Airbnb

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
www.airbnb.com

θα μενατε σε κατι τετοιο??ειδικα αν ταξιδευτατε μονος/η?
ειναι ενα σαιτ στο οποιο ανθρωποι που εχουν ενα εξτρα δωματιο το νοικιαζουν σε ταξιδιωτες...
:rolleyes:
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Χθες γύρισα από Παρίσι-Άμστερνταμ και είχα κλείσει από airbnb. Μπορείς να βρεις από extra δωμάτιο μέχρι διαμέρισμα 200τ.μ. Τόσο στο Παρίσι όσο και στο Άμστερνταμ έκλεισα διαμέρισμα και έμεινα παραπάνω από ευχαριστημένη!!!! Ειδικά Άμστερνταμ το σπίτι είχε τα ΠΑΝΤΑ μέσα.Το ψυγείο και τα ντουλάπια ήταν γεμάτα τρόφιμα.Ακόμα στο τραπέζι μας είχανε αφήσει 2ταξιδιωτικούς οδηγούς καθώς και αναλυτικότατους χάρτες.Σίγουρα στο επόμενο ταξίδι θα κλείσω πάλι από Airbnb.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη στις ερωτήσεις σου...
 

lilipoupoli

Member
Μηνύματα
50
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
βενετια
Ονειρεμένο Ταξίδι
παρισι
θέλω να κλείσω σε αυτό το site για βενετια, μπορώ να το εμπιστευτώ να δώσω την κάρτα μου? θα μου χρεώσουν όλο το ποσό κατευθίαν? έχω βρει ένα διαμέρισμα. ότι λέει για το κάθε διαμέρισμα ισχύει. αφού εσείς κλείσατε θα ξέρετε. ευχαριστώ
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
θέλω να κλείσω σε αυτό το site για βενετια, μπορώ να το εμπιστευτώ να δώσω την κάρτα μου? θα μου χρεώσουν όλο το ποσό κατευθίαν? έχω βρει ένα διαμέρισμα. ότι λέει για το κάθε διαμέρισμα ισχύει. αφού εσείς κλείσατε θα ξέρετε. ευχαριστώ
Να το εμπιστευτείς.Πολιτική του σαιτ είναι η χρέωση ολόκληρου του ποσού τη μέρα του check in.Να διαβάσεις προσεκτικά τί όρους βάζει ο κάθε ιδιοκτήτης γιατί μερικοί ζητούν security deposit.Επίσης στο τελικό ποσό περιλαμβάνονται και κάποια έξοδα του σάιτ(μικρό ποσό).Οποιαδήποτε άλλη απορία μπορεί να έχεις για το κάθε διαμέρισμα θα επικοινωνήσεις με τον εκάστοτε ιδιοκτήτη.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιουμπλιάνα
Χθες γύρισα από Παρίσι-Άμστερνταμ και είχα κλείσει από airbnb. Μπορείς να βρεις από extra δωμάτιο μέχρι διαμέρισμα 200τ.μ. Τόσο στο Παρίσι όσο και στο Άμστερνταμ έκλεισα διαμέρισμα και έμεινα παραπάνω από ευχαριστημένη!!!! Ειδικά Άμστερνταμ το σπίτι είχε τα ΠΑΝΤΑ μέσα.Το ψυγείο και τα ντουλάπια ήταν γεμάτα τρόφιμα.Ακόμα στο τραπέζι μας είχανε αφήσει 2ταξιδιωτικούς οδηγούς καθώς και αναλυτικότατους χάρτες.Σίγουρα στο επόμενο ταξίδι θα κλείσω πάλι από Airbnb.
Εγώ πρόσφατα ανακάλυψα το συγκεκριμένο site και το να μείνω σε δωμάτιο/διαμέρισμα στο επόμενο ταξίδι, μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα και οικονομική επιλογή. Annoulita εσύ σε ποιά διαμερίσματα είχες μείνει στο Παρίσι και το Άμστερνταμ; Γενικά αν έχει κάποιος/α απ'το forum να προτείνει κάποιο συγκεκριμένο κατάλυμα στο οποίο να έχει μείνει και να του άρεσε, καλό θα ήταν να το γράψει για να το έχουμε υπόψην! :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Ειδα το διαμερισμα αυτο και ειναι οντως εξαιρετικο!!
Για τι τιμες μιλαμε?
Για 4μέρες 4 άτομα 380 ευρώ!!!Και σκέψου πως το σπίτι είχε τα πάντα από τρόφιμα-γλυκά-ποτά!!!!
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Γης
Annoulita100 στα appartments σε περιμένει ο ιδιοκτήτης με το κλειδι στο χέρι και τον βλέπεις μία στην αφιξη και αλλη μια φορα στην αναχώρηση...ή μένει κι αυτός μαζί; Ή αυτό συμβαίνει μόνο στα private rooms;
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
All the world 💓
Annoulita100 στα appartments σε περιμένει ο ιδιοκτήτης με το κλειδι στο χέρι και τον βλέπεις μία στην αφιξη και αλλη μια φορα στην αναχώρηση...ή μένει κι αυτός μαζί; Ή αυτό συμβαίνει μόνο στα private rooms;
Δίνεις ραντεβού με τον ιδιοκτήτη την ημέρα της άφιξης για να σου δώσει το κλειδί και να σου υπενθυμίσει τους house rules.Την ημέρα της αναχώρησης απλά αφήνεις το κλειδί στο σημείο που έχετε συννενοηθεί και δεν χρειάζεται να συναντηθείτε.Δεν ξέρω τί ισχύει στα private rooms γιατί δεν έχω μείνει ποτέ σε τέτοια.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom