Aegean Airlines Aegean lounge

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
τόσο που σκέφτηκα να ανοίξω ένα thread για γελοίες τιμές σε αεροδρόμια)
3.9 ευρώ το νερό στο αεροδρόμιο της Βιέννης.
Με λίγο ψάξιμο βρήκα ένα μαγαζί που το είχε 1.9 και σε αυτό στο πωλητή 2.4

Να μην έχω περίπτερο να τους το πουλάω το καλοκαίρι 5 ευρώ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.166
3.9 ευρώ το νερό στο αεροδρόμιο της Βιέννης.
Με λίγο ψάξιμο βρήκα ένα μαγαζί που το είχε 1.9 και σε αυτό στο πωλητή 2.4

Να μην έχω περίπτερο να τους το πουλάω το καλοκαίρι 5 ευρώ
Με λογικο fee μπαινεις σε lounges να πινεις νερο σαν το νεροφιδο, ειναι γνωστο, εφοσον το χρειαζεσαι και δεν ειναι 6 το πρωι να πινεις τα κοκτειλ με το ζορι για να βγαλει τα λεφτα του.
Οι τιμες ειναι χαμηλοτερες με καρτα Diners την οποια ειχα βγαλει δωρεαν αλλα τελικα δεν τη χρησιμοποιησα ποτε γιατι δεν πινω αλκοολ πριν την πτηση και βασικα σχεδον ποτε.
Πχ στη Βιεννη που ανεφερες ειναι στα 31 ευρω, που ειναι η τιμη περιπου για ενα γευμα σε εστιατοριο συν ποτα συν ολα τα προνομια της ανεσης που αναφερθηκαν, ενω πετας με low cost :D
Airport Lounges Access | Diners Club International
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Με λογικο fee μπαινεις σε lounges να πινεις νερο σαν το νεροφιδο,
αμα ειναι για το νερο κανεις το ρεφιλ σου στην τουαλετα, μια χαρα ποσιμο νερο ειναι. παλια ειχε κ βρυσες σε κοινους χωρους οπως στη Ρωμη. κοστος 0€.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.166
αμα ειναι για το νερο κανεις το ρεφιλ σου στην τουαλετα, μια χαρα ποσιμο νερο ειναι. παλια ειχε κ βρυσες σε κοινους χωρους οπως στη Ρωμη. κοστος 0€.
Ρισπεκτ και στο Δουβλινο που μοιραζει τα μπουκαλια δωρεαν, κι ας μας εκοψε τον κ.... με το fee της αποθηκευσης βαλιτσας :D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εδώ με τσιμα τσιμα προλαβαίνουμε την πύλη ανοιχτή από το shopping therapy σιγά μην έχουμε χρόνο να χασομερουμε στα lounge.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.589
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εδώ με τσιμα τσιμα προλαβαίνουμε την πύλη ανοιχτή από το shopping therapy σιγά μην έχουμε χρόνο να χασομερουμε στα lounge.
Ούτε λεπτό στα μαγαζιά, ωωωωωρες στα lounge. Κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε κι ένα thread για τα lounges γενικώς. Δίνω έξτρα πόντο σε όσα έχουν ντους (μη σου πω και δωρεάν μασαζ).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ούτε λεπτό στα μαγαζιά, ωωωωωρες στα lounge. Κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε κι ένα thread για τα lounges γενικώς. Δίνω έξτρα πόντο σε όσα έχουν ντους (μη σου πω και δωρεάν μασαζ).
Α όχι, εγώ δεν είμαι αργοσχολος.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
δεν ισχύουν τα κουπόνια πλέον για κανένα από τα 2 lounges Αθήνας. Παίζουν πλέον μόνο Θεσσαλονίκη
Αυτό είναι μεγάλο ξενέρωμα (για να μη μιλήσω χειρότερα), ειδικά μάλιστα όταν ανακοινώνεται την τελευταία στιγμή. Δε μπορώ να καταλάβω ειλικρινά γιατί γίνεται αυτός ο διαχωρισμός. Είναι σα να «τιμωρούν» τη βαθμίδα silver.
Προσωπικά αν για κάποιο λόγο μου φαινόταν χρήσιμα αυτά τα κουπόνια ήταν οι μετεπιβιβάσεις στο Βενιζέλος (όταν και αν), και γι αυτό τα κρατούσα. Τώρα να τα κάνω τι, να πηγαίνω 4 ώρες πριν την πτήση στο Μακεδονία μόνο και μόνο για να μπαίνω στο lounge; Απαράδεκτο.
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.275
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Αυτό είναι μεγάλο ξενέρωμα (για να μη μιλήσω χειρότερα), ειδικά μάλιστα όταν ανακοινώνεται την τελευταία στιγμή. Δε μπορώ να καταλάβω ειλικρινά γιατί γίνεται αυτός ο διαχωρισμός. Είναι σα να «τιμωρούν» τη βαθμίδα silver.
Προσωπικά αν για κάποιο λόγο μου φαινόταν χρήσιμα αυτά τα κουπόνια ήταν οι μετεπιβιβάσεις στο Βενιζέλος (όταν και αν), και γι αυτό τα κρατούσα. Τώρα να τα κάνω τι, να πηγαίνω 4 ώρες πριν την πτήση στο Μακεδονία μόνο και μόνο για να μπαίνω στο lounge; Απαράδεκτο.
Οπως κι εγώ τα χρησιμοποιώ σε περιπτώσεις μεγάλων καθυστερήσεων πτήσεων, αντι να τριγυρνάω τρεις ώρες στο αεροδρόμιο να κουράζομαι και να χαλάω λεφτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom