Alpha bank bonus

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Ναι αλλά πρέπει να πάω για να κάνω web banking. Είναι σύντομο τουλάχιστον; Πριν μερικά χρόνια που πήγα να κάνω, θα μου έστελναν ένα μηχανάκι, μετά θα έστελναν κάτι κωδικούς, μετά μια επιστολή, τέλειωσε ο μήνας , έφυγα από την Ελλάδα και μετά έφτασαν.
Α, τότε θα πρέπει να πας στην τράπεζα. Το web banking βγαίνει επί τόπου (δωρεάν). Η γεννήτρια κωδικών απαιτείται για την υπηρεσία my alpha code, δεν ξέρω πόσο καιρό παίρνει, είχε κόστος 8€, αλλά νομίζω έχει καταργηθεί και αντικατασταθεί από εφαρμογή στο κινητό. Εν πάση περιπτώσει είναι διαφορετική υπηρεσία από το web banking και δεν θα την χρειαστείς για την έκδοση online προθεσμιακής με bonus, εκτός αν θελήσεις να τη συνδέσεις με νέα debit card bonus (που μάλλον δεν έχεις λόγο να το κάνεις).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όλα αμέσως γίνονται πια. Απλά αν τα στοιχεία που έχουν για σένα είναι παλιά, πρέπει να τα επικαιροποιήσεις (εκκαθαριστικά, ΑΦΜ, διεύθυνση κλπ).
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν την platinum mastercard. Κάνατε κάποια συναλλαγή σε συνεργάτη του bonus ώστε να πιστωθούν αμέσως οι πόντοι; Γιατί εγώ έκανα συναλλαγή στον ΑΒ και δεν περάστηκαν οι πόντοι (ούτε αμέσως όπως γίνεται πάντα, ούτε σήμερα που έχει λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή από χτες).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Να ρωτήσω κάτι όσους έχουν την platinum mastercard. Κάνατε κάποια συναλλαγή σε συνεργάτη του bonus ώστε να πιστωθούν αμέσως οι πόντοι; Γιατί εγώ έκανα συναλλαγή στον ΑΒ και δεν περάστηκαν οι πόντοι (ούτε αμέσως όπως γίνεται πάντα, ούτε σήμερα που έχει λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή από χτες).
Ισχύει ούτε εμένα έχουν περαστεί οι πόντοι κι ας έχουν περάσει αρκετές ημέρες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ισχύει ούτε εμένα έχουν περαστεί οι πόντοι κι ας έχουν περάσει αρκετές ημέρες.
Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν θα το φτιάξουν. Πολλές συναλλαγές εδώ και μια εβδομάδα, δεν έχει προστεθεί ούτε ένας πόντος.

Επίσης, το web banking της Alpha μια χαρά το έκανα και από το σπίτι ονλάιν. ΧΙΛΙΑ ευχαριστώ στο συμφορουμίτη που διαπίστωσε τη διαφορά σε μίλια προθεσμιακής ανάμεσα σε επίσκεψη στο κατάστημα και ηλεκτρονικώς. Και χρόνο και ΚΤΕΛ με γλίτωσε και 17.000 μίλια παραπάνω πήρα. Το ποστ της χρονιάς για μένα:
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με τρόμαξες φίλε μου, λέω μα πότε έπεσαν τόσο πολύ πια πριν κανά μήνα έκανα. Δε νομίζω να πηγαίνει να κάνει κανεις προθεσμιακές στη τράπεζα πλέον γι αυτό τα έχουν ρίξει τόσο. Αν τη κάνεις online από web banking πάλι έπεσαν αλλά ακόμα είναι σε νορμάλ επίπεδα βλέπω σχεδόν 50% πάνω από τις μη online
με λιγότερα από 10.000€ παίρνεις 9000 πόντους αντί 0
με 10.000€ παίρνεις 18000 αντί 12.500 πόντους
με 30.000€ παίρνεις 54000 αντί για 37.500 πόντους
με 50.000€ παίρνεις 90000 πόντους αντί για 62.000 πόντους
Επίσης μέχρι τώρα πάντα Αύγουστο, Χριστούγεννα και Πάσχα τρέχει +20% πόντοι στις online, οπότε εγώ τις έχω βάλει ώστε να πέφτουν έτσι συνήθως
Να σαι καλά.
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Αρχισαν να περνιουνται οι ποντοι απο την platinum. Μολις πηγα σε BP και περαστηκαν κανονικα x4 και x2 οι ποντοι. Αναμενουμε αναδρομικα τους προηγουμενους..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
ΧΙΛΙΑ ευχαριστώ στο συμφορουμίτη που διαπίστωσε τη διαφορά σε μίλια προθεσμιακής ανάμεσα σε επίσκεψη στο κατάστημα και ηλεκτρονικώς. Και χρόνο και ΚΤΕΛ με γλίτωσε και 17.000 μίλια παραπάνω πήρα. Το ποστ της χρονιάς για μένα:
Απορω πως δεν αναφερθηκε τοσα χρονια οτι πας στην τραπεζα. Τουλαχιστον 2 χρονια παιζουν τα εξτρα μιλια ον λαιν.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Στις on line προθεσμιακές υπάρχει σταθερή ανταμοιβή ( ανεξάρτητα ποσού, χρονικής διάρκειας ) 1500 <<μίλια>>/ για κάθε 10.000€ το μήνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αρχισαν να περνιουνται οι ποντοι απο την platinum. Μολις πηγα σε BP και περαστηκαν κανονικα x4 και x2 οι ποντοι. Αναμενουμε αναδρομικα τους προηγουμενους..
Εγώ εξακολουθώ χωρίς να έχει περαστεί ούτε ένας πόντος πάντως. Οι υπόλοιποι;
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Tίποτα φίλε μου ήσουν τυχερός που το σχολίασες και μου χτύπησαν οι τόσο χαμηλοί πόντοι στο μάτι γιατί η αλήθεια είναι παλιότερα δεν είχαν μεγάλες διαφορές μεταξύ online/καταστημα οπότε για την ευκολία και μόνο προτιμούσα online τώρα υπάρχει διαφορά αισθητή. Καλές εξαργυρώσεις!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Σημερα ηρθε η Platinum Mastercard
Και ω, ναι! Μετα απο εναν χρονο δωρεαν χρησης θα μου φορτωσουν τα 80 της συνδρομης. Μετα απο 15 χρονια κομμουνιστικων ορων δωρεαν χρησης, ερχεται τελος εποχης και θα εξετασω το κοψιμο (εκτος αν το κουπονι των 50 ευρω στην Αιγαιου μου φανει χρησιμο) και θα βασιστω στα αλλα κομμουνιστικα προπυργια των καρτων που αντεχουν ακομη το ανηλεες σφυροκοπημα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.760
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom