Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εντυπωσιάζομαι. Εξαργυρώνετε από την Aegean Bonus Visa σε οτιδήποτε άλλο πλην μιλίων Aegean?
Όλους του μπόνους μίλια τους κάνω και πάλι είχε έρθει μήνυμα οτι πρέπει να κάνω κάποια εξαργύρωση.... :rolleyes-80:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.006
Πανε τα 500 μιλια μου ακλαφτα για εναν καφε...Μου ζητησαν screen shots της εφαρμογης και ψαχνουν τι τρεχει.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Κάτι έχετε μπερδέψει, ο περιορισμός της διετίας για τη συλλογή πόντων αφορά εξαργύρωση bonus πόντων, όχι μιλίων της Aegean. Δηλαδή, αν δεν έχεις κάνει μία εξαργύρωση στη διετία, σταματάς να συλλέγεις πόντους από τρίτες επιχειρήσεις. Η μετατροπή πόντων σε μίλια λογίζεται και αυτή ως εξαργύρωση, γι' αυτό δεν νομίζω ότι ο περιορισμός αυτός αφορά ιδιαίτερα τους κατόχους κάρτας της Aegean.
Προϋπόθεση για τη συλλογή Πόντων από μη συνεργαζόμενες με το Πρόγραμμα Bonus επιχειρήσεις είναι η Εξαργύρωση Πόντων εντός χρονικού διαστήματος είκοσι τεσσάρων (24) μηνών από την τελευταία εξαργύρωση.
 
Last edited:

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Σχετικά με τις 6 άτοκες δόσεις της Premium, γνωρίζει κάποιος την διαδικασία; Επειδή αναφέρεται κάπου στις πληροφορίες ότι πρέπει να γίνει επικοινωνία με την εξυπηρέτηση της Alpha Bank.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σχετικά με τις 6 άτοκες δόσεις της Premium, γνωρίζει κάποιος την διαδικασία; Επειδή αναφέρεται κάπου στις πληροφορίες ότι πρέπει να γίνει επικοινωνία με την εξυπηρέτηση της Alpha Bank.
Καλείς, λες ότι θες να σπάσεις την τάδε συναλλαγή σε άτοκες δόσεις, καταχωρούν το αίτημα, σε καλούν πίσω ότι εγκρίθηκε και αυτό ήταν.
 
D

Delmem38110

Guest
Σχετικά με τις 6 άτοκες δόσεις της Premium, γνωρίζει κάποιος την διαδικασία; Επειδή αναφέρεται κάπου στις πληροφορίες ότι πρέπει να γίνει επικοινωνία με την εξυπηρέτηση της Alpha Bank.
αφορά δόσεις μόνο για αγορές από την αιγαίου η αγορές εξωτερικού.
Στιγμιότυπο 2022-10-10, 11.56.16 πμ.png


για αγορές με δόσεις στην Ελλάδα δεν χρειάζεται κάτι. εφόσον προσφέρετε από την εταιρία που θα κάνεις την αγορά, ακολουθείς τις επιλογές του τερματικού.
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα σας όλους και όλες...Έχω ένα συνδυαστικό θέμα.. Προσπαθώ να κάνω εξαργύρωση upfront θέσης από κουπόνι Aegean Visa Premium σε εισιτήριο αγορασμένο με Aegean Pass.. Είμαι στο στάδιο check in, επιλέγω την αντίστοιχη θέση αλλά πουθενά δε βγάζει το πεδίο συμπλήρωσης του εκπτωτικού κωδικού.. Επικοινώνησα με την Aegean και μου είπαν ότι εκείνοι βλέπουν κανονικά το πεδίο! Δοκίμασα και με 3 διαφορετικούς browser αλλά το ίδιο παντού.. Έχει κάποιος ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.140
Likes
20.429
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα σας όλους και όλες...Έχω ένα συνδυαστικό θέμα.. Προσπαθώ να κάνω εξαργύρωση upfront θέσης από κουπόνι Aegean Visa Premium σε εισιτήριο αγορασμένο με Aegean Pass.. Είμαι στο στάδιο check in, επιλέγω την αντίστοιχη θέση αλλά πουθενά δε βγάζει το πεδίο συμπλήρωσης του εκπτωτικού κωδικού..
Δεν έχω κάνει αγορά εισιτηρίων με Aegean Pass αλλά τα κουπόνια της Aegean Visa Premium χρησιμοποιούνται κατα την διάρκεια της κράτησης ή μετά την κράτηση απο την διαχείριση κράτησης και όχι όλα (αυτά που θέλεις να χρησιμοποιήσεις ναι). Τα εισιτήρια του Aegean Pass είναι προαγορασμένα (δεν είμαι σίγουρη αν μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα κουπόνια της Premium σε εισιτήρια του Aegean Pass...) και τα κουπόνια δεν χρησιμοποιούνται κατα τη διάρκεια του check in, αλλά πριν, στην κράτηση ή στη διαχείριση.

Επικοινώνησα με την Aegean και μου είπαν ότι εκείνοι βλέπουν κανονικά το πεδίο!
Μήπως δεν κατάλαβαν τι τους ρώτησες;
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μου έχει τύχει κατά τη διάρκεια της κράτησης να μην εμφανίζεται το πεδίο για κωδικό και να το βλέπω μόνο μετά τη κράτηση. Aegean είναι αυτή και τα προβλήματα-bugs δε τελειώνουν ποτέ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.395
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom