Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
παιδιά σχωράτε με αλλά είναι σαν να ανακάλυψα μια ΟΑΣΗ! δεν είμαι ξανθιά αλλά πρώτη φορά έπεσα στο τοπικ σήμερα, και εαν κατάλαβα καλά υπάρχει στην alpha bank κάρτα της Aegean που μας χαρίζει μιλια με αγορες σε συγκεκριμένες αγορές ή σε όλες;;;;
Νο offence, αλλά σε ποιό πλανήτη ζεις; Τόσες διαφημίσεις παντού, στην τελεόραση, στα αεροπλάνα, στα αεροδρόμια, πως γίνεται να μην το πήρες χαμπάρι;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καμμιά φορά (υπό συνθήκες που δε γνωρίζω) το νούμερο των Gold σε βγάζει σε agent του κανονικού τηλεφωνικού κέντρου, οι οποίοι δε γνωρίζουν αυτόματα σε τί νούμερο κάλεσες. Εμένα, πάντως, όλες τις φορές μου ζητάνε τα στοιχεία, ακόμα κι αν καλώ για συγκεκριμένη κράτηση από την οποία φαίνεται το status.
καλεσα για κρατηση, που ειχαμε μιλησει αλλου ατομου, που δεν φαινεται το στατους μου. απαντησαν αστραπιαια, ελεγξαν διαθεσιμοτητες κλπ, δεν μου ζητησαν τπτ, κ την 4η φορα που αποφασισα τι θα γινει, μετα απο ψαξιμο κ συζητηση στο τελος ζητησαν τα στοιχεια για να ναλουν το κουπονι. αυτα εγιναν κ εξηγησες γιατι γινεται ετσι.
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Νο offence, αλλά σε ποιό πλανήτη ζεις; Τόσες διαφημίσεις παντού, στην τελεόραση, στα αεροπλάνα, στα αεροδρόμια, πως γίνεται να μην το πήρες χαμπάρι;
εσύ καλά τα λες αλλά δεν τα πολυ παρακολουθώ αυτά οπότε μαυρα μεσάνυχτα!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Believe it or not κι εγώ πήρα Aegean Bonus Visa για πρώτη φορά πριν 2 βδομάδες, οπότε έχω ερωτήσεις.
Μαζί την βγάλαμε, χοχο. Μέχρι τότε βέβαια είχα άλλη κάρτα, με επιστροφή σε μετρητά του 3% όλων των πληρωμών που γίνονταν, με συνέφερε όλο αυτό το αλισβερίσι, γιατί μετρούσε για οποιαδήποτε πληρωμή, παντού.

Ε, το έκοψαν σχεδόν ολοκληρωτικά, έβγαλα την Premium. Μου ήρθε τώρα μήνυμα για μετατροπή πόντων σε μίλια. Αν δεν τα κάνω, λήγει κάποια προθεσμία; Περιμένω απλά και τα κάνω άλλη στιγμή, αν έχει και προσφορά, όπως είπαν άλλοι;

(Μετά πηδάω και στο άλλο θέμα, της Aegean, για να καταλάβω λιγάκι όλο το κονσεπτ με τα μίλια στα εισιτήρια, χαχα. Δεν έχω βγάλει ποτέ εισιτήριο έτσι.)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μαζί την βγάλαμε, χοχο. Μέχρι τότε βέβαια είχα άλλη κάρτα, με επιστροφή σε μετρητά του 3% όλων των πληρωμών που γίνονταν, με συνέφερε όλο αυτό το αλισβερίσι, γιατί μετρούσε για οποιαδήποτε πληρωμή, παντού.

Ε, το έκοψαν σχεδόν ολοκληρωτικά, έβγαλα την Premium. Μου ήρθε τώρα μήνυμα για μετατροπή πόντων σε μίλια. Αν δεν τα κάνω, λήγει κάποια προθεσμία; Περιμένω απλά και τα κάνω άλλη στιγμή, αν έχει και προσφορά, όπως είπαν άλλοι;

(Μετά πηδάω και στο άλλο θέμα, της Aegean, για να καταλάβω λιγάκι όλο το κονσεπτ με τα μίλια στα εισιτήρια, χαχα. Δεν έχω βγάλει ποτέ εισιτήριο έτσι.)
Δεν έχεις κάποια προθεσμία. Τα κάνεις εσύ όποτε θέλεις. 🙂
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ε, το έκοψαν σχεδόν ολοκληρωτικά, έβγαλα την Premium. Μου ήρθε τώρα μήνυμα για μετατροπή πόντων σε μίλια. Αν δεν τα κάνω, λήγει κάποια προθεσμία; Περιμένω απλά και τα κάνω άλλη στιγμή, αν έχει και προσφορά, όπως είπαν άλλοι;
Οι Bonus πόντοι έχουν ημερομηνία λήξης (δε θυμάμαι πόσο, κάπου 1 με 2 χρόνια από τη συλλογή τους). Αν δεν τους μετατρέψεις για καιρό μπορεί να χαθούν.
Προσφορά για μετατροπή με καλύτερο rate έχει υπάρξει μία και μόνο μία φορά όλη κι όλη, αμέσως πριν το λανσάρισμα των νέων καρτών (premium κλπ.), μάλλον ως τυράκι για να σπρώξουν μετά κόσμο στην premium. Αν έπρεπε να βάλω κάποιο στοίχημα, ΔΕΝ θα στοιχημάτιζα στην επανάληψη τέτοιας προσφοράς.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Οι Bonus πόντοι μου λήγουν και πότε; | ALPHA BANK

Οι Bonus πόντοι που μπορούν να εξαργυρωθούν:
  • μέσα σε ένα έτος για τους πόντους που κερδίζουμε από την έκδοση της κάρτας
  • μέσα σε δύο έτη τους πόντους που συλλέγουμε από αγορές κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.787
Μαζί την βγάλαμε, χοχο. Μέχρι τότε βέβαια είχα άλλη κάρτα, με επιστροφή σε μετρητά του 3% όλων των πληρωμών που γίνονταν, με συνέφερε όλο αυτό το αλισβερίσι, γιατί μετρούσε για οποιαδήποτε πληρωμή, παντού.

Ε, το έκοψαν σχεδόν ολοκληρωτικά, έβγαλα την Premium. Μου ήρθε τώρα μήνυμα για μετατροπή πόντων σε μίλια. Αν δεν τα κάνω, λήγει κάποια προθεσμία; Περιμένω απλά και τα κάνω άλλη στιγμή, αν έχει και προσφορά, όπως είπαν άλλοι;

(Μετά πηδάω και στο άλλο θέμα, της Aegean, για να καταλάβω λιγάκι όλο το κονσεπτ με τα μίλια στα εισιτήρια, χαχα. Δεν έχω βγάλει ποτέ εισιτήριο έτσι.)
Κατ' αρχας σε περιμενει ενα διαστημα εισαγωγικης εκπαιδευσης και πειραματισμου. Προσβαση στα δωρεαν εισιτηρια εχεις αφου γεμισεις το κουβαδακι σου με μιλια. Θα περασεις, οπως ολοι μας, μια περιοδο παρατηρησης των εισιτηριων που σε ενδιαφερουν.
Το να καθεσαι να κοιτας τα award απο την κλειδαροτρυπα, δηλαδη χωρις τα μιλια ετοιμα να ξεκλειδωσει η προσβαση, ειναι ασκοπη καθυστερηση της παρατηρησης. Μονο στον ανταγωνιστη μου για τα ιδια εισιτηρια θα συμβουλευα να αραξει.
 

Jobous

Member
Μηνύματα
80
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Καλησπέρα. 2 ερωτήσεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για την κάρτα.
1) Για την έκδοση φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται να είσαι πελάτης της Alpha. Απλά αν είσαι βοηθάει,, σωστο ??
2) Η χρήση των κουπονιών και γίνεται μόνο τηλεφωνικά, πχ του extra εισιτηρίου ή και μέσω του site ??
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα. 2 ερωτήσεις γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ για την κάρτα.
1) Για την έκδοση φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται να είσαι πελάτης της Alpha. Απλά αν είσαι βοηθάει,, σωστο ??
2) Η χρήση των κουπονιών και γίνεται μόνο τηλεφωνικά, πχ του extra εισιτηρίου ή και μέσω του site ??
1) είναι καθαρά εισοδηματικά τα κριτήρια και να μην είσαι στον Τειρεσία.
αν έχεις πολλές καταθέσεις παρακάμπτονται όλα τα υπόλοιπα... 🤣🤣🤣
2)το κάνεις μέσα από τον ιστοχώρο της αιγαίου.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
επιστρεφω σε λίγο πάω να εκδόσω μια και τα ξαναλέμε :lol:
Αυτό κάνω εγώ, διαβάζω και δοκιμάζω...τεράστιο τόπικ μωρέ, ελπίζω μην πάει τσάμπα ο κόπος. :p
Όταν φτάσω κάμποσες δεκάδες χιλιάρικα σε μίλια, θα σας συμβουλευτώ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αυτό κάνω εγώ, διαβάζω και δοκιμάζω...τεράστιο τόπικ μωρέ, ελπίζω μην πάει τσάμπα ο κόπος. :p
Όταν φτάσω κάμποσες δεκάδες χιλιάρικα σε μίλια, θα σας συμβουλευτώ.
Εσείς που μένετε σε νησί μπορεί και να έχει νόημα και πριν τις δεκάδες χιλιάδες μίλια. Στο Βασιλόπουλος να πηγαίνεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom