Alpha bank bonus

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Κατ αρχας δεν επρεπε να στειλουν ενα μειλ στους κατοχους? Τα δαχτυλα μας θα μυρισουμε για τους νεους ορους των καρτων?
Εμένα μου ρθε σήμερα e-mail το πρωί ότι επειδή έχουν διακόψει τη συνεργασία με Amex μου στέλνουν Mastercard σε αντίκατασταση της Amex blue. Τίποτα όμως για την Amex premium. Αναμενω
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Εμένα μου ρθε σήμερα e-mail το πρωί ότι επειδή έχουν διακόψει τη συνεργασία με Amex μου στέλνουν Mastercard σε αντίκατασταση της Amex blue. Τίποτα όμως για την Amex premium. Αναμενω
Η Blue θα αντικατασταθεί από την απλή Mastercard ή τη Χρυσή;
 
Last edited:

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
To ότι υποβαθμίζουν τους κατόχους των Blue Amex μεταφέροντάς τους στην απλή Bonus Mastercard, η οποία δεν δίνει διπλάσιους bonus πόντους όπως γινόταν με τη Blue, το βρίσκω εντελώς παράλογο. Θα έπρεπε τουλάχιστον να τους πήγαιναν στη Diners, που ουσιαστικά είναι της ίδιας βαθμίδας με τη Blue και δίνει και αυτή διπλάσιους bonus πόντους.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Η Vodafone Bonus Amex ξέρει κανένας με τι θα αντικατασταθεί; Ελπίζω με κάποια εκ των Diners Club Prestige Vodafone ή Diners Club Vodafone ή στην τελική άντε με κάποια χρυσή. Αν δεν γίνει κατευθείαν σε κατάστημα για παράπονα και αν δεν δεχθούν φέρε τα λεφτά και άντε γεια.

Δεν έχουμε κανένα τραπεζικό της Alpha στο φόρουμ;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
To ότι υποβαθμίζουν τους κατόχους των Blue Amex μεταφέροντάς τους στην απλή Bonus Mastercard, η οποία δεν δίνει διπλάσιους bonus πόντους όπως γινόταν με τη Blue, το βρίσκω εντελώς παράλογο. Θα έπρεπε τουλάχιστον να τους πήγαιναν στη Diners, που ουσιαστικά είναι της ίδιας βαθμίδας με τη Blue και δίνει και αυτή διπλάσιους bonus πόντους.
Η blue Amex δεν έδινε ποτέ διπλάσιους πόντους. Απλά ήταν η μόνη χρεωστική που συμμετείχε στο προγράμματος bonus. Όλες οι άλλες ήταν πιστωτικές. Πλέον υπάρχουν κ χρεωστικές master κ visa που συμμετέχουν στο bonus
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
H blue είναι πιστωτική. Εσύ λες την χρεωστικη
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Η blue Amex δεν έδινε ποτέ διπλάσιους πόντους. Απλά ήταν η μόνη χρεωστική που συμμετείχε στο προγράμματος bonus. Όλες οι άλλες ήταν πιστωτικές. Πλέον υπάρχουν κ χρεωστικές master κ visa που συμμετέχουν στο bonus
Η Blue έδινε διπλάσιους bonus πόντους και μπορείς να το δεις εδώ.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Η Blue έδινε διπλάσιους bonus πόντους και μπορείς να το δεις εδώ.
Έχεις δίκιο. Αναφερόμουν στη χρεωστική. Αγνοούσα την υπάρξη της πιστωτικής. Νόμιζα ότι υπάρχει μόνο η η premium Amex. Όποτε ποια η διαφορά της premium Amex με την blue? Όχι ότι έχει σημασία πια, αφού έχουν καταργηθει
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.068
Περσι τι τραβηξαμε, αν οι ποντοι της Amex θα γινονται μιλια με τη συνενωση των λογαριασμων. Πριν ενα μηνα μοιραζε μιλια με το φτυαρι με την εφαρμογη. Τωρα θα τρωμε τα νυχια μας αν οι νεες καρτες θα παιρνουν bonus x8.
Θα πεθανουμε ολοι, παναγιτσα μου, τι συναισθηματικο roller coaster ειναι αυτο ?
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Έχεις δίκιο. Αναφερόμουν στη χρεωστική. Αγνοούσα την υπάρξη της πιστωτικής. Νόμιζα ότι υπάρχει μόνο η η premium Amex. Όποτε ποια η διαφορά της premium Amex με την blue? Όχι ότι έχει σημασία πια, αφού έχουν καταργηθει
Κοιτάζοντας στο site τα χαρακτηριστικά της Premium Amex και της Blue, προσωπικά δεν μπορώ να βρω κάποια διαφορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom