Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Αν εμφανιστεί στο e-banking,, γίνεται να πληρώσετε και χωρίς να έχετε λάβει την φυσική κάρτα.
 

Takaroun89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Απο αυτα που γραφεις γινονται σε ενα ταξιδι. Για δυο βαλιτσες, εννοειται οτι γινεται να βαλεις μια στη μεταβαση και μια στην επιστροφη στο ονομα σου. Για τις θεσεις θα δυσκολευτεις να βολεψεις 8 εισιτηρια για πηγαινε ελα με λιγοτερα κουπονια.
Άρα μπορώ να βγάλω για μένα και το ένα παιδί 1+1 να βάλω 25 ευρώ μείον , να βάλω σε μένα 2 βαλίτσες και να διαλέξω 2 θέσεις για μένα και να πληρώσω δίπλα μου για το παιδί.σε άλλη κράτηση η γυναίκα μου με το άλλο παιδί. δεν ξέρω αν με συμφέρει λόγω του family ναύλου που δίνει 40% στα παιδία και δωρεαν θέσεις...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Και ένα τελευταίο γιατι κούρασα αν κλείσω 1+1 ή με μίλα μπορώ να αλλάξω ημερομηνίες?
Με μίλια μπορείς να αλλάξεις ημερομηνίες, εφόσον υπάρχει διαθέσιμο εισιτήριο. Υπόψη ότι συνήθως υπάρχουν μόνο δύο εισιτήρια με μίλια σε κάθε πτήση που συχνά κλείνονται νωρίς, οπότε η διαθεσιμότητα είναι περιορισμένη. Με κουπόνι 1+1 εξαρτάται το είδος του εισιτηρίου, αν κλείσεις economy δεν μεταφέρονται οι ημερομηνίες, αν κλείσεις flex τότε μεταφέρονται, αλλά πληρώνεις τυχόν διαφορά ναύλου.
Άρα μπορώ να βγάλω για μένα και το ένα παιδί 1+1 να βάλω 25 ευρώ μείον , να βάλω σε μένα 2 βαλίτσες και να διαλέξω 2 θέσεις για μένα και να πληρώσω δίπλα μου για το παιδί.σε άλλη κράτηση η γυναίκα μου με το άλλο παιδί. δεν ξέρω αν με συμφέρει λόγω του family ναύλου που δίνει 40% στα παιδία και δωρεαν θέσεις...
Για να μην υπάρχουν παρανοήσεις, γενικά μιλώντας, οι θέσεις σε ενιαία κράτηση είναι διπλανές, ενώ τα παιδιά είναι δίπλα σε κάποιον ενήλικα. Το 1+1 δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα με το κουπόνι των 25€, ένα κουπόνι σε κάθε κράτηση, ούτε μπορεί να γίνει χρήση αν δεν είναι ο κάτοχος της πιστωτικής στην κράτηση. Από τη διαχείριση της κράτησης μπορείς να προσθέσεις τα υπόλοιπα κουπόνια μετά, αλλά υπάρχουν περιορισμοί, π.χ. για αναβάθμιση θέσης είναι 22€ το κάθε κουπόνι, οπότε συνήθως επαρκεί για το ένα σκέλος της πτήσης, αλλιώς πληρώνεις τη διαφορά ή χρησιμοποιείς δύο. Το κουπόνι για κάθε βαλίτσα είναι 60€, οπότε αν η αποσκευή σε μια πτήση με επιστροφή κοστίζει π.χ. 80€, θα πληρώσεις τη διαφορά ή θα χρησιμοποιήσεις διαδοχικά δύο κουπόνια, ένα για κάθε σκέλος. Το ίδιο και η προτεραιότητα (9€ το κουπόνι).
 

diakopakias

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν βγάζω άκρη. Θέλω να κάνω μία κράτηση με το 1+1. Έχω όμως κ ένα gift voucher αλλά δεν μπορώ να το βάλω κάπου. Εγώ είχα στο μυαλό μου ότι αυτό είναι σαν λεφτά. Δλδ μπορώ να το χρησιμποιήσω μόνο όταν δεν υπάρχει άλλος εκπτωτικός κωδικός? Θα μπορούσα μήπως να κλείσω με το 1 + 1 κ μετά να χρησιμοποιήσω το voucher για να κάνω upgrade σε flex? Το έχεις κάνει κανένας? Το πρόβλημα μου είναι ότι το voucher είναι από δώρο κ είναι αμαρτία να πάει χαμένο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση γιατί δεν βγάζω άκρη. Θέλω να κάνω μία κράτηση με το 1+1. Έχω όμως κ ένα gift voucher αλλά δεν μπορώ να το βάλω κάπου. Εγώ είχα στο μυαλό μου ότι αυτό είναι σαν λεφτά. Δλδ μπορώ να το χρησιμποιήσω μόνο όταν δεν υπάρχει άλλος εκπτωτικός κωδικός? Θα μπορούσα μήπως να κλείσω με το 1 + 1 κ μετά να χρησιμοποιήσω το voucher για να κάνω upgrade σε flex? Το έχεις κάνει κανένας? Το πρόβλημα μου είναι ότι το voucher είναι από δώρο κ είναι αμαρτία να πάει χαμένο.
voucher μαζι με 1+1 δεν παιζει, το καταλαβαινω οτι ειναι σαν χρηματα το voucher αλλα ετσι γινεται συνηθως, από οσο θυμαμαι αν ληξει το credit voucher σε 18 μηνες που διαρκει παιρνεις τα χρηματα μετα
 

andpsy

Member
Μηνύματα
273
Likes
663
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Πως μαζευουμε ποντους στο green city είπαμε; εχω κανει ηδη μια εξαργυρωση τον Δεκέμβρη, ειχα πάρει απο εγγραφή και απο "γενέθλια".
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Άμα η πτήση μ είναι μεγάλη κ έχει μια στάση που αλλάζω αεροπλάνο τα μίλια πιάνονται κανονικά κ για της δύο η πιάνετε μόνο από τη πρώτη;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.129
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Παίρνεις μίλια για κάθε πτήση ξεχωριστά και ανάλογα με το ναύλο...Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.875
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom