Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
μπορει να κανει κρατηση 1+1 και με παιδι, αν ειναι καποιο μωρο κατω απο 2 προστιθεται τηλεφωνικά, νομιζω οτι ολα τα κουπονια αφορουν τον κατοχο της καρτας και δεν μπορει να εξαργυρωσει τα 25ευρω σε αλλο ονομα
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
μπορει να κανει κρατηση 1+1 και με παιδι, αν ειναι καποιο μωρο κατω απο 2 προστιθεται τηλεφωνικά, νομιζω οτι ολα τα κουπονια αφορουν τον κατοχο της καρτας και δεν μπορει να εξαργυρωσει τα 25ευρω σε αλλο ονομα
Νομιζω οτι εχεις δικιο για το 25ευρο, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει απο καποιον τριτο.
 

Takaroun89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια. Φαίνεται οτι δεν με συμφέρει με ένα οικογενειακό ταξίδι στο εξωτερικό τον χρόνο. Το σκεφτόμουν μόνο στην περίπτωση που μπορούσα να βάλω 2-3 κωδικούς μαζί. Αυτό είχα στο μυαλό μου να πληρώσουμε 3 από τα 4 να πάρουμε και δύο βαλίτσες και δυο από τις 4 θέσεις....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.135
Αυτό είχα στο μυαλό μου να πληρώσουμε 3 από τα 4 να πάρουμε και δύο βαλίτσες και δυο από τις 4 θέσεις....
Απο αυτα που γραφεις γινονται σε ενα ταξιδι. Για δυο βαλιτσες, εννοειται οτι γινεται να βαλεις μια στη μεταβαση και μια στην επιστροφη στο ονομα σου. Για τις θεσεις θα δυσκολευτεις να βολεψεις 8 εισιτηρια για πηγαινε ελα με λιγοτερα κουπονια.
 

Maryjoy

Member
Μηνύματα
20
Likes
72
Νομιζω οτι εχεις δικιο για το 25ευρο, δεν μπορει να χρησιμοποιηθει απο καποιον τριτο.
Σε προσφατη προσπαθεια το 25ευρω δεν περασε για εξαργυρωση απο τριτο ενω περασε αμεσως απο τον κατοχο σε δικη του κρατηση.
 
Last edited:

Petyr

Member
Μηνύματα
15
Likes
24
μπορει να κανει κρατηση 1+1 και με παιδι, αν ειναι καποιο μωρο κατω απο 2 προστιθεται τηλεφωνικά, νομιζω οτι ολα τα κουπονια αφορουν τον κατοχο της καρτας και δεν μπορει να εξαργυρωσει τα 25ευρω σε αλλο ονομα
Και παιδί (>2 ετών) να είναι πάλι προστίθεται τηλεφωνικά αρκεί να υπάρχει διαθέσιμη θέση και φυσικά πληρώνεις το κόστος τηλεφωνικής εξυπηρέτησης. Επίσης οι τιμές ενδέχεται να διαφέρουν λίγο από αυτές που βλέπεις στο site.
Το έχω κάνει πολλές φορές πάντως, έτσι χρησιμοποιώ πια το 1+1.
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν έχω καμία γνώση πάνω σε αυτό. θέλω να βγάλω από τν άλφα την κάρτα της Aegean για τα μίλια κ από ότι κατάλαβα πρέπει να μπω πρώτα στ σαιτ της να ενεργοποιήσω μια κάρτα milis and bonus κ μετά να μπω στο e banging για να κανω αίτηση να έχω την χρωστική κ από την άλφα σωστά; αυτό τώρα πως θα δουλεύει θα πρέπει να πληρώνω το εισιτήριο από την κάρτα της άλφα κ μετά να μπαίνω στ σαιτ της Aegean για να εξαργυρωνω τους πόντους μου; μπορείτε παρακαλώ να μου δώσετε ότι πληροφορία μπορείτε για αυτό; κ επίσης με ποιες εταιρείες μπορώ να περνώ πόντους κ σε ποιες να τους εξαργυρωνω; ευχαριστω
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
664
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Καλησπέρα σας θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί δεν έχω καμία γνώση πάνω σε αυτό. θέλω να βγάλω από τν άλφα την κάρτα της Aegean για τα μίλια κ από ότι κατάλαβα πρέπει να μπω πρώτα στ σαιτ της να ενεργοποιήσω μια κάρτα milis and bonus κ μετά να μπω στο e banging για να κανω αίτηση να έχω την χρωστική κ από την άλφα σωστά; αυτό τώρα πως θα δουλεύει θα πρέπει να πληρώνω το εισιτήριο από την κάρτα της άλφα κ μετά να μπαίνω στ σαιτ της Aegean για να εξαργυρωνω τους πόντους μου; μπορείτε παρακαλώ να μου δώσετε ότι πληροφορία μπορείτε για αυτό; κ επίσης με ποιες εταιρείες μπορώ να περνώ πόντους κ σε ποιες να τους εξαργυρωνω; ευχαριστω
Θα κανεις εγγραφή στο miles and bonus της aegean, οπου θα αποκτήσεις εναν κωδικό μέλους.
Μετά θα πας στην alpha bank και θα κάνεις αίτηση για την κάρτα που θέλεις :

1) aegean bonus visa debit (χρεωστική κάρτα με συνδρομή 20ε/χρόνο, με αναλογία μετατροπής πόντων 4:2) Χρεωστική Aegean Bonus Visa – Χρεωστική Kάρτα | ALPHA BANK

2) aegean bonus visa (πιστωτική κάρτα με συνδρομή 40ε/χρόνο και αναλόγία μετατροπής πόντων 4:4 Aegean Bonus Visa – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK

3) aegean bonus visa premium (πιστωτική κάρτα με συνδρομή 80ε/χρόνο και αναλογία μετατροπής πόντων 4:5 + 1+1 εισιτήριο κάθε χρόνο) Aegean Bonus Visa Premium – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK

Πόντους μαζευεις απο τις κάτωθι επιχείρήσεις:
Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus | ALPHA BANK

Τους πόντους που θα μαζευεις απο την ALPHA BANΚ μπορείς είτε να τους κρατάς και να τους εξαργυρώνεις σε διάφορες προσφορές (ανάμεσα τους και εισητήρια με την aegean) είτε να τους μετατρέπεις σε μίλια για το miles and bonus της aegean
 
Last edited:

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Θα κανεις εγγραφή στο miles and bonus της aegean, οπου θα αποκτήσεις εναν κωδικό μέλους.
Μετά θα πας στην alpha bank και θα κάνεις αίτηση για την κάρτα που θέλεις :

1) aegean bonus visa debit (χρεωστική κάρτα με συνδρομή 20ε/χρόνο, με αναλογία μετατροπής πόντων 4:2) Χρεωστική Aegean Bonus Visa – Χρεωστική Kάρτα | ALPHA BANK

2) aegean bonus visa (πιστωτική κάρτα με συνδρομή 40ε/χρόνο και αναλόγία μετατροπής πόντων 4:4 Aegean Bonus Visa – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK

3) aegean bonus visa premium (πιστωτική κάρτα με συνδρομή 80ε/χρόνο και αναλογία μετατροπής πόντων 4:5 + 1+1 εισιτήριο κάθε χρόνο) Aegean Bonus Visa Premium – Πιστωτική Kάρτα | ALPHA BANK

Πόντους μαζευεις απο τις κάτωθι επιχείρήσεις:
Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus | ALPHA BANK

Τους πόντους που θα μαζευεις απο την ALPHA BANΚ μπορείς είτε να τους κρατάς και να τους εξαργυρώνεις σε διάφορες προσφορές (ανάμεσα τους και εισητήρια με την aegean) είτε να τους μετατρέπεις σε μίλια για το miles and bonus της aegean
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Οπότε πληρώνω με την κάρτα της άλφα που θα μου στείλουν κ μετά τα μετατρέπω σε μίλια από το miles , μόνο από την Aegean μπορώ να μαζέψω πόντους (αν κλείσω σε αυτή τα αεροπορικά) η να τους εξαργύρωσω η μπορώ κ με άλλες αεροπορικές εταιρείας;
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Οπότε πληρώνω με την κάρτα της άλφα που θα μου στείλουν κ μετά τα μετατρέπω σε μίλια από το miles , μόνο από την Aegean μπορώ να μαζέψω πόντους (αν κλείσω σε αυτή τα αεροπορικά) η να τους εξαργύρωσω η μπορώ κ με άλλες αεροπορικές εταιρείας;
σε ολες τις συνεργαζομενες με την star alliance: lufthansa, turkish, united, singapore κτλ τα φθηνα εισητηρια καποιες φορες δεν εχουν μιλια
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
664
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Πόντους μαζεύετε από διάφορες εταιρείες όπου μπορείτε να τους μετατρέψετε σε μίλια ώστε να κλείσετε εισητηρια για όλη την συμμαχία Star Alliance.

Η καλύτερη επιλογή είναι η απλή πιστωτική με την συνδρομή των 40ε. Αν δεν είστε τόσο εξοικειωμένοι ή για α,β λόγους δεν μπορείτε να εκδώσετε πιστωτική, μπορείτε να ξεκινήσετε με την απλή χρεωστική κάρτα, να μαζέψετε κάποιους πόντους, να δείτε μέρας τις επιλογές σας και αποφασίζετε πως θα κινηθείτε.
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
σε ολες τις συνεργαζομενες με την star alliance: lufthansa, turkish, united, singapore κτλ τα φθηνα εισητηρια καποιες φορες δεν εχουν μιλια
Υπάρχει η δυνατότητα την ώρα που πάω να κλείσω τα εισιτήρια να δω αν έχουν μίλια η όχι; επίσης αν τ ταξίδι μου είναι πολλές ώρες κ έχει κ μια στάση σε αυτή τν περίπτωση τι γίνετε αν είναι κ τα δύο συνεγραζομενα η ένα από τα δύο περνώ κανονικά τα μίλια;

Πόντους μαζεύετε από διάφορες εταιρείες όπου μπορείτε να τους μετατρέψετε σε μίλια ώστε να κλείσετε εισητηρια για όλη την συμμαχία Star Alliance.

Η καλύτερη επιλογή είναι η απλή πιστωτική με την συνδρομή των 40ε. Αν δεν είστε τόσο εξοικειωμένοι ή για α,β λόγους δεν μπορείτε να εκδώσετε πιστωτική, μπορείτε να ξεκινήσετε με την απλή χρεωστική κάρτα, να μαζέψετε κάποιους πόντους, να δείτε μέρας τις επιλογές σας και αποφασίζετε πως θα κινηθείτε.
Ναι για αρχή λέω να κάνω τν χρεωστική να δω πως πάει κ πως γίνεται να την δοκιμάσω σε αυτό το ταξίδι που θέλω ν κάνω σε λίγο καιρό κ βλέπουμε. Μπορώ να πληρώσω τα εισιτήρια από την εφαρμογή της άλφα χωρίς να μ έχει έρθει ακόμα η κάρτα στ χέρια η πρέπει ν περιμένω για να κάνω την ενεργοποίηση κ μετά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.065
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom