Alpha bank bonus

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
εγω το εχω δηλωσει απο την αρχη. για την AEGEAN
αλλα που θα δω τι παιζει;
Συγγνώμη αλλά μπερδεύτηκα κάπως....
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορά alpha bank bonus από την aegean bonus που είναι πάλι της alpha.
Εγώ αρχικά νόμιζα πως είναι μία και έκανα αίτηση στην τράπεζα και τελικά έχω την alpha bank bonus.
Να την καταργήσω και να κάνω αίτηση για της aegean;


Aegean Airlines
δεν ξέρω ποια έχεις,αλλά αν θες την aegean bonus visa,κάνεις μια αίτηση μεσω του σαιτ της aegean στο παραπάνω λινκ και στην στέλνουν σπίτι σου.
 

kostas_sam1

Member
Μηνύματα
82
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη?
Ταξίδι-Όνειρο
Κωνσταντινούπολη
Συγγνώμη αλλά μπερδεύτηκα κάπως....
μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει την διαφορά alpha bank bonus από την aegean bonus που είναι πάλι της alpha.
Εγώ αρχικά νόμιζα πως είναι μία και έκανα αίτηση στην τράπεζα και τελικά έχω την alpha bank bonus.
Να την καταργήσω και να κάνω αίτηση για της aegean;
ποια από τις δύο συμφέρει;
με την alpha bonus μαζεύεις πόντους ανάλογα με τα ευρώ που ξοδεύεις, με την aegean bonus μπορείς να μετατρέψεις τους πόντους σε μίλια.

Τα μίλια σας σε ταξίδια
Αν επιλέξετε να εξαργυρώσετε σε ταξίδια, η διαδικασία είναι απλή. Κάνετε την κράτηση και την έκδοση του εισιτηρίου σας με ένα μόνο τηλεφώνημα στο 801 11 20000 ή υποβάλλετε την αίτησή σας μέσω του Aegean Airlines - Online Ticketerwerb, Hotelreservierung und Autovermietung και εκπρόσωποι της Aegean θα επικοινωνήσουν μαζί σας για την ολοκλήρωση της διαδικασίαςΤους Bonus πόντους σας μπορείτε να εξαργυρώσετε στους Μεγάλους Συνεργάτες του Προγράμματος καθώς επίσης και σε περισσότερα από 2.000 συνεργαζόμενα με το πρόγραμμα καταστήματα.
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αν το έχεις δηλώσει στη τράπεζα,τότε κάθε μήνα οι πόντοι της κάρτας θα γίνονται μίλια.το βλέπεις:στο σαιτ της aegean .με τον κωδικό σου μέλους του
mileς and more μπαίνεις στον λογαριασμό σου και βλέπεις τα μίλια που έχεις.αν σου φαίνεται δύσκολο σαν διαδικασία,τηλεφωνείς απλά στη aegean και σου τα λένε αυτοί.τηλ.8011120000:p
Όχι miles & more, Miles & Bonus είναι το πρόγραμμα της Aegean. Miles & More είναι άλλο πρόγραμμα, άλλων εταιριών.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Μολις εμαθα οτι εχω μιλια για ενα αεροπορικο εντος ελλαδος...καλη φαση
 

Nikos!

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαυαρία - Romantic Road
Έκλεισα πριν 15 μέρες μέσω miles&bonus για Φρανκφούρτη

ENDORSEMENTS : A3 M&B AWARD/VALID ON AIRLINES/DTS SHOWN FFA*****S
TOUR CODE : AWARD/A*****S

FARE CALCULATION : ATH A3 FRA LH ATH 000.00NUC 000.00 END
ROE1.000000XT19.73RA15.18WP6.55DE5.00WQ

AIR FARE : 0
TAX : EUR 35.00YQ 12.00GR 46.46XT
TOTAL : EUR 93.46
το άτομο.
To ιδιο ποσό ακριβώς μου είπανε και απο την miles&more της lufthansa όπου έχω μίλια και εκεί.
Για οποιαδήποτε απορία έχετε, στείλτε π.μ
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
πες λιγο την διαδικασια....θα κλεισω κ εγω
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
παίρνεις τηλέφωνο την aegean περιμένεις κανα 40λέπτο να συνδεθείς με το τμήμα κρατήσεων και σου λένε ποιες ώρες θα σ εγκρίνουν, δίνεις πιστωτική για τους φόρους και μετα απι 2-3 εργάσιμες θα σε πάρουν πίσω να σ επιβεβαιώσουν τη κρατηση.
Έχουν κ φόρμα που γίνεται απο την σελίδα τους αυτη η διαδικασία αλλα δεν ξέρεις σίγουρα αν θα σ εγκρίνουν την πτήση που θα βάλεις για αυτό καλύτερη η 40λεπτή αναμονή στο τηλέφωνο.
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
όπως φαίνεται...
Μεχρι και ο υπάλληλος που με εξυπερετούσε τις προάλλες στο τμήμα κρατήσεων στο βενιζέλος και χρειάστηκε να συνδεθεί με το τηλεφωνικό κέντρο την κλασσική αναμονή εφάγε.
 

Nikos!

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαυαρία - Romantic Road
Κάνοντας αίτηση μέσω του site, δηλώνεις ημερομηνίες. Μετά επικοινωνούν μαζί σου για επιβεβαιωση, αλλά πρέπει να δηλώσεις ποιές πτήσεις ζητάς, αλλιως σου βάζουν όποια τους βολεύει. Καλό είναι να επιμείνετε λίγο σε αυτό που ζητάτε αν θέλετε κάποια συγκεκριμένη πτήση.
Εμένα η επιστροφή είναι με lufthansa, οπότε πρέπει να πάρει έγκριση και από εκεί άρα δικαιολογείται κάποια καθυστέρηση.
Μετά, η διαδικασία περιγράφεται απο τον Skullflower...κάρτα, χρέωση κτλ...
Άντε, καλή τύχη!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.379
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom