Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
εντωμεταξυ παιρνω συνεχως στα απολεσθεντα στο αεροδρομιο και δεν απανταει κανενας,βγαινει συνεχως μηνυμα οτι ολες οι γραμμες ειναι κατειλλημενες...τοση δουλεια πια;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εντωμεταξυ παιρνω συνεχως στα απολεσθεντα στο αεροδρομιο και δεν απανταει κανενας,βγαινει συνεχως μηνυμα οτι ολες οι γραμμες ειναι κατειλλημενες...τοση δουλεια πια;;
απωλεσθεντα της Alitalia?μα ειναι αγνωστη λεξη για την εταιρεια. Εξυπηρετειται στη σπανιοτατη δυστυχη περιπτωαη απο το πολυπληθεστατο γραφειο της αστροσυμμαχιας..
Περα απο πλακα, μην ανησυχεις, μονο ενα 15% των καθυστερημενων αποσκευων χανεται οριστικα. Οντως 24 ωρες απαιτουνται αν κ θα σου απαντησουν νωριτερα. Θυμησου αν η Αθηνα δεν ειναι ο τελικος σου προορισμος, εχεις δικαιωμα σε αποζημιωση ολων των εξοδων που θα κανεις (με αποδειξεις) αυτων που εχεις στη βαλιτσα σου και θα αγορασεις παλι. Παρε δηλ ρουχα, καλλυντικα κλπ ως 100Ε/ ημερα ειναι οκ.
Τελος κατα πασα.πιθανοτητα ευθυνεται το ΜΙΑ. Μου το εχουν κανει κ μενα. Εστειλαν τη βαλιτσα μου Καλιφορνια πρωτα...δεν ελαφρυνει τη θεση της εταιρειας φυσικα, ευχομαι οτι καλυτερο, κι οταν γυρισει να μας πεις τα καλα των πτησεων...
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
απωλεσθεντα της Alitalia?μα ειναι αγνωστη λεξη για την εταιρεια. Εξυπηρετειται στη σπανιοτατη δυστυχη περιπτωαη απο το πολυπληθεστατο γραφειο της αστροσυμμαχιας..
Περα απο πλακα, μην ανησυχεις, μονο ενα 15% των καθυστερημενων αποσκευων χανεται οριστικα. Οντως 24 ωρες απαιτουνται αν κ θα σου απαντησουν νωριτερα. Θυμησου αν η Αθηνα δεν ειναι ο τελικος σου προορισμος, εχεις δικαιωμα σε αποζημιωση ολων των εξοδων που θα κανεις (με αποδειξεις) αυτων που εχεις στη βαλιτσα σου και θα αγορασεις παλι. Παρε δηλ ρουχα, καλλυντικα κλπ ως 100Ε/ ημερα ειναι οκ.
Τελος κατα πασα.πιθανοτητα ευθυνεται το ΜΙΑ. Μου το εχουν κανει κ μενα. Εστειλαν τη βαλιτσα μου Καλιφορνια πρωτα...δεν ελαφρυνει τη θεση της εταιρειας φυσικα, ευχομαι οτι καλυτερο, κι οταν γυρισει να μας πεις τα καλα των πτησεων...
24 ωρες θα ειναι αυριο στις 15:00.ειναι πρωτοφανες αυτο που συμβαινει για μενα.κυριολεκτω οταν λεω οτι το 50-60% των ρουχων μου ηταν εκει μεσα.δεν ξερω τι θα κανω αν τελικα δεν βρεθει η βαλιτσα.ελπιζω να εχεις δικιο και να ανησυχω χωρις λογο.και ενας ακομα λογος που εχω απογοητευτει τοσο ειναι γιατι γενικοτερα απο την εταιρια απεκτησα την καλυτερη εντυπωση.καθαρα αεροπλανα,καινουργια,καμια καθηστερηση σε 4 συνολικα πτησεις απο και προς miami.παντως το γεγονος οτι δεν απανταει κανενας στο αεροδρομιο επι 8 ωρες με κανει καχυποπτο.δεν μπορω να πιστεψω οτι επι 8 ωρες μιλανε.μαλον για να μην τους ζαλιζουν εχουν κατεβασει τα ακουστικα.παρολα αυτα πρεπει να μου απαντησουν ετσι κ αλλιως ε;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
24 ωρες θα ειναι αυριο στις 15:00.ειναι πρωτοφανες αυτο που συμβαινει για μενα.κυριολεκτω οταν λεω οτι το 50-60% των ρουχων μου ηταν εκει μεσα.δεν ξερω τι θα κανω αν τελικα δεν βρεθει η βαλιτσα.ελπιζω να εχεις δικιο και να ανησυχω χωρις λογο.και ενας ακομα λογος που εχω απογοητευτει τοσο ειναι γιατι γενικοτερα απο την εταιρια απεκτησα την καλυτερη εντυπωση.καθαρα αεροπλανα,καινουργια,καμια καθηστερηση σε 4 συνολικα πτησεις απο και προς miami.παντως το γεγονος οτι δεν απανταει κανενας στο αεροδρομιο επι 8 ωρες με κανει καχυποπτο.δεν μπορω να πιστεψω οτι επι 8 ωρες μιλανε.μαλον για να μην τους ζαλιζουν εχουν κατεβασει τα ακουστικα.παρολα αυτα πρεπει να μου απαντησουν ετσι κ αλλιως ε;;
Το γραφειο δεν ειναι της εταιρειας, απλα την εξυπηρετει οπως κ πολλες αλλες. Παρε κ τα 2 νουμερα,αλλο δεν γινεται, η αυτοπροσωπως..απο αυριο παρε το customer care.
 

mihalisio

Member
Μηνύματα
45
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
μαϊάμι,φλόριντα
παιδια ολα οκ!!με πηραν στισ 8.30 το πρωι και μετα απο μιση ωρα φερανε την βαλιτσα στο σπιτι!!!ανακουφιση.βεβαια ειναι σπασμενη αλλα με νοιαζει τελευταιο αυτο.θα τους παρω να το κανονισω να μου φερουν αλλη.τελικα και σε αναποδιες μπορει να βγαλεις ακρη.ευχαριστω για τις απαντησεις σας.καποια στιγμη θα γραψω συνολικες εντυπωσεις απο το ταξιδι.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αντε βρε...μπραβο!τελος καλο,ολα καλα...παρτους και μια ολοκαινουρια βαλιτσα :)....
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.958
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Σήμερα το πρωί επέστρεψα από Βαρκελώνη, (μέσω Ρώμης) με την Alitalia.
Οι πτήσεις ήταν πολύ καλές. Το μόνο που με παραξένεψε ήταν ότι δεν μας πρόσφεραν καφέ στην πρώτη πτήση (Βαρκελώνη - Ρώμη) γιατί ο καφές τελείωσε !!!!!!!!!!! Μας έδωσαν μόνο νερό με μπισκοτάκι.
Υ.Γ. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τις βαλίτσες. Τις παραλάβαμε κανονικά.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Τελικά ο μόνος ευχαριστημένος απο την Alitalia είναι ο Samion;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικά ο μόνος ευχαριστημένος απο την Alitalia είναι ο Samion;
Εσενα ποια ειναι η αγαπημενη σου? η Swiss πχ κανει καλο καφε. Κι εχει κ προσφορα για το ελληνικο Πασχα τη Ρωμη. Μη χασετε να κλεισετε. Μονο 213 ευρουλακια. (Alitalia 105)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Η αγαπημένη μου δεν συγκαταλέγεται στις αεροπορικές :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom