Air Berlin Air Berlin

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
επειδη δεν εχω ταξιδεψει με τετοιες εταιριες και τωρα μαλλον θα παω βιεννη με την germanwings η με την airberlin η με τη niki θελω να μαθω τι παιζει με αυτες τις εταιριες. δηλαδη ειναι τυπου easyjet οπου εχεις συγκεκριμενη βαλιτσα, χωρις γευμα με στριμωγμενα αεροπλανα?μηπως να προτιμησω να δωσω 80 παραπανω και να παω με aegean?απογνωση...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
επειδη δεν εχω ταξιδεψει με τετοιες εταιριες και τωρα μαλλον θα παω βιεννη με την germanwings η με την airberlin η με τη niki θελω να μαθω τι παιζει με αυτες τις εταιριες. δηλαδη ειναι τυπου easyjet οπου εχεις συγκεκριμενη βαλιτσα, χωρις γευμα με στριμωγμενα αεροπλανα?μηπως να προτιμησω να δωσω 80 παραπανω και να παω με aegean?απογνωση...
Η Germanwings ειναι loco, δηλαδη δεν εχει φαγητο κλπ... Η Air Berlin ειναι αν δεν κανω λαθος κανονικη εταιρια και μαλιστα εκτελει και υπερατλαντικα πλεον. Η Νiki ειναι loco της οποιας εχει μεγαλο μεριδιο η Air Berlin,
 

irgkl

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ταξιδεψα το καλοκαίρι με airberlin θεσσαλονικη Ντισελντορφ . Υπήρχε ένα έντονο πρόβλημα με διπλές κρατήσεις και όσοι χρειαστηκε να πετάξουν αργότερα αποζημιωθηκαν άμεσα. Ωστόσο για το κόστος των εισιτηρίων προσομοιάζει σαν μια low cost εταιρία, τουλάχιστον η δική μ πτήση. Το αεροσκάφος ήταν ενιαίο χωρίς business class , οι θέσεις μικρές και όχι ιδιαίτερα άνετες και το φαγητό τίποτα το ιδιαίτερο . Είχε σάντουιτς και αν ήθελες μπορούσες να παραγγηλεις κάποιο πιάτο επι πληρωμή .
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
προκειμενου να μην τρεχω την τελευταια στιγμη, προσπαθω να κατανοησω αν μου επιτρεπεται να εχω βαλιτσα χωρις να πληρωσω με την air berlin. Στο σαιτ αναφερει
1. item of baggage:included
Short- and medium-haul each additional item: € 50/ flight Long-haul
2. item of baggage: € 100 / flight each additional item: € 100/ flight

εσεις απο τα παραπανω τι συμπερασμα βγαζετε?προσωπικα θεωρω οτι επιτρεπει μια βαλιτσα ετσι δεν ειναι?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ότι μπορείς να έχεις αποσκευή, και να θες παραπάνω πληρώνεις
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
ότι μπορείς να έχεις αποσκευή, και να θες παραπάνω πληρώνεις
μιλαμε για κανονικη αποσκευη και οχι χειραποσκευη που μπορεις να την παρεις και πανω στο σκαφος ετσι δεν ειναι?
συνεπως δεν χρειαζεται να αγορασω εξτρα?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
με την Air Berlin ταξίδεψα πριν κάτι 5 χρόνια σε εσωτερικό δρομολόγιο της Γερμανίας, ε πέρασαν κάμποσα χρόνια ;)
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Πόσο είναι το επιτρεπόμενο όριο στις βαλίτσες και πόσο στην αποσκευή χειρός;
 

elana

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Γεια σας, προκειται να ταξιδεψω με την air berlin, μηπως μπορειτε να μου πειτε αν εκτος απο web check in μπορω να κανω και στα desk της εταιρειας εκεινη την μερα που πεταω? Ευχαριστω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.222
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom