Alpha bank bonus

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αγαπητέ κύριε

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από την 1 Δεκεμβρίου οι κάρτες Diners Club αναβαθμίζονται και εντάσσονται στο Πρόγραμμα Bonus, ενώ παύει η λειτουργία του Προγράμματος Shop&Win.

Με το Πρόγραμμα Bonus έχετε τη δυνατότητα να συλλέγετε πόντους από έναν πολύ μεγαλύτερο αριθμό επιχειρήσεων και να τους εξαργυρώνετε σε νέες κατηγορίες προϊόντων.

Χρησιμοποιώντας την κάρτα σας σε όλες τις καθημερινές σας αγορές, συλλέγετε Bonus πόντους με προνομιακή αναλογία, διπλάσια από τη βασική του Προγράμματος Bonus:



στους Μεγάλους Συνεργάτες του Προγράμματος

στις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις

σε κάθε αγορά στην Ελλάδα και το εξωτερικό



Επιπλέον, με την πρώτη σας αγορά σε επιχείρηση που συμμετέχει στο Πρόγραμμα Bonus σας προσφέρουμε:



καλωσορίσματος



Η ένταξη των καρτών Diners Club θα πραγματοποιηθεί μετά την 1.12.2018. Έως την 1.12.2018 θα μπορείτε να εξαργυρώνετε τα Shop&Win euros σας. Όσα Shop&Win euros δεν εξαργυρωθούν θα μετατραπούν αυτομάτως σε Bonus πόντους με αναλογία 1 Shop&Win euro=500 Bonus πόντοι.

Σας καλωσορίζουμε στη νέα εποχή των καρτών Diners Club.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Ρε παιδια πειτε μου που πρεπει να πληρωθει το φυσικο αεριο για να παρεις τους χ4 ποντους?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.662
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Τέλος εποχής για τις κάρτες American Express. Πλέον, διπλάσιους bonus πόντους δίνει μόνο η Χρυσή Visa/Mastercard και οι όλες οι κάρτες Diners Club.
Ευκαιρια να αντικαταστησει με Diners.
Το ποσα καταστηματα θα τη δεχονται ειναι θεμα βεβαια. Ξαναγυρναμε στις εποχες που δεν δεχονταν ολοι την Amex στην Ελλαδα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.662
Likes
50.502
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ερώτημα είναι αν με τη νέα κάρτα θα παίρνουμε πάλι διπλάσιους πόντους. Δηλαδή όποιος είχε αμεξ θα πάρει αυτομάτως και άλλη που θα διπλασιάζει; Η δε diners επίσης δε γίνεται δεκτή παντού, μπορώ να τους υποδείξω ότι θέλω χρυσή μάστερ;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Το ερώτημα είναι αν με τη νέα κάρτα θα παίρνουμε πάλι διπλάσιους πόντους. Δηλαδή όποιος είχε αμεξ θα πάρει αυτομάτως και άλλη που θα διπλασιάζει; Η δε diners επίσης δε γίνεται δεκτή παντού, μπορώ να τους υποδείξω ότι θέλω χρυσή μάστερ;
Έχουν βγάλει νέο προϊόν, υπάρχει στο site τους, σε αντικατάσταση της premium Amex. Είναι η χρυσή visa ή master bonus που έχει ακριβώς τα ίδια προνόμια όσον αγορά στη συλλογή bonus πόντων.
Ωστόσο δεν βρήκα πουθενά ποτέ θα σταματήσει να λειτουργεί η Amex. Επίσης, δεν βρήκα πουθενά, αν θα στείλουν αντικατάσταση με χρυσή visa ή master από μόνοι τους, όπως έχουν κάνει ήδη στην Amex blue ή πρέπει να κάνει αίτηση ο χρήστης; Κ το τηλεφωνικό κέντρο δε νομίζω να ξέρει να απάντησει ως συνηθως
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τέλος εποχής για τις κάρτες American Express. Πλέον, διπλάσιους bonus πόντους δίνει μόνο η Χρυσή Visa/Mastercard και οι όλες οι κάρτες Diners Club.
Ξέρουμε από πότε αρχίζουν οι διπλοί πόντοι με τις κάρτες αυτές; Αν πάω τώρα στο ΑΒ Βασιλόπουλος και πληρώσω με μια από τις κάρτες αυτές που έχω ήδη (καθώς είναι υφιστάμενο κι όχι νέο προϊόν), θα πάρω διπλούς πόντους;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Το ερώτημα είναι αν με τη νέα κάρτα θα παίρνουμε πάλι διπλάσιους πόντους. Δηλαδή όποιος είχε αμεξ θα πάρει αυτομάτως και άλλη που θα διπλασιάζει; Η δε diners επίσης δε γίνεται δεκτή παντού, μπορώ να τους υποδείξω ότι θέλω χρυσή μάστερ;
Υποθεση κανω, γιατι εχω και Visa και Mastercard.
Για Χρυση καρτα δεν χρειαζεται υποδειξη, ετησιο εκκαθαριστικο εισοδηματος χρειαζεται :haha:.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Ξέρουμε από πότε αρχίζουν οι διπλοί πόντοι με τις κάρτες αυτές; Αν πάω τώρα στο ΑΒ Βασιλόπουλος και πληρώσω με μια από τις κάρτες αυτές που έχω ήδη, θα πάρω διπλούς πόντους;
Κατ αρχας δεν επρεπε να στειλουν ενα μειλ στους κατοχους? Τα δαχτυλα μας θα μυρισουμε για τους νεους ορους των καρτων?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom