Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα κάτοχος μιας Aegean debit (λόγω χαμηλότερης ετήσιας συνδρομής), ήθελα να ρωτήσω τα εξής, τα οποία ενδεχομένως έχουν ήδη απαντηθεί συνεπώς οποίος έχει διάθεση και υπομονή απαντάει εκ νέου.

1. Πως μετατρέπω χειροκίνητα πόντους bonus της κάρτας (κατάλαβα ότι από άλλες κάρτες bonus της Alpha πλέον δεν γίνεται) σε μίλια. Δεν το έχω βρει ακόμη.

2. Για κάποιον που δεν ταξιδεύει πολύ το όριο των 15.000 ετησίως της debit είναι αρκετό ή πρέπει να πάω σε credit και να δώσω τα 40 ευρώ συνδρομή? Ειλικρινά δεν έχω καθόλου αίσθηση του τι σου δίνει με τα 15.000 τα οποία θα πιάσω άνετα.

Ακομη την κάρτα την έχω ψηφιακά, δεν μου έχει παραδοθεί υλικά, μίλια από τις αγορές δεν έχουν εμφανιστεί στο λογαριασμό μου ούτε το bonus των 3.000 της απόκτησης.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
18.000 μιλια σε 12 μηνες ειναι δυο one way με Aegean, οχι πολυ μακρινα. Ο,τι bonus δεν μετατρεπονται γινονται εισιτηρια Aegean παλι απο αλλη φορμα μετατροπης με δυσμενεστερους ορους.
Αν θες να βγαζεις πιο πολλα δωρεαν εισιτηρια, φυσικα πας σε πιστωτικη.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
Εχει κανείς ιδέα γιατί μου βγάζει μετατροπή 4:3 αντί για 4:4?

View attachment 447976
Ποια κάρτα έχετε;
Αν έχετε την παλιά βίζα τότε είναι 4 προς 3.
Αν έχετε την καινούρια η την πριμιουμ και σας βγάζει αυτό, τότε κάποια λάθος υπάρχει. τηλεφωνήστε στην αιγαίου.
 

nick07

Member
Μηνύματα
307
Likes
574
Αυτη εχω κι εγω, ειναι η παλια και ειναι 4:3 η αναλογία.
Εν τω μεταξύ, οταν γινοταν οι αλλαγές, δεν ειχα ζητησει αντικατάσταση με καποια απο τις 2 και μου εστειλαν την απλή, την οποια δεν ενεργοποίησα ποτε.
Ξερει κανεις αν μπορώ να ζητήσω τωρα αντικατάσταση με την Premium χωρίς να πρέπει να κανω τη διαδικασία απο την αρχή με νέα αίτηση κλπ; Διοτι πλεον ειμαι εξωτερικο (την χρησιμοποιώ ελαχιστα σε καμια προσφορά κλπ) οποτε αν παω να κανω καινουρια αιτηση δεν βλεπω να εγκρινεται.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.478
Likes
5.441
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, είναι αυτή:

View attachment 447977
Για την συγκεκριμένη κάρτα αυτή είναι η αναλογία 4:3
Για καλύτερα αναλογία κάνε αναβάθμιση σε πριμιούμ με 80 Ευροπουλα τον χρόνο συνδρομή.
Ετσι οι 133 χιλιάδες σου θα γίνουν 166.
Δεν ξέρω αν κατά την αναβάθμιση οι πόντοι που υπάρχουν ήδη μετατρέπονται εξίσου, αυτό θα στο πουν στο τμήμα εξυπηρέτησης της άλφα η κάποιος εδώ που έχει σχετική εμπειρία.
 

thespx89

Member
Μηνύματα
16
Likes
27
Για την συγκεκριμένη κάρτα αυτή είναι η αναλογία 4:3
Για καλύτερα αναλογία κάνε αναβάθμιση σε πριμιούμ με 80 Ευροπουλα τον χρόνο συνδρομή.
Ετσι οι 133 χιλιάδες σου θα γίνουν 166.
Δεν ξέρω αν κατά την αναβάθμιση οι πόντοι που υπάρχουν ήδη μετατρέπονται εξίσου, αυτό θα στο πουν στο τμήμα εξυπηρέτησης της άλφα η κάποιος εδώ που έχει σχετική εμπειρία.
Αυτό είναι πολύ σημαντικό αν ξέρει κάποιος να μας το πει, μιας και γραμμή στην εξυπηρέτηση δε βγαίνει με τίποτε.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ξερει κανεις αν μπορώ να ζητήσω τωρα αντικατάσταση με την Premium χωρίς να πρέπει να κανω τη διαδικασία απο την αρχή με νέα αίτηση κλπ; Διοτι πλεον ειμαι εξωτερικο (την χρησιμοποιώ ελαχιστα σε καμια προσφορά κλπ) οποτε αν παω να κανω καινουρια αιτηση δεν βλεπω να εγκρινεται.
Όταν πήγα να βγάλω την premium ζήτησα αντικατάσταση της παλιάς μπλε, αλλά δεν γινόταν. Έκανα αίτηση απο την αρχή κανονικά. Είχα ζητήσει όμως συγχρόνως με τη νέα αίτηση, να μου ακυρώσουν την παλιά μπλε. Είχα πάει σε φυσικό κατάστημα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.186
Likes
20.567
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν ξέρω αν κατά την αναβάθμιση οι πόντοι που υπάρχουν ήδη μετατρέπονται εξίσου, αυτό θα στο πουν στο τμήμα εξυπηρέτησης της άλφα η κάποιος εδώ που έχει σχετική εμπειρία.
Όταν πήρα τη premium, στην αρχή δεν αναγνώριζε τους πόντους καμίας άλλης κάρτας bonus εκτός απο άλλης Αegean premium. Πλέον δεν αναγνωρίζει ούτε άλλης κάρτας Aegean premium, μόνο τους δικούς της. Δεν μπορώ να μεταφέρω πόντους απο μία premium σε άλλη premium, δεν τους βλέπει.
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
18.000 μιλια σε 12 μηνες ειναι δυο one way με Aegean, οχι πολυ μακρινα. Ο,τι bonus δεν μετατρεπονται γινονται εισιτηρια Aegean παλι απο αλλη φορμα μετατροπης με δυσμενεστερους ορους.
Αν θες να βγαζεις πιο πολλα δωρεαν εισιτηρια, φυσικα πας σε πιστωτικη.
Ποια είναι η άλλη φόρμα μετατροπής;;;;
τα aegean coupons που έχει στο app;
Και όντως το όριο είναι 15.000 πόντοι μόνο στην aegean χρεωστική;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom