Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Διότι έχει μεγαλύτερη προμήθεια, επειδή πρέπει να έχεις POS της ALPHA για να την δεχτείς.
Κυριως γιατι εχει τοσο μικρη διεισδυση στην αγορα διεθνως, αρα με ερωτηματικο οι ηλεκτρονικες αγορες.
Στην Ελλαδα οκ, στους συνεργατες της Alpha θα πληρωνουμε μ αυτην. Αλλα αν ειμαι σε ταξιδι και χρειαστω να χρεωσω στην καρτα οτιδηποτε, δεν καλυπτομαι. Θελει δευτερη πιστωτικη η χρεωστικη στο πορτοφολι.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αυτό για μένα δεν είναι πρόβλημα. Έχω την Blue, βάζω βενζίνη στην BP, ψωνίζω στον ΑΒ κάνω τις μεγάλες μου αγορές στοχευμένα δηλαδή (όπου είναι και να το νόημα της τράπεζας και του προγράμματος για να σου δίνει μπόνους. Για οπουδήποτε αλλού τώρα υπάρχει η Aegean ή η χρεωστική.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Μονο που αυτες δεν δινουν ×2 οπως η Amex premium που ψαχνομαστε μην τυχον και γινει Diners.
Μα αυτό εννοώ, από τα μας βγάλουν καμιά απλή visa ή master καλύτερα να μας βγάλουν diners που τουλάχιστον άμα κάνεις στοχευμένες αγορές σε μεγάλους συνεργάτες δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.047
Likes
41.137
Μα αυτό εννοώ, από τα μας βγάλουν καμιά απλή visa ή master καλύτερα να μας βγάλουν diners που τουλάχιστον άμα κάνεις στοχευμένες αγορές σε μεγάλους συνεργάτες δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
Απλη δεν θα βγαλουν γιατι οι οροι δεν θα αλλαξουν, θα διατηρηθει το ×8.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.023
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στο πρόσφατο ταξίδι μου στην Βόρεια Ιταλία κανένα ξενοδοχείο, κατάστημα, εστιατόριο, καφέ δεν μου δέχτηκε ούτε AMEX ουτε DINER'S μόνον 2 βενζινάδικα στον δρόμο. ( ευτυχώς είχα και εναλλακτικές).
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάποιος που έχει Πειραιώς και έχει δοκιμάσει τα Yellows και το Bonus ποιο είναι καλύτερο ?
 

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Επαναλαμβάνω πως δεν αναφέρομαι στην αντικατάσταση εν προκειμένω, αλλά σε υφιστάμενη κάρτα. Όσον αφορά στην αντικατάσταση, αυτό μου έχουν πει κι εμένα.
Ισχύει και στις παλιές κάρτες.
Εάν δεν έχει ενημερωθεί ακόμη το σύστημα τους , τους τηλεφωνείς και 2πλασιάζονται οι πόντοι μετά από 2 εργάσιμες μέρες.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.733
Likes
15.023
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ισχύει και στις παλιές κάρτες.
Εάν δεν έχει ενημερωθεί ακόμη το σύστημα τους , τους τηλεφωνείς και 2πλασιάζονται οι πόντοι μετά από 2 εργάσιμες μέρες.

μας βλέπω όλη μέρα στα τηλέφωνα:haha::haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ισχύει και στις παλιές κάρτες.
Εάν δεν έχει ενημερωθεί ακόμη το σύστημα τους , τους τηλεφωνείς και 2πλασιάζονται οι πόντοι μετά από 2 εργάσιμες μέρες.
Τους πήρα (την Τετάρτη). Ακόμα περιμένω να με πάρουν πίσω.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Αν έχεις ζητήσει να σου προστεθούν πόντοι, μπορεί να κάνει μέχρι και 2 βδομάδες, ανάλογα τον φόρτο εργασίας
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Ερώτηση 1: οπότε εγώ που έχω diners όπου την δέχονται πάει κανονικά ×2×4×8??
Ερώτηση 2: που μπορώ να δω ποια βενζινάδικα στη Θεσσαλονίκη συνεργάζονται με την Alpha??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom