Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Billouk

Member
Μηνύματα
499
Likes
1.635
Προσπάθησα σήμερα να βγάλω εισιτήρια για Μπολόνια με το κουπόνι 1+1 της premium και ενώ στην αρχή μου βγάζει την έκπτωση στο επόμενο βήμα μου λεει οτι ο εκπτωτικος κωδικος δεν μπορει να εφαρμοστει σε αυτην την κρατηση
Γνωριζει κανείς τι μπορει να συμβαίνει;
Η πτηση εκτελειται απο aegean
Δοκίμασε το από άλλο browser και πληκτρολόγησε τον κωδικό, όχι copy-paste.
 

europexplorer

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
επισης κατι ακομα..
καταλαβαινω σωστα πως ο πιο αποτελεσματικος συνδυασμος καρτων ειναι να εχεις την premium aegean bonus visa premium που δινει μετατροπη (4 Bonus points = 5 Miles+Bonus award miles) και να εχεις και την Alpha Bank Bonus Mastercard® Gold ή την Platinum Bonus Mastercard® (δεν καταλαβαινω αν εχουν καποια διαφορα) που δινουν 2 bonus points για καθε ευρω που χρεωνεις?

αρα πχ για 1000 ευρω αγορα ας πουμε, εχεις 2000 bonus points που μετα γινονται 2500 award miles που οπως ειπαμε προηγουμενως μπορει να εχουν αξια 10-15 ευρω ανα 1000 μιλια (σε μορφη αεροπορικων εισητηριων) αρα τα 2500 μιλια θα εχουν αξια 25-37 ευρω (μεση τιμη ας πουμε 31 ευρω).. αρα απο τα 1000 ευρω αγορα εχεις 31 ευρω επιστροφη , δηλαδη 3.1%.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.478
Likes
4.525
επισης κατι ακομα..
καταλαβαινω σωστα πως ο πιο αποτελεσματικος συνδυασμος καρτων ειναι να εχεις την premium aegean bonus visa premium που δινει μετατροπη (4 Bonus points = 5 Miles+Bonus award miles) και να εχεις και την Alpha Bank Bonus Mastercard® Gold ή την Platinum Bonus Mastercard® (δεν καταλαβαινω αν εχουν καποια διαφορα) που δινουν 2 bonus points για καθε ευρω που χρεωνεις?

αρα πχ για 1000 ευρω αγορα ας πουμε, εχεις 2000 bonus points που μετα γινονται 2500 award miles που οπως ειπαμε προηγουμενως μπορει να εχουν αξια 10-15 ευρω ανα 1000 μιλια (σε μορφη αεροπορικων εισητηριων) αρα τα 2500 μιλια θα εχουν αξια 25-37 ευρω (μεση τιμη ας πουμε 31 ευρω).. αρα απο τα 1000 ευρω αγορα εχεις 31 ευρω επιστροφη , δηλαδη 3.1%.
Εδώ και αρκετούς μήνες, οι πόντοι από τις άλλες κάρτες πλην aegean δε μετατρέπονται σε μίλια
 

europexplorer

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εδώ και αρκετούς μήνες, οι πόντοι από τις άλλες κάρτες πλην aegean δε μετατρέπονται σε μίλια
α το καταλαβαν στην alphabank και το πηραν πισω ?

αρα η μονη επιλογη ειναι η premium aegean bonus visa premium που δινει μετατροπη (4 Bonus points = 5 Miles+Bonus award miles) και τιποτα αλλο λοιπον
 

giannis228

Member
Μηνύματα
70
Likes
45

andpsy

Member
Μηνύματα
302
Likes
713
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια, Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Κάτι ακούστηκε οτι θα δωσει, πρέπει να βρεις τον δρομέα αυριο να σκανάρεις το QR code, εγώ έτρεχα σήμερα, δεν εινα κάτι...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
752
Likes
2.060
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Αν δεν είναι κόπος θυμηστε μου, τα κουπόνια αναβάθμισης που σου δίνει η premium μπορείς να τα δώσεις σε άλλον;
 

kofidenia

Member
Μηνύματα
146
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία, Μέλανας Δρυμός
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλληνική Πολυνησία
Αναφέρει ότι το κουπόνι μπορεί να χρησιμοποιηθεί από εμάς ή για όποιο άτομο επιθυμούμε.
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
85
Likes
153
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Αν δεν είναι κόπος θυμηστε μου, τα κουπόνια αναβάθμισης που σου δίνει η premium μπορείς να τα δώσεις σε άλλον;
Κουπόνι αναβάθμισης από premium;;; Ήταν στο πλαίσιο κάποιας προωθητικής ενέργειας; Γιατί εγώ από την premium έχω κουπόνια μόνο για 1+1, 25€ έκπτωση, free extra baggage (2), free upfront seat (2) και free fast track (2).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom