Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Να σας ρωτήσω κάτι. Έχει ενεργοποιηθεί η πιστωτική Aegean της συζύγου, την οποία έχω συνδέσει με το λογαριασμό μου. Επίσημα η εγχαρτη ενεργοποιήθηκε σήμερα, όμως γινονται αγορες μια εβδομάδα περίπου, ως virtual. Όμως δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στο λογαριασμό μου Miles αντίθετα εξακολουθεί να εμφανίζεται μια ακυρωμένη debit Aegean που είχα βγάλει αλλά ακυρώσει άμεσα.
Η ερώτηση είναι πότε εμφανίζεται η πιστωτική στο λογαριασμό Miles.
Ευχαριστώ και καλές γιορτές σε όλους.
Θέλει μερικές μέρες βδομάδα και παραπάνω από τη στιγμή της ενεργοποίησης της φυσικής κάρτας. Η παλαιά θα διαγραφεί και αυτή επίσης εφόσον την έχεις ακυρώσει.
Αλλά στον λογαριασμό σου δεν θα εμφανιστεί ποτέ. Μόνο στης συζύγου τον λογαριασμό Μ&Β.
Μια ερώτηση τώρα.
Πως είναι δυνατόν να χρησιμοποίησες την κάρτα της Αιγαίου σαν βιρτουαλ από τη στιγμή που για την ενεργοποίηση της απαιτείται η εισαγωγή της σε ΑΤΜ η μέσω εφαρμογής-ιστοσελίδας της άλφα, γνωρίζοντας την ημερομηνία λήξης της;
 
Last edited:

kleo67

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Θέλει μερικές μέρες βδομάδα και παραπάνω από τη στιγμή της ενεργοποίησης της φυσικής κάρτας. Η παλαιά θα διαγραφεί και αυτή επίσης εφόσον την έχεις ακυρώσει.
Αλλά στον λογαριασμό σου δεν θα εμφανιστεί ποτέ. Μόνο στης συζύγου τον λογαριασμό Μ&Β.
Μια ερώτηση τώρα.
Πως είναι δυνατόν να χρησιμοποίησες την κάρτα της Αιγαίου σαν βιρτουαλ από τη στιγμή που για την ενεργοποίηση της απαιτείται η εισαγωγή της σε ΑΤΜ η μέσω εφαρμογής-ιστοσελίδας της άλφα, γνωρίζοντας την ημερομηνία λήξης της;
Γινεται επειδή στο e-banking η κάρτα εμφανίζεται πριν παραλάβεις τη φυσική. Δηλαδή βλέπεις τα στοιχεία της και την προσθέτεις στο wallet του κινητού.
Εισαι σίγουρος ότι δεν μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου με την πιστωτική της συζύγου? Αυτή δεν έχει miles and bonus λογαριασμό και κατά την έκδοση της κάρτας την συνέδεσα με τον δικό μου όταν μου ζητήθηκε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Γινεται επειδή στο e-banking η κάρτα εμφανίζεται πριν παραλάβεις τη φυσική. Δηλαδή βλέπεις τα στοιχεία της και την προσθέτεις στο wallet του κινητού.
Εισαι σίγουρος ότι δεν μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου με την πιστωτική της συζύγου? Αυτή δεν έχει miles and bonus λογαριασμό και κατά την έκδοση της κάρτας την συνέδεσα με τον δικό μου όταν μου ζητήθηκε.
Γιατι τα μπερδεψες τοσο? Μπορουσες να ανοιξεις λογαριασμο miles and bonus στη συζυγο, να συνδεσεις την καρτα με τον δικο της λογαριασμο μιλιων και να τη βαλεις στον Together να διαχειριζεσαι τα μιλια.
Δεν ειμαι σιγουρη για το τι εμπλοκη θα δημιουργησει μια συνδεση οπως η δικη σου αλλα δεν εχω ξανακουσει να συνδεεται καρτα με λογαριασμο μη κατοχου.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Γινεται επειδή στο e-banking η κάρτα εμφανίζεται πριν παραλάβεις τη φυσική. Δηλαδή βλέπεις τα στοιχεία της και την προσθέτεις στο wallet του κινητού.
Εισαι σίγουρος ότι δεν μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου με την πιστωτική της συζύγου? Αυτή δεν έχει miles and bonus λογαριασμό και κατά την έκδοση της κάρτας την συνέδεσα με τον δικό μου όταν μου ζητήθηκε.
Στην εφαρμογή είναι ορατή η κάρτα αλλά ζητάει ενεργοποίηση με ημερομηνία λήξης. Τώρα αν σαφήνεια να τη χρησιμοποιήσεις στο πορτοφόλι χωρίς ενεργοποίηση τι να πω.
Όσο για τον αριθμό μέλους της Αιγαίου που δεν είναι του κατόχου της κάρτας δεν γνωρίζω. Μάλλον τα μπέρδεψες χωρίς λόγο.
 

kleo67

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Ευχαριστω για τις απαντήσεις. Θα περιμένω μερικές ημέρες και μετά θα ανοίξουμε miles and bonus και στη σύζυγο.
Στην εφαρμογή είναι ορατή η κάρτα αλλά ζητάει ενεργοποίηση με ημερομηνία λήξης. Τώρα αν σαφήνεια να τη χρησιμοποιήσεις στο πορτοφόλι χωρίς ενεργοποίηση τι να πω.
Όσο για τον αριθμό μέλους της Αιγαίου που δεν είναι του κατόχου της κάρτας δεν γνωρίζω. Μάλλον τα μπέρδεψες χωρίς λόγο.
Τα στοιχεία της κάρτας όλα και η ημερομηνία λήξης εμφανίζονται στο e-banking πριν λάβεις τη φυσική. Οπότε την προσθέτεις στο wallet του κινητού και κάνεις τις αγορές σου μια χαρά.
 
Last edited by a moderator:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Τα στοιχεία της κάρτας όλα και η ημερομηνία λήξης εμφανίζονται στο e-banking πριν λάβεις τη φυσική. Οπότε την προσθέτεις στο wallet του κινητού και κάνεις τις αγορές σου μια χαρά.
Δεν το πρόσεξα αυτό επειδή είχα την παλιά. Για την καινούργια απαιτούσε ημερομηνία λήξης για ενεργοποίηση.
 

padamo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα σας .
Κάτοχος πλέον της aegean premium . Και παλιός άλλον καρτών alpha bonus μπορώ να μεταφέρω τους πόντους από της άλλες κάρτες στην premium για να μετατραπούν σε μίλια;;;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.286
Καλημέρα σας .
Κάτοχος πλέον της aegean premium . Και παλιός άλλον καρτών alpha bonus μπορώ να μεταφέρω τους πόντους από της άλλες κάρτες στην premium για να μετατραπούν σε μίλια;;;
Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι μια σελίδα πίσω.
 

padamo

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι μια σελίδα πίσω.
Την διαδικασία την γνωρίζω . Η ερώτηση μου είναι εάν μπορώ να πάρω τους πόντους από την platinum bonus mastercard στην aegean premium για να τους κάνω μίλια; συγνώμη δεν το βρήκα κάπου αυτό .
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Στην εφαρμογή είναι ορατή η κάρτα αλλά ζητάει ενεργοποίηση με ημερομηνία λήξης. Τώρα αν σαφήνεια να τη χρησιμοποιήσεις στο πορτοφόλι χωρίς ενεργοποίηση τι να πω.
Ζητάει και την ημερομηνία λήξης.
Αν εκδοθεί σε αντικατάσταση λόγω φθοράς κλπ , τότε έχει την ίδια ημερομηνία λήξης με την παλιά.
Αν εκδοθεί σε αντικατάσταση λόγω λήξης παλιάς, τότε η νέα ( στις πιστωτικές της Alpha ) , αρχίζει τον ίδιο μήνα που λήγει η παλιά και λήγει μετά 4 χρόνια .
Έτσι κάρτα που έρχεται σήμερα, λήγει 12/27.
Με κάθε επιφύλαξη , γιατί τα πάντα στις τράπεζες αλλάζουν πλέον συνεχώς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom