Air Mediterranean - FlexFlight

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Απο 1η δεκεμβρη η εταιρια θα εξυπηρετει και τη Λαρνακα. Συγκεκριμενα:

ATH - LCA 20:00 - 21:30 (Απο πεμπτη μεχρι και Κυριακη)
LCA - ATH 06:20 - 08:00 (Απο Παρασκευη μεχρι και Δευτερα)

Τιμες απο Αθηνα 99€ βλεπω...
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Nεος προορισμός από 20 Δεκέμβρη η Κωνσταντινουπολη. Συγκεκριμένα, οι πτήσεις θα είναι με συχνότητα 1w, και συγκεκριμένα κάθε τεταρτη ως εξής:

ΑTH - SAW 1130 - 1300
SAW - ATH 1330 - 1500

Αυτά τα δίνε ι το site της εταιρίας. Βέβαια, αν λάβουμε υπ' όψιν τη διαφορά ώρας μάλλον η άφιξη στην Πολη είναι προγραμματισμένη για τις 1400 και η αναχώρηση για τις 1430. Tιμη με επιστροφή από 123 ευρω.

Επίσης , όσο παρατηρώ η εταιρία είναι συνεπέστατη στα ωράρια και μάλιστα συνήθως οι αφίξεις γίνονται 30-40 λεπτά πριν την προγραμματισμένη άφιξη. Τα δυο αεροπλάνα της εταιρίας (SX-MAH και SX-MAI) απ' ότι έχω δει σταθμεύουν στο Ελ. Βενιζέλος στα ΝΔ (νοτιοδυτικά προς αποφυγή παρερμηνειών :p ) του satellite.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Εγω θα την απεφευγα... Εχει το ρισκο της νεας εταιριας. Και δεν το λεω απο θεμα ασφαλειας φυσικα. Το λεω γιατι δεν γνωριζουμε τι servise θα παρεχει, την αξιοπιστια στην τηρηση των ωραριων, καθυστερησεις, αλλαγες, ακυρωσεις κλπ.
Δυστυχως δεν εκατσε καλα...
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Διαφωνίες μετόχων
Δεν ειμαι μεσα στην εταιρια για να γνωριζω πραματα και ποιος ο λογος που φτασαμε εδω, οταν ομως μια ςταιρια παει καλα δυσκολα θα υπαρχουν διαφωνιες μεταξυ μετοχων. Συνηθως αυτο συμβαινει οταν δεν παει κ τοσο καλα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.769
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Πηγα Μαροκο με αυτη την εταιρια στις 20 Δεκεμβρη και επεστρεψα στις 2 Ιανουαριου..Στο ωραριο οκ, κοσμο πολυ δεν ειχε καμμια 60 ολοι και ολοι οι επιβατες και οι περισσοτεροι επεστρεφαν απο Τζεντα.. Το αεροσκαφος αθλιο βρωμικο, τουαλετες επισης βρωμικες.. Το διπλανο μου καθισμα με σπασμενο τραπεζακι ευτυχως ειχαν τοποθετησει ''not use'' οποτε ειχα απλα αν και παλι στη επιστροφη οιμαστε εμεις οι 8 και ο κουκος..( που λεει ο λογος)
Δεν νομιζω να κρατησει πολυ αυτη η εταιρεια..
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
H σημερινη πτηση για Στοκχολμη κια η χθεσινη πρωινη για Τζεντα εγιναν κανονικα παντως...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το αεροσκαφος αθλιο βρωμικο, τουαλετες επισης βρωμικες..
Εντάξει, έχει την ευθύνη η εταιρία για τον καθαρισμό του σκάφους αλλά το ότι ήταν βρώμικο δεν ήταν δικό της φταίξιμο αλλά των επιβατών - μάλλον. Και, χωρίς να γίνομαι ρατσιστής, η αλήθεια είναι ότι οι επιβάτες κάποιων χωρών είναι λιγότερο προσεκτικοί και καθαροί (για να το πω κομψά) από κάποιους άλλους. Έχω τύχει σε αεροπλάνο που ζέχνει κι ας ήταν εταιρίας που είναι στο top-5.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.769
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Εντάξει, έχει την ευθύνη η εταιρία για τον καθαρισμό του σκάφους αλλά το ότι ήταν βρώμικο δεν ήταν δικό της φταίξιμο αλλά των επιβατών - μάλλον. Και, χωρίς να γίνομαι ρατσιστής, η αλήθεια είναι ότι οι επιβάτες κάποιων χωρών είναι λιγότερο προσεκτικοί και καθαροί (για να το πω κομψά) από κάποιους άλλους. Έχω τύχει σε αεροπλάνο που ζέχνει κι ας ήταν εταιρίας που είναι στο top-5.
Λαζαρε συμφωνω αλλα οι τουαλετες ηταν βρωμικες πριν την αναχωρηση,νομιζω οτι δεν καθαριστηκαν καθολου οσο το αεροσκαφος ηταν στη Αθηνα..
 

B3stab3sta

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Καθιστε αναπαυστικα μαγκες κ απολαυστε.
Καλη ωρα πριν κανενα διμηνο καθομουν και εψαχνα αεροπορικα φθηνα για Στοκχολμη και λεω εδω ειμαστε.
Κακα τα ψεματα η αληθεια ειναι οτι δεν το πολυεψαξα και επειδη τα βρηκα και φθηνα (2 ατομα πηγαινε ελα με απευθειας κιολας) μονο 373€. Κλεινω ολα καλα, περνανε και οι μερες λαι μπαινω στο αεροπλανακι τιποτα το ιδιαιτερο ολα οκ φτανω ομορφα ωραια, το ταξιδι της επιστροφης ομως μας επιφυλασσε την εκπληξη και ακριβως εναν μηνα μετα μαζευουμε τα μπουγαλακια μας και κατευθυνομαστε προς το αεροδρομιο, φτανουμε και βλεπω στις αναχωρισεις οτι υπαρχει η πτηση μας αφησε ο φιλος ο οποιος μας εχει φερει και στα καπακια αναγραφει ο πινακας πως η πτηση εχει ακυρωθει, ε ενταξει λεμε ποσο ατυχοι να ειμαστε εστω ας ειναι μικρη να ξεμπερδευουμε. Καθως περνανε οι ωρες κ απο τις 11 που φτασαμε στο αεροδρομιο ες ωτου 2 που πετάγαμε ( ηθελε τσεκ ιν 2 ωρες πριν δεν υπηρχε δυνατοτητα για ονλινε) κατα της 1 1 παρα πηγαινω να ρωτησω στις πληροφοριες τι ενδεχετε να γινει με την πτηση μας και οι κοπελες να προσπαθουν να βρουν την ακρη, να επικοινωνησουν με την εταιρια αλλα τιποτα και πληροφορουμε πως δεν μπορουν να κανουν κατι περα απο αυτο και πως απο αυτο και μετα ειμαστε μονοι μας. Καντε μια προσπαθεια κ ο ιδιος μηπως βρειτε το δικιο σας μου λενε, καλως λεω και ξεκινω τα τηλεφωνηματα απο τις 1 μεχρι και τις 6 το απογευμα κ ενω αν καλεσεις στο τηλεφωνο της εταιριας οτι ενω δουλευουν δευτερα σαββατο 9-5, υπαρχει γραμμη για εκτακτα περιστατικα (μαααααλλλονν οοοοχιιιιιι).
Ουσιαστικα εμεις χωρις καμια ανταποκριση απο κανεναν επρεπε ειτε να ξεμεινουμε στο αεροδρομιο ειτε να χρεωθουμε εχτρα και να κλεισουμε αλλο εισιτηριο.
Κανω αλλη μια προσπαθεια και πεφτω σε ενα αλλο γραφειο με πληροφοριες σε μια γυναικα στην οποια εξηγησα το περιστατικο μας και κατευθειαν μου λεει σε απταιστα ελληνικα ποια η Air Mediteraneean; Κλαψαμε η αληθεια ειναι και μετα απο μια μικρη κουβεντα μας ειπε πως εχει κανει μεγαλη ζημια και πως πλεον εχει φυγει απο το αεροδρομιο της αρλαντα εδω και τρεις εβδομαδες χωρις να εχουμε παραμικρη ιδεα η ενημερωση για το οτιδηποτε.
Ευτυχως η δυστυχως μας βοηθησε να κλεισουμε αλλα εισιτηρια σε καλη τιμη ομως την επομενη μερα το πρωι (19 ωρες μετα) αλλα δειτε και την θετικη πλευρα, γιατι ποτε θα ξανα εχετε την ευκαιρια να περασετε σχεδον μια μερα της ζωης σε αεροδρομιο; Για μενα αυτη η εταιρια ειναι το λιγοτερο ξεφτιλισμενη και σας προτεινω να μην ασχοληθειτε ποτε. Θα προσπαθησω να διεκδικησω οτι μπορω αν και αμφιβαλω αν θα βρω το δικιο μου. Ευτυχως γραφω αυτο το μηνυμα απο το σπιτι μου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom