Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Λοιπόν, μίλησα μαζί τους τώρα. Επιμένουν ότι οι έξτρα πόντοι ΔΕΝ μπορούν να μετατραπούν σε μίλια.

Ειλικρινά, οι τύποι δεν παίζονται. Εν το μεταξύ είναι ξεκάθαρο ότι αυτό έχει γίνει διότι οι πόντοι μπήκαν ύστερα από αίτημα μου.

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου παραθέσει τον όρο που λέει ότι οι έξτρα πόντοι μετατρέπονται κανονικά;
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Λοιπόν, μίλησα μαζί τους τώρα. Επιμένουν ότι οι έξτρα πόντοι ΔΕΝ μπορούν να μετατραπούν σε μίλια.

Ειλικρινά, οι τύποι δεν παίζονται. Εν το μεταξύ είναι ξεκάθαρο ότι αυτό έχει γίνει διότι οι πόντοι μπήκαν ύστερα από αίτημα μου.

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου παραθέσει τον όρο που λέει ότι οι έξτρα πόντοι μετατρέπονται κανονικά;
Βασικά δεν υπάρχει όρος που να προβλέπει το αντίθετο (όπως θα έπρεπε δηλαδή) απο τη στιγμή που συλλέγονται με Aegean δεν υπάρχει βάση Σ αυτό που λένε (πολλοί εδώ έχουν δηλώσει ότι τους έχουν μετατρέψει όποτε ίσως θα μπορούσες να έρθεις σε επαφή μαζί τους για να σου δώσουν στοιχεία)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Λοιπόν, μίλησα μαζί τους τώρα. Επιμένουν ότι οι έξτρα πόντοι ΔΕΝ μπορούν να μετατραπούν σε μίλια.

Ειλικρινά, οι τύποι δεν παίζονται. Εν το μεταξύ είναι ξεκάθαρο ότι αυτό έχει γίνει διότι οι πόντοι μπήκαν ύστερα από αίτημα μου.

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου παραθέσει τον όρο που λέει ότι οι έξτρα πόντοι μετατρέπονται κανονικά;
Με ποιους μιλάς;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Με την Alpha Bank στο τηλεφωνικό κέντρο.
Για ποιο λόγο μιλάς με την Άλφα, απο τη στιγμή που έχουν κάνει αυτό που όφειλαν, δλδ να βάλουν τους πόντους στο πρόγραμμα τους απο την προσφορά του συνεργάτη τους; Χέστηκε η Άλφα πως θα τους ξοδέψεις μετά! Πάρε την Aegean να σου μετατρέψει τους πόντους να τελειώνουμε!
 
Μηνύματα
16
Likes
10
Για ποιο λόγο μιλάς με την Άλφα, απο τη στιγμή που έχουν κάνει αυτό που όφειλαν, δλδ να βάλουν τους πόντους στο πρόγραμμα τους απο την προσφορά του συνεργάτη τους; Χέστηκε η Άλφα πως θα τους ξοδέψεις μετά! Πάρε την Aegean να σου μετατρέψει τους πόντους να τελειώνουμε!
Αν δεν τους βλέπει η Aegean προφανώς δεν έχουν μπει σωστά απο την Alpha. Μόνο η Alpha μπορεί να το διορθώσει, η Aegean γιατί να ασχοληθεί.

@Thanos92 έχεις κι άλλη κάρτα εκτός της Aegean?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
η Aegean γιατί να ασχοληθεί.
Γιατί τα μίλια είναι δικό της προϊόν και η μετατροπή γίνεται απο δικό της πρόγραμμα! Αν δεν μπορεί ούτε η Aegean να δει τους πόντους για να τους μετατρέψει, τότε ας ξαναμιλήσει με Άλφα. Τι να πω....
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Για ποιο λόγο μιλάς με την Άλφα, απο τη στιγμή που έχουν κάνει αυτό που όφειλαν, δλδ να βάλουν τους πόντους στο πρόγραμμα τους απο την προσφορά του συνεργάτη τους; Χέστηκε η Άλφα πως θα τους ξοδέψεις μετά! Πάρε την Aegean να σου μετατρέψει τους πόντους να τελειώνουμε!
Έχει δίκιο ο φίλος - θεωρούσα ότι θα είχες μιλήσει ήδη με Aegean
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για ποιο λόγο μιλάς με την Άλφα, απο τη στιγμή που έχουν κάνει αυτό που όφειλαν, δλδ να βάλουν τους πόντους στο πρόγραμμα τους απο την προσφορά του συνεργάτη τους; Χέστηκε η Άλφα πως θα τους ξοδέψεις μετά! Πάρε την Aegean να σου μετατρέψει τους πόντους να τελειώνουμε!
Έχει δίκιο ο φίλος - θεωρούσα ότι θα είχες μιλήσει ήδη με Aegean
Τους κάλεσα και βλέπουν ακριβώς ότι και εγώ. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι, είναι ξεκάθαρα ζήτημα της τράπεζας μου είπαν.

Αν δεν τους βλέπει η Aegean προφανώς δεν έχουν μπει σωστά απο την Alpha. Μόνο η Alpha μπορεί να το διορθώσει, η Aegean γιατί να ασχοληθεί.

@Thanos92 έχεις κι άλλη κάρτα εκτός της Aegean?
Ακριβώς. Απλά είπα να πάρω να δω μήπως και...

Έχω και μια χρεωστική κάρτα.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Τους κάλεσα και βλέπουν ακριβώς ότι και εγώ. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι, είναι ξεκάθαρα ζήτημα της τράπεζας μου είπαν.



Ακριβώς. Απλά είπα να πάρω να δω μήπως και...

Έχω και μια χρεωστική κάρτα.
Πάντως κ ένας παραπάνω αναφέρει ότι οι έξτρα πόντοι από ps5 δεν του μετατρέπονται - άλλοι τους μετέτρεψαν κανονικά - άντε βγάλε άκρη
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Τους κάλεσα και βλέπουν ακριβώς ότι και εγώ. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι, είναι ξεκάθαρα ζήτημα της τράπεζας μου είπαν.
Καλά η Aegean προφανώς και βλέπει ότι βλέπουμε και εμείς στο site της προς μετατροπή δεν έχει άλλη πρόσβαση να δει κάτι διαφορετικό.
Δυστυχώς δύσκολα θα βρεθεί άκρη σε τέτοια θέματα μιας και η γραμμή της alpha είναι πλέον να κόψει ότι μπορεί από τις μετατροπές σε μίλια. Τόσο καιρό αγωνίζεται να το μπλοκάρει οπότε δύσκολα θα σου κάνουν τέτοια τροποποίηση ακόμα και αν αυτό προέκυψε από δικό τους σφάλμα.

Πάντως κ ένας παραπάνω αναφέρει ότι οι έξτρα πόντοι από ps5 δεν του μετατρέπονται - άλλοι τους μετέτρεψαν κανονικά - άντε βγάλε άκρη
Καλά γενικά γίνεται το έλα να δεις στην alpha, άλλοι με παλιές κάρτες βλέπουμε τα πάντα, άλλοι όχι, άλλοι βλέπουν μερικούς, άλλοι βλέπουν από προσφορές άλλοι όχι. Χάος. Γενικά θεωρώ ότι ακόμα είναι σε επεξεργασία και σε λίγο καιρό δε θα βλέπει κανείς τίποτα έξτρα
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
93
Likes
54
Καλά η Aegean προφανώς και βλέπει ότι βλέπουμε και εμείς στο site της προς μετατροπή δεν έχει άλλη πρόσβαση να δει κάτι διαφορετικό.
Δυστυχώς δύσκολα θα βρεθεί άκρη σε τέτοια θέματα μιας και η γραμμή της alpha είναι πλέον να κόψει ότι μπορεί από τις μετατροπές σε μίλια. Τόσο καιρό αγωνίζεται να το μπλοκάρει οπότε δύσκολα θα σου κάνουν τέτοια τροποποίηση ακόμα και αν αυτό προέκυψε από δικό τους σφάλμα.



Καλά γενικά γίνεται το έλα να δεις στην alpha, άλλοι με παλιές κάρτες βλέπουμε τα πάντα, άλλοι όχι, άλλοι βλέπουν μερικούς, άλλοι βλέπουν από προσφορές άλλοι όχι. Χάος. Γενικά θεωρώ ότι ακόμα είναι σε επεξεργασία και σε λίγο καιρό δε θα βλέπει κανείς τίποτα έξτρα
Στη θέση του φιλου θα συγκέντρωνα στοιχεία από άλλους που έκαναν εξαργύρωση κ θα υπεβαλλα καταγγελία στο συνηγόρου του καταναλωτή - δεν προβλέπεται πουθενά εξαιρεση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom