Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Ο τυπος ήταν ο πιο οικονομικος. Αυτο γνωριζω μονο. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου! :) Τουλαχιστον αν ειναι να βγει κ ενα συμπερασμα απ ολα αυτα ειναι οτι μπορεις να ακυρωσεις το εισιτηριο σου με ενα σχετικα μικρο κοστος!
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Για να ειμαι ακριβής. Κλεισαμε με πρακτορειο με emirates και οντως ηταν η ιδια τιμή που υπηρχε κ στο ιντερνετ. Μας εκλεισε πακετο με ξενοδοχειο. Εντελως κατα τυχη κ μετα που εκδοθηκαν τα εισιτηρια εσκασε μια προσφορα της delta τελυταια στιγμή.0 Κατοπιν συννενοησης Μας ακυρωσε της emirates και μας ειπε οτι υπαρχει penalti 150 ευρω το ατομο για την ακυρωση. Απο ολη την φαση ομως κερδισαμε ακομη και με το πεναλτι 400 ευρω στο συνολο.

Απλα επειδη μου φανηκαν αρκετα 150 ευρω το ατομο ειπα να ρωτησω κ εδω αν εχει καποιος κατι υποψιν του.... Αν αυτο που γραφει στο site της emirates επιστροφή 75€ Σημαινει για επιστροφη χρηματων ανα εισιτηριο πληρωνεις 75€ τοτε Βγαζει νοημα το 150αρι. Δεν μπορω να ρωτησω τοσες πολές λεπτομερειες τον ανθρωπο ειναι γνωστος του αντρα μου. Αυταααααα
Άλλα είναι τα πέναλτυ όταν κλείνεις οnline, άλλα όταν κλείνεις μέσω πρακτορείου. Πρέπει να δείς τι όρους είχε το δικό σου εισιτήριο.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Να ρωτησω οσοι ξερετε ή αν καποιος ταξιδεψε να με διαφωτησει. Απο το σαιτ της emirates μπορω να κλεισω π.χ. Ροδο-Αθηνα-Νιουαρκ, Ροδο- Αθηνα φυσικα με Aegean και μετα με Εμιρειτς. Μπορει να γινει τσεκ-ιν και για τα δυο σκελη απο το αεροδρομιο της Ροδου? Γνωριζει καποιος? Δεν ειναι για εμενα αλλα για την μανα μου.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να ρωτησω οσοι ξερετε ή αν καποιος ταξιδεψε να με διαφωτησει. Απο το σαιτ της emirates μπορω να κλεισω π.χ. Ροδο-Αθηνα-Νιουαρκ, Ροδο- Αθηνα φυσικα με Aegean και μετα με Εμιρειτς. Μπορει να γινει τσεκ-ιν και για τα δυο σκελη απο το αεροδρομιο της Ροδου? Γνωριζει καποιος? Δεν ειναι για εμενα αλλα για την μανα μου.
Μπορείς να κλείσεις απο το σαιτ της Emirates. Κανονικά μπορείς να κάνεις τσεκ ιν και για τα 2 μερη (έχω κάνει παρόμοια τσεκ ιν με aegean-emirates απο το αεροδρόμιο της Θεσ/νικης) αλλα επειδή η πτήση είναι προς ΗΠΑ ίσως υπάρχει κάποια διαφορα.
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Καλησπέρα και πάλι! Ήρθε η ώρα του check-in όπως και έκανα το πρόβλημα είναι οταν μπαινω στο app και στο web της aeroflot ενώ φαίνεται ότι έχω κάνει check in και για τις 2 πτήσεις όταν πάω να τυπώσω τα boarding passes μου βγάζει μόνο της πρώτης πτήσης από Αθήνα Μόσχα και δεν βλέπω τα boarding pass από Μόσχα Αβάνα? Ξέρετε αν αυτό είναι φυσιολογικό?!!
 
Μηνύματα
31
Likes
52
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορώ κάθε χρόνο Κούβα;;;
Καλησπέρα! Δεν είναι φυσιολογικό αυτό που λες. Θα έπρεπε να βλέπεις και τα 2 boarding pass. Δε θυμάμαι το σύστημα της Aeroflot για να σε βοηθήσω, σε κάθε περίπτωση όμως θα σου έρθουν σε pdf και στο e-mail που έχεις δηλώσει στο check-in. Τσέκαρέ το.
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Το μόνο που μπορώ να υποθεσω είναι ότι η δεύτερη πτήση είναι πάνω από 24 ώρες άρα θεωρητικά δεν έχει ανοίξει το check in και για αυτό δεν το στέλνει στο email. Θα το επιβεβαιώσω αύριο το πρωί και θα σας πω. Αν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα ας μου πει όμως. Στην τελική σκέφτομαι θα τα τυπώσω και στο αεροδρομιο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
Να πας στο γκισέ στο αεροδρόμιο να τα τυπώσεις καλού κακού, εκεί που θα παραδώσεις την αποσκευή σου.
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Τελικά ήταν αυτό που σας ειπα! Το πρωί ξαναστείλα στο μέιλ μου τα boarding pass και ήρθαν όλα! Έτσι και αλλιώς θα τα ξαναζήσω όταν δίνω τις βαλίτσες!
 
  • Like
Reactions: GTS

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
"πρόσφατη ανακοίνωση συνεργασίας μεταξύ της Emirates και της flydubai".

Ανακοίνωσαν συνεργασία με την αδερφή εταιρία του ίδιου ιδιοκτήτη; Οποία έκπληξη...

Υπάρχει άραγε δρομολόγιο στο οποίο να μη συνεργάζονται;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom