Alpha bank bonus

Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Και για ασφάλεια και για να μην βάζω συνέχεια τα στοιχεία της κάρτας και να την κουβαλάω συνέχεια μαζί μου. Με το Paypal βάζεις απλά κωδικό και τέλος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Περιεργο. Ο chrome αποθηκευει τα στοιχεια της καρτας και εχω απομνημονευσει το CCV μονο. Προ chrome ειχα απομνημονευσει ολα τα στοιχεια της καθε καρτας, και οριστε, θα μας καταντησουν να ψαχνουμε ειδικες ασκησεις μνημης τωρα με τοσες ευκολιες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Περιεργο. Ο chrome αποθηκευει τα στοιχεια της καρτας και εχω απομνημονευσει το CCV μονο. Προ chrome ειχα απομνημονευσει ολα τα στοιχεια της καθε καρτας, και οριστε, θα μας καταντησουν να ψαχνουμε ειδικες ασκησεις μνημης τωρα με τοσες ευκολιες.
Δεν είναι και η ασφαλέστερη πρακτική του κόσμου να αποθηκεύεις τα στοιχεία της κάρτας σου στο browser.... (υπό συνθήκες μπορεί να είναι ΟΚ, βέβαια).
 

MerNion

Member
Μηνύματα
62
Likes
33
Συγγνώμη, μόνο εγώ έχω μάθει απ' εξω το νούμερο το κάρτας, την λήξη και το CVV της κάρτας μου; Δεν χρειάζομαι ούτε paypal, ούτε να τρέχω στην άλλη άκρη του σπιτιού ούτε τίποτα. Τελος πάντων, καλά έκανε και το επισύμανε ο Δημήτρης Χ, αλλά ειναι αυτονοήτο οτι αφου δεν πληρώνεις με την πιστωτική τον έμπορο κατ' ευθείαν αλλά πληρώνεις με την πιστωτική το paypal (και αυτό μετά πληρώνει τον έμπορο), δεν θα πάρεις τους πόντους σαν να ήταν συνεργάτης bonus.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Περιεργο. Ο chrome αποθηκευει τα στοιχεια της καρτας και εχω απομνημονευσει το CCV μονο. Προ chrome ειχα απομνημονευσει ολα τα στοιχεια της καθε καρτας, και οριστε, θα μας καταντησουν να ψαχνουμε ειδικες ασκησεις μνημης τωρα με τοσες ευκολιες.
Καθόλου ασφαλή κίνηση να πω την αλήθεια! Ειδικά αν έχεις συνδεθεί από άλλον υπολογιστή κάποια στιγμή και άθελα σου έχεις πατήσει να κάνεις Save τα στοιχεία σου μπορεί να έχει πρόσβαση ο καθένας!

Για εμένα σε τέτοιες περιπτώσεις είναι μονόδρομος η ενεργοποίηση του 2FA: https://www.google.com/landing/2step/

Ας πούμε ότι καποιος έχει το email σου και τον κωδικό σου με αυτό τον τρόπο θα πρέπει να βάλει και έναν κωδικό που θα έρθει στο κινητό που θα δηλώσεις! Οπότε θα φάει άκυρο στο επόμενο στάδιο! Αυτό είναι καλό να το έχουμε σε κάθε υπηρεσία που μας το παρέχει όπως π.χ το Paypal κα.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν είναι αυτονόητο, πόσο μάλλον από μένα που έχω και μία Α εμπειρία στο πρόγραμμα Bonus. Υποτίθεται κάνεις μία συναλλαγή στο site του εκάστοτε συνεργάτη και δεν θα έπρεπε να έχει σημασία ο τρόπος πληρωμής, που ο ίδιος συνεργάτης σου δίνει, διαλέγεις.

Είτε βάλεις απευθείας την κάρτα είτε μέσω paypal, η συναλλαγή είναι στον μεγάλο συνεργάτη. Αυτό θα έπρεπε να έχει σημασία.

Επίσης το paypal εκτός της ευκολίας, σου δίνει και δικαίωμα επιστροφής χρημάτων αν πάει κάτι στραβά, προστασία αγορών κλτ κτλ που οι τράπεζες δεν σου δίνουν.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Εννοειται οτι γινεται επαληθευση με κωδικο απο το κινητο και τωρα με ενα smartphone κανω ο,τι μου χρειαζεται παντου, γιατι να συνδεθω με αλλο pc? Και φυσικα δεν θα αποθηκευα κατι σε αλλο pc.
Θα συμπληρωσω οτι πιο σπαστικο θεωρω το μπιπ του κωδικου μιας χρησης στο κινητο που το ξεχασες στην αλλη πλευρα του σπιτιου, παρα την καρτα που τελος παντων μπορει να θυμασαι, οταν ψωνιζεις απο το pc :haha:
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εννοειται οτι γινεται επαληθευση με κωδικο απο το κινητο και τωρα με ενα smartphone κανω ο,τι μου χρειαζεται παντου, γιατι να συνδεθω με αλλο pc? Και φυσικα δεν θα αποθηκευα κατι σε αλλο pc.
Αν έχεις ενεργοποιησει το 2FA είσαι ασφαλής αν όχι τότε δεν είσαι!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Να βοηθήσω θέλω όχι μόνο εσένα που ξέρεις αλλά και όσους δεν ξέρουν! Δεν χρειάζεται ένταση!
Σε ενταση ημουν οταν υπεκλαπησαν 1200 ευρω απο την Airbnb απο την καρτα μου :haha:. Αυτο ηταν εμφαση.. :haha:. Φοβαμαι και τη σκια μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom