ρωτήσει τον αριθμό της κάρτας μου για επιβεβαίωση ότι όντως είμαι Gold.
Εμένα μ έχουν ρωτησει πολλές φορές
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.283
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ μια απορία έχω! Αν κάποιος αχαρακτήριστος, διαρρεύσει αυτό το νούμερο, που είναι το ίδιο για όλους μετά τι γίνεται! Το ρωτάω αυτό γιατί πότε εκτός από μία φορά, δεν με έχουν ρωτήσει τον αριθμό της κάρτας μου για επιβεβαίωση ότι όντως είμαι Gold.
ΠΑΝΤΑ με ρωτάνε. Ούτε μια φορά δεν έχει τύχει να μη με ρωτήσουν. Και το νούμερο, και μέιλ και ημεριμηνίε γέννησης, αλλιώς δε γίνεται καν συζήτηση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ΠΑΝΤΑ με ρωτάνε. Ούτε μια φορά δεν έχει τύχει να μη με ρωτήσουν. Και το νούμερο, και μέιλ και ημεριμηνίε γέννησης, αλλιώς δε γίνεται καν συζήτηση.
τις τελευταιες 3 μερες τους πηρα 4 φορες. καμμια δεν μου ζητησαν τιποτε στην αρχη. ρωτησα πληροφοριες (που ακουσον ακουσον δεν ηξερε ο taver!), εδωσα κωδικο κρατησης να ελεγξουν τι μπορουσε να γινει και μονο την τελευταια φορα για τη χρηση ενος κουπονιου μου ζητησε στοιχεια, μετα 5 λεπτα συνομιλιας.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ μια απορία έχω! Αν κάποιος αχαρακτήριστος, διαρρεύσει αυτό το νούμερο, που είναι το ίδιο για όλους μετά τι γίνεται! Το ρωτάω αυτό γιατί πότε εκτός από μία φορά, δεν με έχουν ρωτήσει τον αριθμό της κάρτας μου για επιβεβαίωση ότι όντως είμαι Gold.
παίζει σημαντικό ρόλο το νούμερο τηλεφώνου να είναι γνωστό σε αυτούς, να είναι το ίδιο δηλαδή που καλείς συνήθως.
για πληροφορίες δεν μας ζητάνε πια, για αλλαγές κρατήσεις πάντα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Μη σας τύχει ακύρωση με Aegean. Μπέρδεμα. Και συνεννόηση…αφήστε καλύτερα.
Αυτό που μπορεί να κάνει η Aegean σε περίπτωση ακύρωσης είναι ή να βάλει την κράτηση σε προηγούμενη/επόμενη πτήση ή να δώσει voucher/refund. Δεν είναι και πολλές επιλογές έτσι και αλλιώς, πόσο μπέρδεμα να είναι; Όλα αυτά γίνονται και μέσω του app χωρίς το τηλεφωνικό κέντρο.

Εγώ μια απορία έχω! Αν κάποιος αχαρακτήριστος, διαρρεύσει αυτό το νούμερο, που είναι το ίδιο για όλους μετά τι γίνεται! Το ρωτάω αυτό γιατί πότε εκτός από μία φορά, δεν με έχουν ρωτήσει τον αριθμό της κάρτας μου για επιβεβαίωση ότι όντως είμαι Gold.
3 φορές έχω πάρει τηλέφωνο για να εξυπηρετήσω φίλους μου και μετά την ταυτοποίηση στοιχείων, δεν έχουν αρνηθεί ποτέ εξυπηρέτηση.

ΠΑΝΤΑ με ρωτάνε. Ούτε μια φορά δεν έχει τύχει να μη με ρωτήσουν. Και το νούμερο, και μέιλ και ημεριμηνίε γέννησης, αλλιώς δε γίνεται καν συζήτηση.
παίζει σημαντικό ρόλο το νούμερο τηλεφώνου να είναι γνωστό σε αυτούς, να είναι το ίδιο δηλαδή που καλείς συνήθως.
για πληροφορίες δεν μας ζητάνε πια, για αλλαγές κρατήσεις πάντα.
Αυτό έπαιζε πολύ πριν από τον covid που δούλευαν από το τηλεφωνικό κέντρο και με το καλημέρα έλεγαν και το επίθετο σου γιατί υπήρχε αντιστοίχιση τηλεφώνου με αριθμό κάρτας. Έχουν να με προσφωνήσουν 2 χρόνια τώρα. Νούμερο, όνομα, e-mail, ημερομηνία γέννησης το έχω μάθει ποια σαν ποιηματάκι, δεν τους αφήνω να με ρωτήσουν και το λέω μόνος μου στην αρχή σαν παιδάκι Α' δημοτικού. :D
 
D

Delmem38110

Guest
Αυτό έπαιζε πολύ πριν από τον covid που δούλευαν από το τηλεφωνικό κέντρο και με το καλημέρα έλεγαν και το επίθετο σου γιατί υπήρχε αντιστοίχιση τηλεφώνου με αριθμό κάρτας. Έχουν να με προσφωνήσουν 2 χρόνια τώρα. Νούμερο, όνομα, e-mail, ημερομηνία γέννησης το έχω μάθει ποια σαν ποιηματάκι, δεν τους αφήνω να με ρωτήσουν και το λέω μόνος μου στην αρχή σαν παιδάκι Α' δημοτικού. :D
εμάς όπως προείπα με το καλημέρα δεν ζητάνε τίποτε για αρχή μόνο όταν περάσουμε στα βαριά ζητάνε.
είναι και πως μιλάς όταν ανοίγει η γραμμή φίλε Ορέστη. 😂😂😂
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.283
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
εμάς όπως προείπα με το καλημέρα δεν ζητάνε τίποτε για αρχή μόνο όταν περάσουμε στα βαριά ζητάνε.
είναι και πως μιλάς όταν ανοίγει η γραμμή φίλε Ορέστη. 😂😂😂
Εχθές τι βράδυ πήρα 2 φορές, και τις 2 μου ζήτησαν τα πάντα εκτός από αριθμό παπουτσιού
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
εμάς όπως προείπα με το καλημέρα δεν ζητάνε τίποτε για αρχή μόνο όταν περάσουμε στα βαριά ζητάνε.
είναι και πως μιλάς όταν ανοίγει η γραμμή φίλε Ορέστη. 😂😂😂
Εγω κανω βιντεοκληση....:xalara:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
τις τελευταιες 3 μερες τους πηρα 4 φορες. καμμια δεν μου ζητησαν τιποτε στην αρχη. ρωτησα πληροφοριες (που ακουσον ακουσον δεν ηξερε ο taver!), εδωσα κωδικο κρατησης να ελεγξουν τι μπορουσε να γινει και μονο την τελευταια φορα για τη χρηση ενος κουπονιου μου ζητησε στοιχεια, μετα 5 λεπτα συνομιλιας.
Καμμιά φορά (υπό συνθήκες που δε γνωρίζω) το νούμερο των Gold σε βγάζει σε agent του κανονικού τηλεφωνικού κέντρου, οι οποίοι δε γνωρίζουν αυτόματα σε τί νούμερο κάλεσες. Εμένα, πάντως, όλες τις φορές μου ζητάνε τα στοιχεία, ακόμα κι αν καλώ για συγκεκριμένη κράτηση από την οποία φαίνεται το status.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
παιδιά σχωράτε με αλλά είναι σαν να ανακάλυψα μια ΟΑΣΗ! δεν είμαι ξανθιά αλλά πρώτη φορά έπεσα στο τοπικ σήμερα, και εαν κατάλαβα καλά υπάρχει στην alpha bank κάρτα της Aegean που μας χαρίζει μιλια με αγορες σε συγκεκριμένες αγορές ή σε όλες;;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.283
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
παιδιά σχωράτε με αλλά είναι σαν να ανακάλυψα μια ΟΑΣΗ! δεν είμαι ξανθιά αλλά πρώτη φορά έπεσα στο τοπικ σήμερα, και εαν κατάλαβα καλά υπάρχει στην alpha bank κάρτα της Aegean που μας χαρίζει μιλια με αγορες σε συγκεκριμένες αγορές ή σε όλες;;;;
Σε όλες, απλά παίρνεις διαφορετικό συντελεστή ανάλογα με το πού έκανες την αγορά, πχ οι μεγάλοι συνεργάτες (Κωτσόβολας, Βασιλόπουλας και λοιποί -λας) πολλαπλασιάζουν τον αριθμό μιλίων. Έχεις πολύ διάβασμα.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σε όλες, απλά παίρνεις διαφορετικό συντελεστή ανάλογα με το πού έκανες την αγορά, πχ οι μεγάλοι συνεργάτες (Κωτσόβολας, Βασιλόπουλας και λοιποί -λας) πολλαπλασιάζουν τον αριθμό μιλίων. Έχεις πολύ διάβασμα.
επιστρεφω σε λίγο πάω να εκδόσω μια και τα ξαναλέμε :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.628
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom