Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
Το Αττικα δεν τετραπλασιάζει με πληρωμή από το ίντερνετ.
Έχουν διαφορετική επωνυμία για τις πληρωμές από την ιστοσελίδα τους.

Μόνο σε φυσικό κατάστημα.
Σωστα, την πατησα μια φορα επι πανδημιας και το ξεχασα.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
77
Likes
15
Ευχαριστώ πολύ για τα tips! Ναι η πιστωτική θα ήταν καλή επιλογή. Δυστυχώς ακόμα δεν νομίζω να μπορώ να την εκδόσω λόγω χαμηλού εισοδήματος. Για αυτό θα πρέπει να περιμένω του χρόνου με την υποβολή νέας φορολογικής δήλωσης και μετά να περιμένω την έκδοση της κάρτας με το νέο ανανεωμένο εισόδημα.
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
223
Likes
475
Ευχαριστώ πολύ για τα tips! Ναι η πιστωτική θα ήταν καλή επιλογή. Δυστυχώς ακόμα δεν νομίζω να μπορώ να την εκδόσω λόγω χαμηλού εισοδήματος. Για αυτό θα πρέπει να περιμένω του χρόνου με την υποβολή νέας φορολογικής δήλωσης και μετά να περιμένω την έκδοση της κάρτας με το νέο ανανεωμένο εισόδημα.
μπορεις να βγαλεις πιστωτικη, ακομη και με χαμηλο εισοδημα, αν σου δευμευσουν απο λογαριασμο 2000 ευρ, τα οποια στα αποδεσμευουν οταν φτασεις στο οριο εισοδηματος,που χρειαζεσαι...
ετσι ειχα κανει πριν χρονια , επειδη ημουν ανεργος και δεν μου εβγαζαν πιστωτικη στην Αλφα...
τωρα βεβαια δεν ξερω αν εχουν αλλαξει οι κανονισμοι, αλλα αν σε ενδιαφερει , ρωτα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.090
μπορεις να βγαλεις πιστωτικη, ακομη και με χαμηλο εισοδημα, αν σου δευμευσουν απο λογαριασμο 2000 ευρ, τα οποια στα αποδεσμευουν οταν φτασεις στο οριο εισοδηματος,που χρειαζεσαι...
ετσι ειχα κανει πριν χρονια , επειδη ημουν ανεργος και δεν μου εβγαζαν πιστωτικη στην Αλφα...
τωρα βεβαια δεν ξερω αν εχουν αλλαξει οι κανονισμοι, αλλα αν σε ενδιαφερει , ρωτα...
Κανενα ποσο δεν μπορει να δεσμευσει μια τραπεζα απο καταθετικο λογαριασμο γιατι ετσι της τη βαρεσε.
Αρκει να δουν εναν λογαριασμο με επαρκες υπολοιπο που ξεπερναει πολυ το οριο της πιστωτικης που θα χορηγησουν.
Φαντασου οτι προσφατα η Alpha ενεκρινε πιστωτικη σε φιλη με μεσαιο εισοδημα, αρκετα χρεη απο δανεια που δεν εξυπηρετουνται ευκολα αλλα ενα καλο υπολοιπο πολυ πανω απο το οριο. Φυσικα με τα χρεη που υπαρχουν, απλα θα την αποτελειωσουν μια ωρα νωριτερα αν δεν κανει καλη διαχειριση, δηλαδη παει και στο πονηρο το μυαλο μου. Απιστευτες αποφασεις.
 
Last edited:

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
461
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Κανενα ποσο δεν μπορει να δεσμευσει μια τραπεζα απο καταθετικο λογαριασμο γιατι ετσι της τη βαρεσε.
Αρκει να δουν εναν λογαριασμο με επαρκες υπολοιπο που ξεπερναει πολυ το οριο της πιστωτικης που θα χορηγησουν.
Φαντασου οτι προσφατα η Alpha ενεκρινε πιστωτικη σε φιλη με μεσαιο εισοδημα, αρκετα χρεη απο δανεια που δεν εξυπηρετουνται ευκολα αλλα ενα καλο υπολοιπο πολυ πανω απο το οριο. Φυσικα με τα χρεη που υπαρχουν, απλα θα την αποτελειωσουν μια ωρα νωριτερα αν δεν κανει καλη διαχειριση, δηλαδη παει και στο πονηρο το μυαλο μου. Απιστευτες αποφασεις.
για να σου βγάλουν την πιστωτικη aegean bonus visa πρέπει να έχεις λογαριασμό στην alpha.
υπάρχει κάποιο minimum ποσό που πρέπει να έχει ο λογαριασμός;
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
για να σου βγάλουν την πιστωτικη aegean bonus visa πρέπει να έχεις λογαριασμό στην alpha.
υπάρχει κάποιο minimum ποσό που πρέπει να έχει ο λογαριασμός;
Δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο στην Alpha οποτε ουτε και μινιμουμ ποσο απαιτείται. Αλλά σίγουρα βοηθάει αν εισαι πελατης και εχεις καλο λογαριασμο.
Αυτο που κοιτανε ειναι η πιστοληπτική ικανοτητα, που σημαινει ετησιο εισοδημα, ιστορικο πληρωμών, συνολο περιουσιακων στοιχειων κλπ.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
461
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο στην Alpha οποτε ουτε και μινιμουμ ποσο απαιτείται. Αλλά σίγουρα βοηθάει αν εισαι πελατης και εχεις καλο λογαριασμο.
Αυτο που κοιτανε ειναι η πιστοληπτική ικανοτητα, που σημαινει ετησιο εισοδημα, ιστορικο πληρωμών, συνολο περιουσιακων στοιχειων κλπ.
το λεω επειδη προσπαθησα να κάνω αίτηση on line και μου ζητάει αριθμό λογαριασμού.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Δεν χρειαζεται να εχεις λογαριασμο στην Alpha οποτε ουτε και μινιμουμ ποσο απαιτείται. Αλλά σίγουρα βοηθάει αν εισαι πελατης και εχεις καλο λογαριασμο.
Αυτο που κοιτανε ειναι η πιστοληπτική ικανοτητα, που σημαινει ετησιο εισοδημα, ιστορικο πληρωμών, συνολο περιουσιακων στοιχειων κλπ.
το λεω επειδη προσπαθησα να κάνω αίτηση on line και μου ζητάει αριθμό λογαριασμού.
Ο Nick07 εννοεί ότι δεν χρειάζεται να έχεις μπορείς να ανοίξεις έναν και μετά να κάνεις αίτηση για πιστωτική. Όλα μαζί γίνονται αυτά στο ίδιο ραντεβού , έχοντας φυσικά συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα και για τις 2 αιτήσεις.
Στο λογαριασμό δεν χρειάζεται να έχεις ούτε ένα ευρώ. Άλλα κοιτάνε όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Καλημέρα,
Τελικά αν κάνω προθεσμιακή συνδεδεμένη με την Aegean bonus visa οι πόντοι μετατρέπονται σε μίλια?
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ξερει κανένας τι παίζει με τους πόντους που μαζεύουν οι παλιές "απλές" πιστωτικές aegean bonus VISA? (αυτές που υποτίθεται μετατρέπουν σε μιλια με 4:3).

Συγκεκριμενα αν μπορουν να μεταφερθουν σε premium και να μετατραπουν με το 4:5. Δοκιμασε φιλος και δεν του εγινε. Το πιο περιεργο ομως ειναι οτι οι ποντοι της "παλιας" πιστωτικης δεν μετατρεπονται ουτε με την ιδια την πιστωτικη.

Αυτοι οι ποντοι προηλθαν απο "κανονικες" αγορες (σουπερ μαρκετ, βενζινες) και οχι πχ προθεσμιακες. Εχει καποιος αλλος καποια προσφατη εμπειρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom