Airbnb

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Πες στους φιλους σου να σου προωθησουν το email που τους εστειλες με την προσκληση και να σου στειλουν τον αριθμο της πρωτης κρατησης που εχουν κανει.

Εαν δεν εισαι superHost νομιζω δεν υπαρχει τηλεφωνο επικοινωνιας, αλλα υπαρχει το κεντρο βοηθειας που μπορεις να στειλεις μεσα στην φορμα επικοινωνιας το αιτημα σου και θα σου απαντησουν αυτοι με email.
Μα δεν έχουν κάνει ακόμα κράτηση, επίσης εγώ δεν είμαι host, την πρόσκληση έστειλα για να πάρουν έκπτωση σε μία κράτηση που θέλουν να κάνουν.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να κανω μια ισως αφελη ερωτηση? Το σπιτι το καθαριζεις μονος σου κατά την παραμονή σε αυτό ή υπάρχει και η δυνατότητα καθαρισμού από τρίτο (ιδιοκτήτη/καθαρίστρια) με χρέωση?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να κανω μια ισως αφελη ερωτηση? Το σπιτι το καθαριζεις μονος σου κατά την παραμονή σε αυτό ή υπάρχει και η δυνατότητα καθαρισμού από τρίτο (ιδιοκτήτη/καθαρίστρια) με χρέωση?
Το κάθε σπίτι έχει τους κανόνες του. Σε πολλά μέσα στους κανόνες οι ιδιοκτήτες αναφέρουν ότι επιθυμούν να αφήσεις το σπίτι σε καλή κατάσταση/όπως το βρήκες κτλ. Σε πολλά υπάρχει κόστος καθαρισμού και κάποια από αυτά στους κανόνες πάλι αναγράφουν για καλή κατάσταση κτλ.
Εμείς πάντα κάνουμε ένα γρήγορο συγύρισμα πριν φύγουμε και επιμένουμε λιγότερο ή περισσότερο ανάλογα με το αν έχουμε πληρώσει κόστος καθαρισμού και το επίπεδο καθαριότητάς του όταν κάναμε check in.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
@jimp η περίπτωσή σου μοιάζει με της @Dina Z προχθές. Πολυ φοβάμαι ότι θα χάσετε την έκπτωση, ακόμα κι αν μπουν από άλλον υπολογιστή.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επειδή σκέφτομαι να κλεισω για 10 μέρες ΑΛΛΑ δεν θελω να καθαριζω το σπιτι θελω να ξεκουραστω όχι να παω και να κανω δουλειες,εννοω καθαριοτητα τυπου ξενοδοχείου να μπαινει καποιος μεσα μερα παρα μερα π.χ...ή ζηταω πολλα?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επειδή σκέφτομαι να κλεισω για 10 μέρες ΑΛΛΑ δεν θελω να καθαριζω το σπιτι θελω να ξεκουραστω όχι να παω και να κανω δουλειες,εννοω καθαριοτητα τυπου ξενοδοχείου να μπαινει καποιος μεσα μερα παρα μερα π.χ...ή ζηταω πολλα?
Κατάλαβα. Έχω δει πολλές καταχωρήσεις να παρέχουν καθαρισμό, με έξτρα κόστος βέβαια. Δεν έχεις παρά βρεις ένα τέτοιο σπίτι ή να κάνεις μια ερώτηση στον ιδιοκτήτη πριν κλείσεις.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Υπ οψιν το κοστος ανεβαινει σοβαρα.Δεν νομιζω να συμφερει καθημερινη καθαριοτητα.Βεβαια εξαρταται απο την περιοχη,αλλα χρεωνουν στη Σοφια κι αλλα στο Παρισι οπου δεν πεφτει κατω απο 50 με το ΙΚΑ ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
@jimp η περίπτωσή σου μοιάζει με της @Dina Z προχθές. Πολυ φοβάμαι ότι θα χάσετε την έκπτωση, ακόμα κι αν μπουν από άλλον υπολογιστή.
Μπήκα και από άλλο υπολογιστη και είναι όπως τα λες.Τους έστειλα mail και περιμένω απάντηση.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
@jimp η περίπτωσή σου μοιάζει με της @Dina Z προχθές. Πολυ φοβάμαι ότι θα χάσετε την έκπτωση, ακόμα κι αν μπουν από άλλον υπολογιστή.
Την Τεταρτη το πρωι εστειλα μηνυμα στο κεντρο βοηθειας και ακομα περιμενω απαντηση.
Τελικα εκλεισα σπιτι απο το δικο μου προφιλ για να παει η φιλη μου και στη συνεχεια εξηγησαμε στη σπιτονοικοκυρα την κατασταση απο το τηλεφωνο.
Δεν συζητω για εκπτωση κλπ αυτα ειναι χαμενα. Φαινεται πως οταν "βλεπουν" ιδιο υπολογιστη το θεωρουν απατη.
Το επομενο βημα μου θα ειναι να αλλαξω τον password μηπως και ξεμπλοκαρει.

Πιο πολυ παντως εχω νευριασει με την αδιαφορια τους να απαντησουν
 
Last edited:

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Επαθα το ίδιο μπαίνοντας από υπολογιστή ήδη μέλους airbnb. Έχασα την έκπτωση! Κ με συνεδεσε με τα νέα στοιχεία ως το άλλο άτομο. Όμως, σκεφτηκα το εξης: του ζήτησα ν; Μου ξαναστείλει πρόσκληση για εγγραφή σε νέο μέιλ που εφτιαξα, χρησιμοποιησα άλλο υπολογιστή αφού ήμουν υποψιασμενη κ όλα καλά! Κ την έκπτωση κέρδισα κ έκανα τη δουλειά μου πιο σύντομα από το να περιμένω απάντηση από την εταιρεία
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Την Τεταρτη το πρωι εστειλα μηνυμα στο κεντρο βοηθειας και ακομα περιμενω απαντηση.
Τελικα εκλεισα σπιτι απο το δικο μου προφιλ για να παει η φιλη μου και στη συνεχεια εξηγησαμε στη σπιτονοικοκυρα την κατασταση απο το τηλεφωνο.
Δεν συζητω για εκπτωση κλπ αυτα ειναι χαμενα. Φαινεται πως οταν "βλεπουν" ιδιο υπολογιστη το θεωρουν απατη.
Το επομενο βημα μου θα ειναι να αλλαξω τον password μηπως και ξεμπλοκαρει.

Πιο πολυ παντως εχω νευριασει με την αδιαφορια τους να απαντησουν
Καλε επρεπε να μπει η φιλη σας απο αλλο broswer!και εγω εστειλα εκπτωση στο αγορι μου και του εκανα μονη μου το λογαριασμο του απο το pc μου μπαινοντας απλα απο το firefox ενω τον δικο μου λογαριασμο τον εχω στο chrome!παντως 3 φορες που χα θεμα με οικοδεσποτη και μια με εκπτωτικο κωδικο,μεσω μυνηματων με εξυπηρετησαν αρκετα,τωρα δε ξερω γιατι σε σας δε απαντανε...


Επειδή σκέφτομαι να κλεισω για 10 μέρες ΑΛΛΑ δεν θελω να καθαριζω το σπιτι θελω να ξεκουραστω όχι να παω και να κανω δουλειες,εννοω καθαριοτητα τυπου ξενοδοχείου να μπαινει καποιος μεσα μερα παρα μερα π.χ...ή ζηταω πολλα?
Τα περισσοτερα εχουν κοστος καθαρισμου ΑΛΛΑ ειναι για να μπει να το καθαρισει καθαριστρια ή οικοδεποτης πριν μπεις εσυ...πιστευω πως αν θες ενδιαμεσα στις 10 μερες εξτρα καθαριοτητα μπορεις να το συζητησεις με τον εκαστωτε οικοδεσποτη και να σου εφαρμοσει και την χρεωση...εγω παντως 2 φορες που εχω φυγει απ σπιτι απλα μαζευω τα σκουπιδια μου φευγοντας...αλλα και για 10 μερες τι καθαριοτητα θες παραπανω?πχ αλλαγη πετσετας μερα παρα μερα?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλε επρεπε να μπει η φιλη σας απο αλλο broswer!και εγω εστειλα εκπτωση στο αγορι μου και του εκανα μονη μου το λογαριασμο του απο το pc μου μπαινοντας απλα απο το firefox ενω τον δικο μου λογαριασμο τον εχω στο chrome!παντως 3 φορες που χα θεμα με οικοδεσποτη και μια με εκπτωτικο κωδικο,μεσω μυνηματων με εξυπηρετησαν αρκετα,τωρα δε ξερω γιατι σε σας δε απαντανε...
Εσβησε ιστορικο και cookies, δοκιμασε και απο αλλο browser αλλα παλι την βαζει στο δικο μου προφιλ:rolleyes-80:
Τελος παντων τωρα περιμενει τον προγραμματιστη που την υποστηριζει να της λυσει το μυστηριο!

Εχεις την καλωσυνη να μου περιγραψεις την διαδρομη απο την οποια τους εστειλες το μηνυμα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom