Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Just Lori

Member
Μηνύματα
450
Likes
1.678
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αγαπητε Samion με τις αποσκευες τι γινεται και τι ισχυει τελικα???
Υπαρχει το ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα που εχω διαβασει σχεδον παντου οσο αναφορα την συγκεκριμενη εταιρια???
Πεταω για Ναπολη(ενδιαμεσος σταθμος)θα την βρω στην Ναπολη η στην Ρωμη(τελικος προορισμος)..Πραγματικα προβληματιζομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομως...
Αν όλα πάνε καλά τη βαλίτσα θα τη παραλάβεις στη Ρώμη. Έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές την εταιρία και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις αποσκευές. Ακόμη και σε πτήση με ανταπόκριση.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τripakia, εγώ μετέφερα αυτά που μου είπε η γιατρός.. Σίγουρα οι άτσαλοι/απότομοι χειρισμοί του πιλότου επιδεινώνουν το πρόβλημα, το έχω παρατηρήσει και γω.. Αλλά αν δεν έχεις κανένα πρόβλημα, έστω και μικρό οι χειρισμοί αυτοί δύσκολα θα σου δημιουργήσουν πόνο.. Αλλιώς θα πόναγαν όλοι μέσα στην ίδια πτήση. Σύμφωνα με τη γιατρό ο πόνος στα αυτιά οφείλεται περισσότερο στη μύτη παρά στα ίδια τα αυτιά. Ένα ελαφρώς στραβό διάφραγμα (και άρα κακή αναπνοή απ'τη μύτη) μπορεί να οδηγήσει σε πόνο. Σε καταλαβαίνω γιατί ξέρω πόσο χάλια είναι αυτός ο πόνος (και χειροτερεύει κατά τη διάρκεια της προσγείωσης), αλλά θα μπορούσε να συμβεί σε οποιαδήποτε πτήση οποιασδήποτε εταιρίας..
Βασικα συνεβη και στους συνταξιδιωτες μου εκτος απο εναν που ειναι τελειος αναισθητος και τετοιο πονο δεν εχω νιωσει με αλλη εταιρια. Παντα λιγο πριν την προσγειωση πιπιλαω μια καραμελα κι ολα καλα. Στην Αλιταλια δεν βοηθησε το κολπο.

Τελοσπαντων η ουσια ειναι πως απο τη συγκεκριμενη εταιρια εμεινα πληρως απογοητευμενος για δευτερη φορα (μετα απο απωλεια αποσκευης 15 χρονια πριν). Πιστευα πως κατι ειχε αλλαξει οπως διατυμπανιζεται στο φορουμ.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.116
Likes
24.232
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ελάτε βρε παιδιά τώρα, συζήτηση που πιάσατε.
Επίτηδες το κάνετε;
Σε δυο βδομάδες πετάω με Alitalia για Παρίσι μέσω Ρώμης (από Θεσσαλονίκη).
Μην παίζετε με τον πόνο μου:D:D:D.
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
οσο αναφορα χειραποσκευες ειναι πολυ αυστηροι-τυπικοι στις διαστασεις??
Γνωριζει κανεις απο πρωτο χερι τι πραγματικα συμβαινει???
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.116
Likes
24.232
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
οσο αναφορα χειραποσκευες ειναι πολυ αυστηροι-τυπικοι στις διαστασεις??
Γνωριζει κανεις απο πρωτο χερι τι πραγματικα συμβαινει???
Εμένα προσωπικά δε μου έλεγξαν ποτέ τη χειραποσκευή. (Πέντε φορές ταξίδεψα με την Alitalia.)
 

dragonver

Member
Μηνύματα
51
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Chris7 πραγματικά πόσο σε ζηλεύω... Γύρισα από αυτό το ταξίδι πριν από 4 ημέρες! Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει πάντως για μένα είναι η ωραιότερη πόλη του κόσμου! Έχω γυρίσει και ακόμη ψάχνω για το Παρίσι!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.116
Likes
24.232
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Chris7 πραγματικά πόσο σε ζηλεύω... Γύρισα από αυτό το ταξίδι πριν από 4 ημέρες! Δεν ξέρω αν έχεις ξαναπάει πάντως για μένα είναι η ωραιότερη πόλη του κόσμου! Έχω γυρίσει και ακόμη ψάχνω για το Παρίσι!
Και για μένα είναι η ωραιότερη πόλη που έχω πάει γιαυτό και πάω για πέμπτη φορά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αγαπητε θα την βρω στην Ναπολη η στην Ρωμη(τελικος προορισμος)..Πραγματικα προβληματιζομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομως...
τωρα περιμενεις σοβαρη απαντηση σε τρολ ερωτημα? εγω 2 φορες ταξιδεψα με ΒΑ και εχασα για παντα τη βαλιτσα μου. με Alitalia 200 κ καθυστερησε 2 φορες εν γνωση μου, διαλεξα 40λεπτα τρανζιτ σε ασχημη εποχη για την εταιρεια. καλο ταξιδι.
echo2011 αστειευομουν φυσικα..δεν σε παρεξηγησα.
α και τις 200+ φορες εννοειται ουδεποτε ελεγχθηκε η χειραποσκευη μου. που στα υπεραντλαντικα ειναι 15+ κιλα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πρεμιερα σημερα για το καινουριο σαιτ της εταιρειας. στυλατο οπως παντα..δοκιμαστε το..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
πρεμιερα σημερα για το καινουριο σαιτ της εταιρειας. στυλατο οπως παντα..δοκιμαστε το..
Το ιταλικο site εννοεις να δοκιμασουμε γιατι το ελληνικο απο οτι βλεπω ειναι μια απο τα ιδια.
Και αυτο το παρωχημενο διδυμο απο το Vacanze Romane με τον Gregory Peck και την Audrey Hepburn....
Ειναι σαν να βαλουμε εμεις τσολιαδακια στο site της ΟΑ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το ιταλικο site εννοεις να δοκιμασουμε γιατι το ελληνικο απο οτι βλεπω ειναι μια απο τα ιδια.
Και αυτο το παρωχημενο διδυμο απο το Vacanze Romane με τον Gregory Peck και την Audrey Hepburn....
Ειναι σαν να βαλουμε εμεις τσολιαδακια στο site της ΟΑ
η ελληνικη εκδοση θα ανανεωθει σε 2ο χρονο..
τι Gregory-Audrey τι ελληνας τσολιας..ιδια πραγματα..
να ελεγες τη Μελινα στη Στελλα ναι..αυτα εχουν ως σημα κατατεθεν αυτα χρησιμοποιουν. κ με στυλ κιολας. η μηπως θα προτιμουσες το τευτονικο γκριζο? προσφατα εγινε μπλε η mobile εκδοχη αλλα παλι αισθανομαι οτι απανταω σε ανακριση, οχι οτι χαιρομαι να κλεινω οπως στην ΑΖ. που συντομα ερχεται κ η ανανεωμενη mobile.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.201
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom