Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Καλημέρα!
Επειδή δεν μπορώ να βγάλω ποτέ γραμμη στην Aegean (Τραγικό. Λέει αναμονη 20' που ποτέ δεν μειώνεται ο χρόνος και μετά απο 20' αναμονής απλά κλείνει η γραμμή), θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα αν γνωρίζετε:
1. Ενεργοποίησα χθες το απογευμα την Premium. Εκανα και αγορές και όλα καλά. Στο λογαριασμό miles εμφανίζεται η κάρτα αλλά λέει οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και κατα συνέπεια δεν αποδίδει τα προνόμια. Δε γίνεται άμεσα αυτό με την ενεργοποίησή της;
2. Το companion ticket έχει περιορισμούς; Μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε πτήση; Μπορεί να γίνει σε δεύτερο χρόνο ή πρέπει να γίνει κατα την κράτηση του πρώτου εισιτηρίου; Μπορεί να συνδυαστεί με εισιτήριο που αγοράστηκε με μίλια;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.289
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα!
Επειδή δεν μπορώ να βγάλω ποτέ γραμμη στην Aegean (Τραγικό. Λέει αναμονη 20' που ποτέ δεν μειώνεται ο χρόνος και μετά απο 20' αναμονής απλά κλείνει η γραμμή), θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα αν γνωρίζετε:
1. Ενεργοποίησα χθες το απογευμα την Premium. Εκανα και αγορές και όλα καλά. Στο λογαριασμό miles εμφανίζεται η κάρτα αλλά λέει οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και κατα συνέπεια δεν αποδίδει τα προνόμια. Δε γίνεται άμεσα αυτό με την ενεργοποίησή της;
2. Το companion ticket έχει περιορισμούς; Μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε πτήση; Μπορεί να γίνει σε δεύτερο χρόνο ή πρέπει να γίνει κατα την κράτηση του πρώτου εισιτηρίου; Μπορεί να συνδυαστεί με εισιτήριο που αγοράστηκε με μίλια;
2. Όχι, ναι,όχι, οχι
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
1. Ενεργοποίησα χθες το απογευμα την Premium. Εκανα και αγορές και όλα καλά. Στο λογαριασμό miles εμφανίζεται η κάρτα αλλά λέει οτι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα και κατα συνέπεια δεν αποδίδει τα προνόμια. Δε γίνεται άμεσα αυτό με την ενεργοποίησή της;
Κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με την Alpha Bank Bonus. Ενώ είχαν μετατραπεί οι πόντοι που είχα μαζέψει κατά τον πρώτο μήνα χρήσης της κάρτας μου σε μίλια, δεν εμφανίζονται στον λογαριασμό miles της Aegean. Δεν έχω βγάλει άκρη με την Aegean από τον Ιανουάριο που το ψάχνω. Σκέφτομαι να απευθυνθώ στην Alpha, μήπως τυχόν βρεθεί από εκεί λύση.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Κι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με την Alpha Bank Bonus. Ενώ είχαν μετατραπεί οι πόντοι που είχα μαζέψει κατά τον πρώτο μήνα χρήσης της κάρτας μου σε μίλια, δεν εμφανίζονται στον λογαριασμό miles της Aegean. Δεν έχω βγάλει άκρη με την Aegean από τον Ιανουάριο που το ψάχνω. Σκέφτομαι να απευθυνθώ στην Alpha, μήπως τυχόν βρεθεί από εκεί λύση.
Εμένα λύθηκε το πρόβλημα. Μετά από 2 μέρες φάνηκε η ενεργοποίηση της κάρτας και στο miles και αποδόθηκαν κανονικά τα προνόμια.
 

Voreas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε όλους σας!Ειμαι νέος κάτοχος της Aegean premium και προσπαθώ όλη μέρα να βγάλω κάποια άκρη!Εχω κάποιες ερωτήσεις και πραγματικά θα το εκτιμούσα αφάνταστα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει!

Κατέβασα το app της Aegean, πέρασα τα στοιχεία που είναι να περάσω.

Δεν μπορώ με τίποτα να περάσω την κάρτα ως τρόπο πληρωμής.Βασικα καμμία από τις κάρτες που έχω στην κατοχή (visa - MasterCard).

Ειχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Και ένα 2ο, τα μίλια και τα προνόμια της κάρτας, φαντάζομαι θα τα δω στο app αφού περάσω την κάρτα;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπερα σε όλους σας!Ειμαι νέος κάτοχος της Aegean premium και προσπαθώ όλη μέρα να βγάλω κάποια άκρη!Εχω κάποιες ερωτήσεις και πραγματικά θα το εκτιμούσα αφάνταστα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει!

Κατέβασα το app της Aegean, πέρασα τα στοιχεία που είναι να περάσω.

Δεν μπορώ με τίποτα να περάσω την κάρτα ως τρόπο πληρωμής.Βασικα καμμία από τις κάρτες που έχω στην κατοχή (visa - MasterCard).

Ειχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Και ένα 2ο, τα μίλια και τα προνόμια της κάρτας, φαντάζομαι θα τα δω στο app αφού περάσω την κάρτα;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
Δεν περνάς εσύ την κάρτα, αν δεν την βλέπεις στο λογαριασμό σου, θα εμφανιστεί λίγες ημέρες μετά με τα αντίστοιχα κουπόνια χωρίς να κάνεις τίποτα. Στους τρόπους πληρωμής μπορείς να την αποθηκεύσεις και τη στιγμή που τη χρησιμοποείς για να πληρώσεις αφού δεν τη δέχεται τώρα, δες ωστόσο τις ρυθμίσεις ασφαλείας σου, αποκλεισμούς cookies και cookies τρίτων, πρόσθετα φραγής διαφημίσεων.
 
Last edited:

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Καλησπερα σε όλους σας!Ειμαι νέος κάτοχος της Aegean premium και προσπαθώ όλη μέρα να βγάλω κάποια άκρη!Εχω κάποιες ερωτήσεις και πραγματικά θα το εκτιμούσα αφάνταστα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει!

Κατέβασα το app της Aegean, πέρασα τα στοιχεία που είναι να περάσω.

Δεν μπορώ με τίποτα να περάσω την κάρτα ως τρόπο πληρωμής.Βασικα καμμία από τις κάρτες που έχω στην κατοχή (visa - MasterCard).

Ειχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Και ένα 2ο, τα μίλια και τα προνόμια της κάρτας, φαντάζομαι θα τα δω στο app αφού περάσω την κάρτα;

Ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
Επίσης το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι να εγγραφείς στο miles and bonus της Aegean και να πάρεις έναν αριθμο χρήστη και κωδικό πρόσβασης, από εδώ
Εγγραφή στο Miles+Bonus | Miles+Bonus
(δεν ξέρω αν αυτό εννοείς με το "Κατέβασα το app της Aegean, πέρασα τα στοιχεία που είναι να περάσω.")

Αφού το έχεις κάνει αυτό και είσαι blue μέλος της Aegean, είτε από την εφαρμογή είτε από το site (αφού μπεις με τον αριθμό σου στο miles and bonus) θα εμφανιζονται τα μίλια σου, οι κινήσεις σου, η κάρτα, τα κουπόνια κλπ.
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το δωρεάν εισιτήριο για συνοδό από την Premium κάρτα; Ενώ δείχνει ότι το κουπόνι είναι σε ισχύ, δεν με αφήνει να προχωρήσω στην κράτηση γιατί λέει ότι το κουπόνι δεν είναι έγκυρο. Δοκιμάσα και κάποια άλλα κουπόνια, και αυτά με αφήνουν να προχωρήσω κανονικά. Τι θέμα μπορεί να έχει;

Edit: Είμαι τσάκαλος. Είχα επιλέξει 1 άτομο αντί για 2 στην αναζήτηση.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Λοιπον επειδη κοντευουμε να δωσουμε νεφρο για να ερθουμε το καλοκαιρι Ελλαδα κι επειδη αυτο γινεται καθε καλοκαιρι, αλλα φετος εχει ξεφτιλιστει, σκεφτηκα το αν θα με συνεφερε καποια Aegean bonus. Σκεφτομαι είτε τη Debit είτε την απλη Credit.

Aegean Bonus Visa | Miles+Bonus

Διαβασα στο site της Alpha bank οτι στη μεν καθε 2 ευρω σε Ελλαδα και εξωτερικο γινεται ενας ποντος, στη δε καθε 1 ευρω ενας ποντος. Οποτε σκεφτηκα να τη βγαλω και να κανω καθε μηνα μεταφορα απο την ισπανικη μου καρτα σε αυτη (δε χρεωνομαι τις μεταφορες) ή να την πληρώνω εξ Ισπανίας τελοσπάντων και να πληρωνω με αυτήν στην καθημερινότητά μου εδω Ισπανια, συν τους ποντους που θα παιρνω οταν ειμαι Ελλαδα, γιατι ειμαι και τρυπιοχερω τρομαρα μου.

Τα εχω καταλαβει σωστα ή δεν ισχύει αυτό με τα 1/2 ευρώ = 1 ποντος για αγορες ιντερνετ, εντος Ελλαδας και εξωτερικού; Επίσης νομικά θα υπάρχει κάποιο θέμα με αυτό επειδή φορολογούμαι στην Ισπανία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom