Alpha bank bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχει λάβει κανείς αντικατάσταση σε Amex?
Μου την αντικατάστησαν σε... Amex, επειδή έληγε, και την ίδια μέρα που περίμενα τον courier (Speedex: Δεν ήρθε φυσικά ποτέ, πήγα εγώ σ' αυτούς) με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι θα την αλλάξουν σε προϊόν Mastercard. Τώρα προσπαθώ να τους προλάβω να μην τη στείλουν πάλι με τους ανίκανους και τρέχω πάλι στα Πατήσια.
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Συγγνωμη αλλα μιλατε για πιστωτικες ή χρεωστικες; Γιατι για χρεωστικες πιστευω οτι εχουν αλλαξει ηδη σε ολους και απλα περιμενουμε τι θα γινει με τις πιστωτικες και σε τι θα αλλαξει καθε παλια καρτα... οποτε δεν εχει νοημα να απανταντε οτι σας αλλαξαν την ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ AMEX, ας απαντησει οποιος του αλλαξαν την ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγγνωμη αλλα μιλατε για πιστωτικες ή χρεωστικες; Γιατι για χρεωστικες πιστευω οτι εχουν αλλαξει ηδη σε ολους και απλα περιμενουμε τι θα γινει με τις πιστωτικες και σε τι θα αλλαξει καθε παλια καρτα... οποτε δεν εχει νοημα να απανταντε οτι σας αλλαξαν την ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ AMEX, ας απαντησει οποιος του αλλαξαν την ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ
Εγώ πάντως για πιστωτική μιλάω (δηλαδή διευκολύνσεως, με δυνατότητα πίστωσης, Membership Rewards κλπ).
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Και εγώ για πιστωτική ήθελα να μάθω και συγκεκριμένα τι θα γίνει με την BLue.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
H Blue πάντως όπως ενημερώθηκα, θα γίνει Gold Master (x8 προφανώς).
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
H Blue πάντως όπως ενημερώθηκα, θα γίνει Gold Master (x8 προφανώς).
Καμία περαιτέρω ενημέρωση για τη Blue? Με αυτήν εννοείς θα αντικατασταθεί;
https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/pistotikes-kartes/xrusi-alpha-bank-bonus-mastercard
Η συνδρομή για τη χρυσή είναι 50€ το έτος, η συνδρομή για τη Blue ήταν 24€ (αν θυμάμαι καλά) με απαλλαγή για αγορές πάνω από 2.000€...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μετά από επιστολή που ήρθε, η Amex Blue θα μετατραπεί σε Platinum Master.
H Blue πάντως όπως ενημερώθηκα, θα γίνει Gold Master (x8 προφανώς).
Σε ρώτησα κι εδώ, είχες πει για Gold τότε. Τι λέει η επιστολή για τη συνδρομή; Από τα 24€ (με απαλλαγή μάλιστα) της Blue σε πετάνε στα 80€ της Platinum; Είναι μήπως δωρεάν για το πρώτο έτος;
 
Last edited:
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σε ρώτησα κι εδώ, είχες πει για Gold τότε. Τι λέει η επιστολή για τη συνδρομή; Από τα 24€ (με απαλλαγή μάλιστα) της Blue σε πετάνε στα 80€ της Platinum; Είναι μήπως δωρεάν για το πρώτο έτος;
(Αν και μάλλον είμαστε σε λάθος θέμα...)
Όταν είχα πει για την gold ήταν πληροφορία λανθασμένη εκ των έσω. Τώρα ενημερώθηκα επίσημα για την platinum. Δεν εχω λάβει την καινούργια σύμβαση οπότε δεν ξέρω κάτι για συνδρομή και αν θα είναι δωρεάν, δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Δεν εχω λάβει την καινούργια σύμβαση οπότε δεν ξέρω κάτι για συνδρομή και αν θα είναι δωρεάν, δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο.
Δεν εχω λαβει ουτε επιστολη ουτε την καρτα ακομη.
Ομως στο My Alpha Wallet σημερα συνδεθηκε αυτοματα η Platinum Mastercard που θα αντικαταστησει την Premium American Express.
Διαβαζω στα στοιχεια της νεας καρτας οπως φαινονται στο wallet οτι ειμαι μελος απο το 200? που απεκτησα την Amex, οτι ειναι αυτοματα συνδεδεμενη με τον λογαριασμο μου και με τους ιδιους ορους πληρωμης οπως η Amex. Συνεπως συνεχιζεται η ιδια συμβαση με τους ιδιους ορους που υπεγραψα τοτε.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Δεν εχω λαβει ουτε επιστολη ουτε την καρτα ακομη.
Ομως στο My Alpha Wallet σημερα συνδεθηκε αυτοματα η Platinum Mastercard που θα αντικαταστησει την Premium American Express.
Διαβαζω στα στοιχεια της νεας καρτας οπως φαινονται στο wallet οτι ειμαι μελος απο το 200? που απεκτησα την Amex, οτι ειναι αυτοματα συνδεδεμενη με τον λογαριασμο μου και με τους ιδιους ορους πληρωμης οπως η Amex. Συνεπως συνεχιζεται η ιδια συμβαση με τους ιδιους ορους που υπεγραψα τοτε.
Καλησπερα. Έχω λάβει ειδοποίηση στο app καθώς κ e-mail κ ισχύει η ίδια σύμβαση. Αντκαθισταται η κυρία κ οι πρόσθετες με MasterCard platinum. Το μόνο που δεν αναφέρει πουθενά είναι τι γίνεται με τη συνδρομή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom