Alpha bank bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.555
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ενώ πριν τί σου έδινε;;
Εγώ συναλλαγή που έκανα το Σάββατο στα ΑΒ με blue AMEX πήρα τους πόντους ×4 και διπλασιασμο.
Εχθές συναλλαγή που έκανα στα Hondo's με Diners πήρα τους πόντους Χ4 και διπλασιασμό.
Ε προφανώς ο διπλασιασμός θα ισχύει για τις νέες golden visa. Το λογικό είναι να σου αντικαταστήσουν την κάρτα με ισάξια που παίρνει όσα μίλια όσα και η προηγούμενη.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα. Από την τράπεζα με ενημέρωσαν ότι η premium Amex αντικαθίσταται από bonus gold master με τα ίδια ακριβώς προνόμια

Καλησπερα, έχει ξεκινήσει ήδη η διαδικασία αντικατάστασης των χρεωστικών καρτών και σταδιακά θα ξεκινήσουν και οι πιστωτικές. https://www.alpha.gr/el/idiotes/kartes/nea-karton/metaptosi-karton-amex. Είμαστε στη διάθεσή σας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ενώ πριν τί σου έδινε;;
Εγώ συναλλαγή που έκανα το Σάββατο στα ΑΒ με blue AMEX πήρα τους πόντους ×4 και διπλασιασμο.
Εχθές συναλλαγή που έκανα στα Hondo's με Diners πήρα τους πόντους Χ4 και διπλασιασμό.
Για τις κάρτες που αναφέρεις δεν άλλαξε κάτι τώρα, πήρες ακριβώς αυτά που θα έπαιρνες και το Δεκέμβριο.
Αναφέρομαι σε κάρτα για την οποία σύμφωνα με το website της τράπεζας αλλάζει το earning rate από x4/x2/x1 σε x8/x4/x2.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ε προφανώς ο διπλασιασμός θα ισχύει για τις νέες golden visa. Το λογικό είναι να σου αντικαταστήσουν την κάρτα με ισάξια που παίρνει όσα μίλια όσα και η προηγούμενη.
Δηλαδή οι παλιές με x1 και οι νέες x2 ???? Ίδιες κάρτες, άλλοι όροι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Δηλαδή οι παλιές με x1 και οι νέες x2 ???? Ίδιες κάρτες, άλλοι όροι;
Φαινεται οτι με τον ενα η τον αλλο τροπο οι περισσοτεροι θα βρεθουμε με περιεργους συνδυασμους καρτων.
Diners μη στειλουν κι ολα καλα. Η χρυση δε με χαλαει καθολου στο πορτοφολι μου, ηθελα λιγη λαμψη.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Πάντως ακόμα η Amex δίνει x2. Ήδη έκανα αίτηση για χρυσή κάρτα μπας και...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.555
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δηλαδή οι παλιές με x1 και οι νέες x2 ???? Ίδιες κάρτες, άλλοι όροι;
Ό, τι είχες θα αντικατασταθει με κάτι ισάξιο, αυτό μου είπαν. Αν έπαιρνες μόνους πόντους, μόνους θα πάρεις και με τη νέα κάρτα. Αν έπαιρνες διπλούς, ομοίως. Αν μου στείλουν diners, θα τους τη στείλω για χριστουγεννιατικη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ό, τι είχες θα αντικατασταθει με κάτι ισάξιο, αυτό μου είπαν. Αν έπαιρνες μόνους πόντους, μόνους θα πάρεις και με τη νέα κάρτα. Αν έπαιρνες διπλούς, ομοίως. Αν μου στείλουν diners, θα τους τη στείλω για χριστουγεννιατικη.
Επαναλαμβάνω πως δεν αναφέρομαι στην αντικατάσταση εν προκειμένω, αλλά σε υφιστάμενη κάρτα. Όσον αφορά στην αντικατάσταση, αυτό μου έχουν πει κι εμένα.
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Στο site της Alpha Bank, στις Χρυσές Visa & Mastercard και πιο συγκεκριμένα στην καρτέλα "Πρόγραμμα Επιβραβεύσεως", έχει αστερίσκο που λέει "Ισχύει για τις κάρτες που έχουν εκδοθεί από 14.1.2019". Άρα, βάσει της ιστοσελίδας της Alpha Bank, αυτό που καταλαβαίνω είναι πως όσοι έχουν ήδη τις κάρτες αυτές, δεν θα λαμβάνουν διπλάσιους bonus πόντους στις συναλλαγές τους. Μένει να το δούμε...
 
Last edited:

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Γιατί είναι τόσο άκυρη η diners?? Θα μ πει κ εμένα κάποιος;;;
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Διότι έχει μεγαλύτερη προμήθεια, επειδή πρέπει να έχεις POS της ALPHA για να την δεχτείς, επειδή μέχρι πρόσφατα ήταν κάρτα κύρους και δεν έβγαινε εύκολα. Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα να μην μπορούν να την περάσουν οι έμποροι από τα τερματικά.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Ωραία .. εγώ που είχα κάνει αίτηση για την ΑΜΕΧ Premium κ δε μ την έδωσαν (οπότε φαντάζομαι δε θα μ δώσουν ούτε τώρα την gold) αλλά έχω diners, αξίζει να χρησιμοποιώ αυτή ή να ξανά προσπαθήσω για την gold???
Που το βλέπω χλωμό εδώ που τα λέμε ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom