Alpha bank bonus

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Σημερα εκανα την πρωτη συναλλαγη με τη νεα καρτα. Απο αυτην πηρα περιπου 500 ποντους αλλα ειχα ηδη 2000 ποντους απο την προηγουμενη καρτα. Εκανα τη μετατροπη σε μιλια και την αναλογια 4 προς 5 μου την εδωσε και για τους ποντους απο την προηγουμενη καρτα.
 
Last edited:

jimakos9

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα, εχω μια χρεωστικη alpha visa που μαζευω alpha bonus ποντους. Λεω να παρω και την alpha bank aegean premium. Οι ποντοι που εχω ηδη θα μπορουν να μεταφερθουν στη νεα καρτα και να μετατραπουν σε μιλια ή θα ισχυει μονο για νεους ποντους…; Ευχαριστω!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.014
Καλησπερα, εχω μια χρεωστικη alpha visa που μαζευω alpha bonus ποντους. Λεω να παρω και την alpha bank aegean premium. Οι ποντοι που εχω ηδη θα μπορουν να μεταφερθουν στη νεα καρτα και να μετατραπουν σε μιλια ή θα ισχυει μονο για νεους ποντους…; Ευχαριστω!
Να κανεις τη μετατροπη των ποντων της χρεωστικης απο το σαιτ της Aegean σε μιλια και μετα, αν ζητησεις η πιστωτικη να αποπληρωνει καθε μηνα ατοκα ολο το ποσο, μπορεις να καταργησεις τη χρεωστικη και να χρησιμοποιεις ατοκα την πιστωτικη σαν να ειναι χρεωστικη.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Καλησπερα, εχω μια χρεωστικη alpha visa που μαζευω alpha bonus ποντους. Λεω να παρω και την alpha bank aegean premium. Οι ποντοι που εχω ηδη θα μπορουν να μεταφερθουν στη νεα καρτα και να μετατραπουν σε μιλια ή θα ισχυει μονο για νεους ποντους…; Ευχαριστω!
Σε μίλια θα μπορούν να μετατρέπονται μόνο πόντοι που έχουν συλλεχθεί με κάρτες της Aegean. Οι πόντοι που έχεις συλλέξει και θα συλλέξεις στο μέλλον με την κλασική χρεωστική visa, θα παραμείνουν bonus πόντοι στον λογαριασμό σου.
Να κανεις τη μετατροπη των ποντων της χρεωστικης απο το σαιτ της Aegean σε μιλια και μετα, αν ζητησεις η πιστωτικη να αποπληρωνει καθε μηνα ατοκα ολο το ποσο, μπορεις να καταργησεις τη χρεωστικη και να χρησιμοποιεις ατοκα την πιστωτικη σαν να ειναι χρεωστικη.
Μην τον μπερδεύεις, δεν μετατρέπονται... Το δεύτερο σωστό!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτές τις γιορτές, ζήσε τη μαγεία των γιορτών με ακόμα περισσότερους Bonus πόντους σε κάθε αγορά σου!
Επισκέψου τα φυσικά και online καταστήματα των Συνεργατών του Προγράμματος και κέρδισε Bonus πόντους για όλες τις χριστουγεννιάτικες αγορές, που πραγματοποιείς με όλες τις κάρτες Bonus της Alpha Bank.

Βρες τον Santa Bonus που κρύβεις μέσα σου και δώσε χαρά στα αγαπημένα σου πρόσωπα!

Image_390-330_syllogi.png


Περισσότεροι Bonus πόντοι σε κάθε συναλλαγή!
Κέρδισε 50% επιπλέον Bonus πόντους για κάθε αγορά που πραγματοποιείς από 16.12.2021 έως 5.1.2022, σε όλους τους Συνεργάτες του Προγράμματος, με όλες τις κάρτες Bonus της Alpha Bank.

Γίνε Super Santa Bonus μόνο για μία ημέρα!
Την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου, γίνε Super Santa Bonus, εξαργυρώνοντας με τους μισούς Bonus πόντους σε επιλεγμένους Συνεργάτες του Προγράμματος.

https://www.alpha.gr/el/idiotes/bonus/bonus-news/santa-bonus
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Εγώ έφαγα άλλη ψυχρολουσία σήμερα το πρωί. κάτι που δεν ήξερα και ούτε άκουσα ούτε εδώ ( ή μου διέφυγε). εδώ και κανένα μήνα δεν παίρνω τους πόντους από τις συναλλαγές που κάνω με τις κάρτες bonus, παρά μόνο από τις συναλλαγές με τους μεγάλους συνεργάτες. όλοι οι άλλοι πόντοι χάνονται. Μετά από τηλεφώνημα στην Αλφαμπανγκ μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει επειδή τα 2 τελευταία χρόνια δεν έχω κάνει καμία εξαργύρωση πόντων.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Εγώ έφαγα άλλη ψυχρολουσία σήμερα το πρωί. κάτι που δεν ήξερα και ούτε άκουσα ούτε εδώ ( ή μου διέφυγε). εδώ και κανένα μήνα δεν παίρνω τους πόντους από τις συναλλαγές που κάνω με τις κάρτες bonus, παρά μόνο από τις συναλλαγές με τους μεγάλους συνεργάτες. όλοι οι άλλοι πόντοι χάνονται. Μετά από τηλεφώνημα στην Αλφαμπανγκ μου είπαν ότι αυτό συμβαίνει επειδή τα 2 τελευταία χρόνια δεν έχω κάνει καμία εξαργύρωση πόντων.
Ναι, ισχύει αυτό, μου είχε έρθει ενημερωτικό email πριν 2 χρόνια περίπου. Νομίζω ότι έγραφε ότι πρέπει να γίνει έστω μια εξαργύρωση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου το χρονικό πλαίσιο, έχω την εντύπωση πως έγραφε 1 εξαργύρωση/6μηνο αλλά μη το λάβετε υπόψη. Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας ενημερώσει!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.027
Likes
41.014
Κυριε @makisg το θυμομουν και καθε καλοκαιρι κανω μια εξαργυρωση ως 1500 bonus να ειμαι σιγουρη. 6μηνο δεν ειναι σιγουρα, αφου κανω μια τον χρονο εγω και πιανει.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κυριε @makisg το θυμομουν και καθε καλοκαιρι κανω μια εξαργυρωση ως 1500 bonus να ειμαι σιγουρη. 6μηνο δεν ειναι σιγουρα, αφου κανω μια τον χρονο εγω και πιανει.

Ναι, αυτό θα κάνω και εγώ. Η κοπέλα μου είπε να κάνω μια μικρή εξαργύρωση. Δεν ξέρω πόσο μικρή εννοούσε.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Κυριε @makisg το θυμομουν και καθε καλοκαιρι κανω μια εξαργυρωση ως 1500 bonus να ειμαι σιγουρη. 6μηνο δεν ειναι σιγουρα, αφου κανω μια τον χρονο εγω και πιανει.
Νομίζω η πιο συμφέρουσα είναι σε αγορά προϊοντος AB που κάνεις με 300-500π.
1500 είναι πολλά για να μη γίνουν μίλια :cool:
 
D

Delmem38110

Guest
Ναι, ισχύει αυτό, μου είχε έρθει ενημερωτικό email πριν 2 χρόνια περίπου. Νομίζω ότι έγραφε ότι πρέπει να γίνει έστω μια εξαργύρωση αλλά δεν θυμάμαι καθόλου το χρονικό πλαίσιο, έχω την εντύπωση πως έγραφε 1 εξαργύρωση/6μηνο αλλά μη το λάβετε υπόψη. Αν γνωρίζει κάποιος, ας μας ενημερώσει!
πας βασιλοπουλο, παίρνεις μια σαλάτα σε προσφορα με πόντους (το κάνει συχνά)δίνεις 200 πόντους και για την επόμενη διετία είσαι ΟΚ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.416
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom