Alpha bank bonus

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Γίνεται. Όλα καλά για τους οργανωμένους.
Έκανα κι εγώ δοκιμή σήμερα που λύθηκε το προβλήμα της μεταφοράς bonus πόντων. Πήρα Aegean με ενημέρωσαν για τους πόντους που είχα και μου έστειλε φιλαράκι 2000 πόντους στην Aegean visa μου, δεύτερο τηλέφωνακι στην Aegean που έβλεπαν πλέον και τους έξτρα 2000 πόντους που είχα λάβει ως μετατρέψιμους.
Μίλια μαζεύουμε ταξίδια με όλα αυτά δε βλέπω να κάνουμε βέβαια αλλά αυτό είναι μια αλλη συζήτηση...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Σημερα εκοψα την Platinum. Δεν μου προταθηκε καμια ακυρωση της συνδρομης για να την κρατησω, αφου ειδαν οτι θα μεινω πελατισσα με τις αλλες καρτες. Το γραφω γιατι ειχε αναφερθει ως "πολιτικη" της τραπεζας, κατι που δεν ισχυει.
 

steven386

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Σημερα εκοψα την Platinum. Δεν μου προταθηκε καμια ακυρωση της συνδρομης για να την κρατησω, αφου ειδαν οτι θα μεινω πελατισσα με τις αλλες καρτες. Το γραφω γιατι ειχε αναφερθει ως "πολιτικη" της τραπεζας, κατι που δεν ισχυει.
Κι εγώ τα ίδια θα την ακυρώσω μόλις τελειώσουν οι δύο δόσεις από αγορά που έκανα στο παρελθόν. Εγώ νομίζω ότι η κατάργηση της Platinum είναι κάτι που το θέλανε στη τράπεζα γιατί αυτό χ8, τα δύο 25ευρω κουπόνια της ΑEGEAN τα SMS τους έκανε ζημιά και φυσικά τα υπολογίσανε ότι δεν θα πάθουνε και μεγάλη ζημιά με αυτό που κάνανε με τους πόντους γιατί θα συνεχίσουμε στη χρήση της Aegean Visa. Tώρα η συγκέντρωση πόντων θα είναι πολύ πιο αργή.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Κι εγώ τα ίδια θα την ακυρώσω μόλις τελειώσουν οι δύο δόσεις από αγορά που έκανα στο παρελθόν. Εγώ νομίζω ότι η κατάργηση της Platinum είναι κάτι που το θέλανε στη τράπεζα γιατί αυτό χ8, τα δύο 25ευρω κουπόνια της ΑEGEAN τα SMS τους έκανε ζημιά και φυσικά τα υπολογίσανε ότι δεν θα πάθουνε και μεγάλη ζημιά με αυτό που κάνανε με τους πόντους γιατί θα συνεχίσουμε στη χρήση της Aegean Visa. Tώρα η συγκέντρωση πόντων θα είναι πολύ πιο αργή.
H αλήθεια είναι αν δεν έπαιζε τελικά η μεταφορά πόντων ακόμα όλοι η θα τη κόβαμε η απλά θα σταματουσαμε να τη χρησιμοποιουμε. Οπότε για να το άφησαν κάποιους ήθελαν να κρατήσουν. Απλά η κάρτα αυτη βγήκε πολύ πρόσφατα και ως υποχρεωτική αντικατασταση δε τη ζήτησε κανένας οπότε περίεργο να μην ήξεραν ότι δε τους συμφέρει και να τις έδωσαν αβερτα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Δεν θα μεταφέραμε σε alpha Aegean και θα πέρναγαν σε Miles+Bonus ?
Δεν εχω εκκρεμμοτητα να περιμενω bonus, τα πηρα ολα τον Φεβρουαριο και αρχισα το συμμαζεμα καρτων και μυαλου. Ελατε τωρα που θα αρχισω τις μεταφορες απο δω κι απο κει +80 ευρω τον χρονο. Το ποσο θα πεσει ο ρυθμος συλλογης μιλιων θα το δειξει η νεκροψια του 2020.
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Δεν εχω εκκρεμμοτητα να περιμενω bonus, τα πηρα ολα τον Φεβρουαριο και αρχισα το συμμαζεμα καρτων και μυαλου. Ελατε τωρα που θα αρχισω τις μεταφορες απο δω κι απο κει +80 ευρω τον χρονο. Το ποσο θα πεσει ο ρυθμος συλλογης μιλιων θα το δειξει η νεκροψια του 2020.
Καλά αν έχεις 80αρι δε το συζητάμε καν μιλάμε για όσους την έχουμε free η με κάνα 30αρι. Όσα μίλια θα χάσεις με 80€ στη τσέπη θα τα δώσεις έξτρα για το ταξίδι σου
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σημερα εκοψα την Platinum. Δεν μου προταθηκε καμια ακυρωση της συνδρομης για να την κρατησω, αφου ειδαν οτι θα μεινω πελατισσα με τις αλλες καρτες. Το γραφω γιατι ειχε αναφερθει ως "πολιτικη" της τραπεζας, κατι που δεν ισχυει.
Τι εννοείς με το δεν σου προτάθηκε;

Θα πρότεινα σε όσους κυνηγήσουν κάτι τέτοιο, αν δεν το έκαναν από την αρχή, το αίτημα να γίνει εγγράφως με αναφορά στην κίνηση της κάρτας (εφόσον είναι αρκετή) και στα πλαίσια της καλής μας συνεργασίας κτλ κτλ..
 

Andreas K

Member
Μηνύματα
33
Likes
115
με αναφορά στην κίνηση της κάρτας (εφόσον είναι αρκετή) και στα πλαίσια της καλής μας συνεργασίας κτλ κτλ..
Να κανω μια ερωτηση? Ετησιως, ποιο ποσο θεωρειται αρκετο ωστε να την ανανεωσουν χωρις συνδρομη? Θα μπορουσε να παιξει και με μειωμενη συνδρομη?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.908
Τι εννοείς με το δεν σου προτάθηκε;
Αρχικα το ζητησα τηλεφωνικα. Πηρα οχι. Σημερα δια ζωσης στην τραπεζα μεωρωτησαν γιατι ακυρωνω, ειπα λογω της συνδρομης, ειπαν οκ, εχετε αλλες καρτες, εληξε η συζητηση.
Τελος παντων δεν ειχα και σκοπο να το κυνηγησω, δεν με ενδιαφερει μια τοσο ψυχοφθορα διαδικασια οπως οι αλλαξοποντιες και οι δικες μου αναγκες μπορουν να καλυφθουν και με αλλους τροπους σε περιπτωση μειωσης των μιλιων, ολα οκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom