Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι το εξής -

Επειδή μάλλον δεν το ανέλυσα καλά - είπα ότι θα απενεργοποιησω την πάγια έντοκη μετατροπής πόντων σε μίλια στην οποία προβαίνει η Aegean στο τέλος κάθε μήνα, καθότι σύμφωνα με τους όρους της φωτό για μετατροπή έως 5000 πόντους το μέλος κερδίζει επιπλέον 10 τοις εκατό μίλια, για μετατροπή απο 5001 έως 30000 κερδίζει επιπλέον 15% κ για μετατροπή 30001 πόντων κ άνω 30% επιπλέον μίλια. Όποτε η μηνιαία μετατροπή δεν συμφέρει αφού δεν προλαβαίνεις κατά κανόνα να συγκεντρώσεις τουλάχιστον πάνω απο 5000 πόντους για να πάρεις το έξτρα 15 τοις εκατό.
Πρόκειται για μια προσφορά του 2021 για περιορισμένο χρόνο. Δεν είναι ο κανόνας
https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/nea-karton/aegean-points-conversion
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.728
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η φωτό είναι σημερινή από το site της alpha οπότε τρέχει ήδη για περισσότερο από 2 χρόνια
Η φωτο γραφία είναι σημερινή αλλά κάτω στους όρους λέει ότι είχε ημερομηνία λήξης το 2021.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Η φωτό είναι σημερινή από το site της alpha οπότε τρέχει ήδη για περισσότερο από 2 χρόνια
Δεν ξέρω αν έβγαλες εσύ τη φωτό, αλλά πάντως δεν έχεις στο κάδρο την ημερομηνία λήξης. Πηγαίνε στο λινκ που έβαλα και θα την δεις.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Δεν ξέρω αν έβγαλες εσύ τη φωτό, αλλά πάντως δεν έχεις στο κάδρο την ημερομηνία λήξης. Πηγαίνε στο λινκ που έβαλα και θα την δεις.
Έχεις δίκιο τελικά, ήταν περιορισμένου χρόνου προσφορά ! Σε κάθε περίπτωση κ πάλι νομίζω έχει νόημα να απενεργοποιήσει κανεις την πάγια εντολή ώστε να μαζεύει όσο το δυνατόν περισσότερα μίλια κ να επωφελείται προσφορών που βγαίνουν για έξτρα μίλια μετατροπής (πχ έξτρα 20 τοις εκατό) μέσα στη χρονια.
Κ επειδή είμαι πρόσφατος κάτοχος - τρόπος να μη χρεώσουν συνδρομή υπάρχει ; Κάνω όλες μου τις συναλλαγές μέσα από την κάρτα κ σίγουρα ξεπερνάω τα 1500€ τον μήνα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κ επειδή είμαι πρόσφατος κάτοχος - τρόπος να μη χρεώσουν συνδρομή υπάρχει ; Κάνω όλες μου τις συναλλαγές μέσα από την κάρτα κ σίγουρα ξεπερνάω τα 1500€ τον μήνα
Ισχύει αυτό;
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Mονο στις παλιές blue aegean visa έπαιζε δωρεάν η απαλλαγή στις νέες νομίζω κανείς δεν έχει καταφέρει (από το forum τουλάχιστον) να πετύχει απαλλαγή.
Έστειλα πάντως αίτημα σήμερα - αν τα καταφέρω θα ενημερώσω !
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Έστειλα πάντως αίτημα σήμερα - αν τα καταφέρω θα ενημερώσω !
Η τυποποιημένη απάντηση ως τώρα από την alpha είναι ότι οι παροχές που δίνουν οι νέες κάρτες της aegean υπερβαίνουν κατα πολύ τη συνδρομή της κάρτας. Ενημέρωσε αν έχεις άλλη εξέλιξη φυσικά
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Mονο στις παλιές blue aegean visa έπαιζε δωρεάν η απαλλαγή στις νέες νομίζω κανείς δεν έχει καταφέρει (από το forum τουλάχιστον) να πετύχει απαλλαγή.
Αυτό ξέρω κι εγώ και αυτό λένε κι οι όροι
Έστειλα πάντως αίτημα σήμερα - αν τα καταφέρω θα ενημερώσω !
Please, αν δεν το ξέρεις σίγουρα, μην ποστάρεις λες έχει όντως συμβεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom