Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Κουπόνι αναβάθμισης από premium;;; Ήταν στο πλαίσιο κάποιας προωθητικής ενέργειας; Γιατί εγώ από την premium έχω κουπόνια μόνο για 1+1, 25€ έκπτωση, free extra baggage (2), free upfront seat (2) και free fast track (2).
Ναι, είχε και δύο κουπόνια αναβάθμισης θέσης.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
5.944
Ναι, είχε και δύο κουπόνια αναβάθμισης θέσης.
Δεν υπάρχει αυτό που λες, έκτος και αν κάτι πήγε στραβά η βλέπεις όλα τα κουπόνια μαζί αν είσαι ασημένια βαθμίδα. Δεν δίνει κουπόνια αναβάθμισης.
Κουπόνια αναβάθμισης παίρνεις μόνο σαν ασημένιος (2) η χρυσός (4) ετησίως.
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Δεν υπάρχει αυτό που λες, έκτος και αν κάτι πήγε στραβά η βλέπεις όλα τα κουπόνια μαζί αν είσαι ασημένια βαθμίδα. Δεν δίνει κουπόνια αναβάθμισης.
Κουπόνια αναβάθμισης παίρνεις μόνο σαν ασημένιος (2) η χρυσός (4) ετησίως.
Δυστυχώς δε μπορώ να το εξακριβώσω τώρα γιατί άλλαξα βαθμίδα πρόσφατα αλλά μάλλον έχεις δίκιο. Για κάποιο λόγο φαίνονταν όλα τα κουπόνια μαζί.
 

tsourisg

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τελικά αυτό που είχε γραφεί παλαιότερα ότι μάξιμουμ μετατροπή πόντων ανά μήνα σε μίλια είναι 15000 δεν ισχύει. Από δυο αγορές του Κωτσόβολου με το μπόνους 1€=20 πόντοι μετέτρεψα συνολικά 17000 πόντους σε 21250 μίλια μέσα στον ίδιο μήνα (Νοέμβριο).
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.097
Likes
1.669
Τελικά αυτό που είχε γραφεί παλαιότερα ότι μάξιμουμ μετατροπή πόντων ανά μήνα σε μίλια είναι 15000 δεν ισχύει. Από δυο αγορές του Κωτσόβολου με το μπόνους 1€=20 πόντοι μετέτρεψα συνολικά 17000 πόντους σε 21250 μίλια μέσα στον ίδιο μήνα (Νοέμβριο).
Αυτό που αναφέρεις ισχύει μόνο στην Aegean Bonus Visa Debit, δεν νομίζω να αναφέρθηκε σε σχέση με τις πιστωτικές.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
302
Likes
713
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια, Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Οι χρεωστικές έχουν όριο μετατροπής 15000 πόντων σε 7500 μίλια τον χρόνο. Οι πιστωτικές δεν εχουν κανενα όριο.
 
Last edited:

giannis228

Member
Μηνύματα
70
Likes
45
Τελικά αυτό που είχε γραφεί παλαιότερα ότι μάξιμουμ μετατροπή πόντων ανά μήνα σε μίλια είναι 15000 δεν ισχύει. Από δυο αγορές του Κωτσόβολου με το μπόνους 1€=20 πόντοι μετέτρεψα συνολικά 17000 πόντους σε 21250 μίλια μέσα στον ίδιο μήνα (Νοέμβριο).
*Ισχύει μόνο σε πολλαπλάσια του 4 και δυνατότητα μετατροπής έχουν οι πόντοι που θα συλλεχθούν αποκλειστικά μέσω της χρήσης της co-branded κάρτας σας Aegean Bonus Visa, εντός 12μηνου και με ανώτατο όριο 15.000 πόντων.

ειναι οι οροι της χρεωστικης
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Πριν λιγο μετετρεψα σε μιλια ποντους που ηρθαν απο το Aegean Bonus app. Πρεπει να ειναι bug λογω του οτι τα παιξε το σαιτ της Aegean.
Βασικα δεν κανει κανενα νοημα η μετατροπη. Μετετρεψε καποια απο τα 1000. Αυτο ειχε γινει και τον Απριλη, ειχε μετατρεψει ενα ποσοστο απο bonus μη μετατρεψιμα. Αβυσσος η ψυχη της.
 
Last edited:

tatooine

Member
Μηνύματα
1.674
Likes
5.944
Πριν λιγο μετετρεψα σε μιλια ποντους που ηρθαν απο το Aegean Bonus app. Πρεπει να ειναι bug λογω του οτι τα παιξε το σαιτ της Aegean.
Βασικα δεν κανει κανενα νοημα η μετατροπη. Μετετρεψε καποια απο τα 1000. Αυτο ειχε γινει και τον Απριλη, ειχε μετατρεψει ενα ποσοστο απο bonus μη μετατρεψιμα. Αβυσσος η ψυχη της.
Μήπως ακύρωσες πτήση της αιγαίου;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Μήπως ακύρωσες πτήση της αιγαίου;
Οχι. Τιποτε. Ειχα 900 bonus μετατρεψιμα. Ηρθαν αλλα 1000 μη μετατρεψιμα και μετετρεψε 1325. Το ιδιο ειχε γινει και τον Απριλη που αλλαξε η πολιτικη των μετατροπων και μετετρεψε και κλασμα των μη μετατρεψιμων με την ιδια ακριβως αναλογια. Ακριβως ομως.
 

kleo67

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα κάτοχος μιας Aegean debit (λόγω χαμηλότερης ετήσιας συνδρομής), ήθελα να ρωτήσω τα εξής, τα οποία ενδεχομένως έχουν ήδη απαντηθεί συνεπώς οποίος έχει διάθεση και υπομονή απαντάει εκ νέου.

1. Πως μετατρέπω χειροκίνητα πόντους bonus της κάρτας (κατάλαβα ότι από άλλες κάρτες bonus της Alpha πλέον δεν γίνεται) σε μίλια. Δεν το έχω βρει ακόμη.

2. Για κάποιον που δεν ταξιδεύει πολύ το όριο των 15.000 ετησίως της debit είναι αρκετό ή πρέπει να πάω σε credit και να δώσω τα 40 ευρώ συνδρομή? Ειλικρινά δεν έχω καθόλου αίσθηση του τι σου δίνει με τα 15.000 τα οποία θα πιάσω άνετα.

Ακομη την κάρτα την έχω ψηφιακά, δεν μου έχει παραδοθεί υλικά, μίλια από τις αγορές δεν έχουν εμφανιστεί στο λογαριασμό μου ούτε το bonus των 3.000 της απόκτησης.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom