Alpha bank bonus

Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Άποψη μου είναι ότι η τράπεζα μπορεί και θα χειριστεί τον κάθε πελάτη ξεχωριστά ανάλογα και με το πόσο θα το κυνηγήσει.

Αν κάποιος νοιαστεί και έχει μεγάλο τζίρο, έχει πιθανότητες να πάρει αυτό που θέλει.

Τώρα, αυτοί που απλά έχουν την κάρτα και δεν την χρησιμοποιούν ή δεν νοιάστηκαν να κάνουν κάποιο αίτημα, ξέρετε τι θα γίνουν.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Μα οι οροι αλλαζουν και καθε φορα που αυξανουν τη συνδρομη. Ποσο μαλλον με αλλαγη εκδοτη καρτας.
Τελος παντων, αν οι οροι τωρα "μοιαζουν" με εκδοσης νεας καρτας, ας δωσουν και τα 8000 μιλια για welcome.
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Η επιστολή που έστειλαν μαζί λέει: "Η ετήσια συνδρομή της νέας σας κάρτας παραμένει η ίδια με αυτή της Alpha Bank Bonus American Express σας για ένα έτος και στη συνέχεια θα διαμορφωθεί σε Ευρώ 80. Οι λοιποί οικονομικοί όροι της κάρτας σας παραμένουν αμετάβλητοι".
Αρα παραμένουν ίδοι ολοι οι όροι ΕΚΤΟΣ του όρου για την ετήσια συνδρομή. Αρα άντε βγάλε άκρη, πιστεύω οτι όπως έιπε και ο Δημήτρης έχουν τα πράγματα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Και εμένα μου ήρθε η platinum mastercard σε αντικατάσταση της premium bonus amex και η συνοδευτική επιστολή λέει δωρεάν για τον πρώτο χρόνο και μετά 80 ευρώ τον χρόνο!!!!!.
Ελαβες 2 επιστολες που η μια λεει δωρεαν τον πρωτο χρονο και η αλλη λεει ιδια συνδρομη με την amex τον πρωτο χρονο?
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ελαβες 2 επιστολες που η μια λεει δωρεαν τον πρωτο χρονο και η αλλη λεει ιδια συνδρομη με την amex τον πρωτο χρονο?
Τρολάρεις ρε συ; Μια επιστολή είναι, που ήρθε μαζί με την κάρτα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Η επιστολή που έστειλαν μαζί λέει: "Η ετήσια συνδρομή της νέας σας κάρτας παραμένει η ίδια με αυτή της Alpha Bank Bonus American Express σας για ένα έτος και στη συνέχεια θα διαμορφωθεί σε Ευρώ 80. Οι λοιποί οικονομικοί όροι της κάρτας σας παραμένουν αμετάβλητοι".
Αρα παραμένουν ίδοι ολοι οι όροι ΕΚΤΟΣ του όρου για την ετήσια συνδρομή. Αρα άντε βγάλε άκρη, πιστεύω οτι όπως έιπε και ο Δημήτρης έχουν τα πράγματα...
@Yorgos εγω τρολαρω? Αλλα λεει αυτη η επιστολη για την ιδια καρτα.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επίσης, σε επίσκεψη σήμερα στην τράπεζα έχει μειωθεί δραστικά ο αριθμός μιλίων που παίρνει κανείς για προθεσμιακή κατάθεση. Συγκεκριμένα, για να πάρω την επόμενη χρονιά όσα μίλια πήρα φέτος, θα πρέπει η προθεσμιακή μου κατάθεση να αυξηθεί κατά... 20.000€o_O
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos εγω τρολαρω? Αλλα λεει αυτη η επιστολη για την ιδια καρτα.
Κάτι δεν καταλαβαίνω. Μια επιστολή είναι που λέει γεια σας, τον πρώτο χρόνο τσάμπα και από το δεύτερο θα χώνετε 80 κερατιάτικα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Επίσης, σε επίσκεψη σήμερα στην τράπεζα έχει μειωθεί δραστικά ο αριθμός μιλίων που παίρνει κανείς για προθεσμιακή κατάθεση. Συγκεκριμένα, για να πάρω την επόμενη χρονιά όσα μίλια πήρα φέτος, θα πρέπει η προθεσμιακή μου κατάθεση να αυξηθεί κατά... 20.000€o_O
Θα πουμε το μιλι μιλακι.
Μη σκας, θα αγοραζουμε ο ενας στον αλλον αιρκοντισια και ρεπανακια, μπροκολα, κηπευτικα.
Ωφου, παλι καλα που δεν κανω διηπειρωτικα. Καλη τυχη σε οσους χρειαζονται πολλα μιλια, θα τη χρειαστουν.
@Yorgos μη με σκας, ο ιδιος ανθρωπος αναφερει 2 φορες αλλα πραγματα. Μια μηδενικη συνδρομη, μια ιδια συνδρομη το πρωτο ετος
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Αν λες για εμένα, δεν νομίζω οτι ειπα ποτε 2 φορες αλλα πραγματα. Ειπα οτι η επιστολή λεει οτι ειναι ιδια συνδρομη για τον πρώτο χρόνο (για εμενα προσωπικα, η δικη μου καρτα τουλαχιστον ειχε πανω απο 2000 ευρω αγορες δωρεαν συνδρομή οπότε ναι ειναι μηδενική για τον πρώτο χρόνο) και 80 ευρώ μετά. Σορρυ αν σε έμπλεξα πάντως σαν γενικος κανονας ειναι ιδια συνδρομη με οτι ειχες μεχρι τωρα με την amex που αντικατασταθηκε και μετά 80 ευρώ το χρόνο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.679
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μη σκας, θα αγοραζουμε ο ενας στον αλλον αιρκοντισια και ρεπανακια, μπροκολα, κηπευτικα.
Καμία κάρτα που να δίνει μίλια για μπασκετικά στοιχήματα ξέρουμε; Γιατί πολύ μπρόκολο δεν αγοράζω...
Ωφου, παλι καλα που δεν κανω διηπειρωτικα. Καλη τυχη σε οσους χρειαζονται πολλα μιλια, θα τη χρειαστουν.
Είσαι καλός άνθρωπος κατά βάθος.
@Yorgos μη με σκας, ο ιδιος ανθρωπος αναφερει 2 φορες αλλα πραγματα. Μια μηδενικη συνδρομη, μια ιδια συνδρομη το πρωτο ετος
Δεν το βλέπω... Για κάνε quote για μένα τον αόματο.

Λοιπόν για τις 12μηνες προθεσμιακές καταθέσεις για να είμαι ακριβής ισχύουν τα εξής:
με λιγότερα από 10.000€ παίρνεις το τρίτο το μακρύτερο
με 10.000€ παίρνεις 12.500 πόντους
με 30.000€ παίρνεις 37.500 πόντους (ήταν 48.000 πόντοι)
με 50.000€ παίρνεις 62.000 πόντους
ε με περισσότερα ευρώ νομίζω χέστηκες για τους πόντους
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
@MerNion Τωρα ξεκαθαρισε, γιατι δεν ειναι το ιδιο για ολους.
Η εκδοση νεας καρτας εχει μηδενικη συνδρομη χωρις οριο καταναλωσης. Αρα δεν ειναι εκδοση νεας καρτας, οποτε ουτε 8000 welcome θα δωσουν.
Αυτο που λες ειναι απλα αυξηση της συνδρομης μετα απο 1 χρονο γιατι ηδη περιειχε τη συνδρομη η συμβαση σου.
Περιμενω να λαβω κι εγω την καρτα καθως η δικη μου αρχικη συμβαση ελεγε χωρις συνδρομη για παντα.
Yorgos μαυρισα τα πεδια σε 2 μηνυματα. Οπως φαινεται διατηρειται η συνδρομη και αυξανεται. Δεν εχει δωρεαν περιοδο.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom