Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δεν υποχρεουνται να απαντησουν. Δεν ειναι Δημοσιοι Υπαλληλοι για να υποχρεουνται δυστυχως.
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι βάσει της νομοθεσίας περί προστασίας καταναλωτή, υποχρεούνται ή, έστω, «υποχρεούνται». Γι' αυτό και στη φόρμα του Συνηγόρου του Καταναλωτή (ανεξαρτήτως του πόσο αποτελεσματικός και γρήγορος είναι στην πράξη) υπάρχει πεδίο για προηγούμενο έγγραφο αίτημα που απηύθυνες στον προμηθευτή και αν και τι σου απάντησε.

Τέσπα, θεωρητική συζήτηση. Εγώ είπα να στείλει email, γιατί ως γνωστόν scripta manent, και αυτός που θα απαντήσει εγγράφως θα σκεφτεί τριπλά πριν γράψει ό,τι ναι, σε σχέση με έναν υπάλληλο σε τηλεφωνικό κέντρο, που μπορεί να είναι αδαής, άσχετος και πολλά άλλα.
 
Μηνύματα
16
Likes
10
Εγώ πάλι θα έλεγα ότι βάσει της νομοθεσίας περί προστασίας καταναλωτή, υποχρεούνται ή, έστω, «υποχρεούνται». Γι' αυτό και στη φόρμα του Συνηγόρου του Καταναλωτή (ανεξαρτήτως του πόσο αποτελεσματικός και γρήγορος είναι στην πράξη) υπάρχει πεδίο για προηγούμενο έγγραφο αίτημα που απηύθυνες στον προμηθευτή και αν και τι σου απάντησε.

Τέσπα, θεωρητική συζήτηση. Εγώ είπα να στείλει email, γιατί ως γνωστόν scripta manent, και αυτός που θα απαντήσει εγγράφως θα σκεφτεί τριπλά πριν γράψει ό,τι ναι, σε σχέση με έναν υπάλληλο σε τηλεφωνικό κέντρο, που μπορεί να είναι αδαής, άσχετος και πολλά άλλα.
Έτσι είναι. Ειδικά σε τράπεζες η διαδικασία της υποβολής παραπόνων εξετάζεται σοβαρά, γιατί δε θέλουν να προχωρήσει παραπέρα η υπόθεση, και φυσικά υποχρεούνται να δώσουν απάντηση.
 

COOPERMAN

Member
Μηνύματα
88
Likes
52
ΤΑ ΚΑΤΑΦΈΡΑΜΕ πατριωωωωτες... 😁😁😁😁😁

Έβγαλα άκρη τελικά με ένα κατεβατό email που έστειλα πρωί πρωί με την τσίμπλα στο μάτι.

Να πω την αμαρτία μου, όσο γκρινιάρης και να είμαι, με το email της Alpha Bank πάντα βρίσκω άκρη σε ότι χρειάζομαι.

Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι δεν θα έβγαζα άκρη.. Με είχε πάρει από κάτω.

Ευχαριστώ όλους όσους μπήκαν στο κόπο να ασχοληθούν με την γκρίνια μου. 😊
Είναι σαν να τα πήραμε όλοι μας 🤣

Απορία - στο customersrelations το έστειλες ; Για την περίπτωση που συμβεί κ σ εμάς .. στο έλυσαν κ αυθημερόν ;
 
Last edited by a moderator:

gkalla

Member
Μηνύματα
1.249
Likes
6.712
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Νεό επεισόδιο με τους πόντους που δεν μετατρέπονται σε μίλια.
Σε αγορά στις 25/5 που θα έπρεπε να καταχωρηθούν πόντοι χ4 μου έβαλαν χ1. Τηλεφώνησα κλασικά στην Alpha και σήμερα μου έβαλαν τους υπόλοιπους πόντους. Όταν όμως επιχείρησα να τους μετατρέψω σε μίλια, η εφαρμογή της Aegean δεν τους "βλέπει".
Σε νέο τηλεφώνημα στην Alpha μου είπαν να περιμένω 1 μέρα μήπως και δεν έχουν ενημερωθεί τα συστήματα (χαχαχα) και αν δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα να τους ξαναπάρω αύριο.
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.952
Ενω τον προηγουμενο μηνα μπορεσα να μετατρεψω σε μιλια το 40% των ποντων της προθεσμιακης, μαλλον ακριβως ως την ημερομηνια του Απριλη που εκλεισε η πορτα, απο αυτον μενουν ολα bonus.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
564
Νεό επεισόδιο με τους πόντους που δεν μετατρέπονται σε μίλια.
Σε αγορά στις 25/5 που θα έπρεπε να καταχωρηθούν πόντοι χ4 μου έβαλαν χ1. Τηλεφώνησα κλασικά στην Alpha και σήμερα μου έβαλαν τους υπόλοιπους πόντους. Όταν όμως επιχείρησα να τους μετατρέψω σε μίλια, η εφαρμογή της Aegean δεν τους "βλέπει".
Σε νέο τηλεφώνημα στην Alpha μου είπαν να περιμένω 1 μέρα μήπως και δεν έχουν ενημερωθεί τα συστήματα (χαχαχα) και αν δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα να τους ξαναπάρω αύριο.
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.
Φαινεται πως επειδη εγινε λαθος με την καταχωρηση των ποντων κατα τη στιγμη της αγορας με την Aegean bonus visa, οταν τους προσθεσαν αργοτερα χειροκινητα το συστημα δεν τους βλεπει σαν αγορα απο την Aegean Visa και επομενως δεν βλεπει τους υπο μετατροπη ποντους.
Εχω την εντυπωση πως με την αλλαγη που εκαναν η κατασταση θα γινει μπαχαλο με το ποιοι ποντοι θα μετατρεπονται σε μιλια και ποιοι οχι. Χρονο να εχουμε να τους κυνηγαμε.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.249
Likes
6.712
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Φαινεται πως επειδη εγινε λαθος με την καταχωρηση των ποντων κατα τη στιγμη της αγορας με την Aegean bonus visa, οταν τους προσθεσαν αργοτερα χειροκινητα το συστημα δεν τους βλεπει σαν αγορα απο την Aegean Visa και επομενως δεν βλεπει τους υπο μετατροπη ποντους.
Εχω την εντυπωση πως με την αλλαγη που εκαναν η κατασταση θα γινει μπαχαλο με το ποιοι ποντοι θα μετατρεπονται σε μιλια και ποιοι οχι. Χρονο να εχουμε να τους κυνηγαμε.
Έτσι ακριβώς είναι. Αν και οι έξτρα πόντοι φαίνεται να έχουν μπει στην Aegean Visa το σύστημα της Aegean δεν τους βλέπει σαν να είχαν μπει στην απλή bonus.
Προσπάθησα να τους το εξηγήσω αλλά δεν... Τους είπα ότι σε παρόμοιες περιπτώσεις στο πρόσφατο παρελθόν (2-3 μήνες πριν) με το που εμφανίζονταν οι χειροκίνητα καταχωρημένοι πόντοι μπορούσες άμεσα να τους μετατρέψεις σε μίλια.
Επέμεναν ότι δεν έχουν ενημερωθεί τα "συστήματα".
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Σε εμένα ενώ φαίνεται στην alpha bank οτι έγινε η αυτόματη μετατροπή η aegean δεν τους εμφανίζει. Μιλάμε για πόντους που έγιναν αποκλειστικά με την κάρτα, ούτε μεταφορά από άλλον ούτε από καταθέσεις κλπ

IMG_1796.jpeg
IMG_1795.jpeg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.092
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom