Alpha bank bonus

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτό που λέτε με τον Κωτσοβολο, αν έχω καταλάβει καλά κάνετε το παρακάτω:

Βάζει να αγοράσεις κάτι για να πάρεις τους ανάλογους πόντους - > Εσείς μετά το πουλάτε -> Σας έμειναν τα μίλια / ποντοι και είστε απλά μερικά € χαμένοι, και έτσι έχετε πάρει τα ωραιότατα μίλια / πόντους. Σωστά?

Βρίσκεις όμως πάντα να τα δώσεις μετά η μπορεί να μείνεις με τα ωραία ηχειακια των 2.000€ για να ακούς το '' Πόσο μ@λ@κ@ς είμαι..''?
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Αυτό που λέτε με τον Κωτσοβολο, αν έχω καταλάβει καλά κάνετε το παρακάτω:

Βάζει να αγοράσεις κάτι για να πάρεις τους ανάλογους πόντους - > Εσείς μετά το πουλάτε -> Σας έμειναν τα μίλια / ποντοι και είστε απλά μερικά € χαμένοι, και έτσι έχετε πάρει τα ωραιότατα μίλια / πόντους. Σωστά?

Βρίσκεις όμως πάντα να τα δώσεις μετά η μπορεί να μείνεις με τα ωραία ηχειακια των 2.000€ για να ακούς το '' Πόσο μ@λ@κ@ς είμαι..''?

Τα πουλάνε πριν τα αγοράσουν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.760
Ωφου μη φερνουμε την καταστροφη. Τοσες προσφορες ×2 ως ×20 και τοσο συχνα δεν ειχαμε ξαναδει στο παρελθον. Μια χαρα περνανε αμεσα στην Aegean Visa.
Πιο πολυ ποναει η αχρηστευση των προθεσμιακων.
Οποιος παει Ευρωπη θα βολευτει και με low cost. Απο περσι μονο Star Alliance δινει για Πασχα, δυσκολιες για καλοκαιρι, ε σιγα μη δωσω 15000 μιλια για κοντινα των 7000-9000 μιλιων. Πεφτω στην αγκαλια κι αλλων οικονομικων, αν ειναι να κλεισω 8 μηνες πριν.
Νομιζω οτι θα μαζευω αυστηρα για τα Star Alliance της χρονιας. Για οσους πανε διηπειρωτικα ειναι ζορι οντως.
 
  • Like
Reactions: GTS

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Κι όσο για το στρώμα, το επόμενο χτύπημα που έρχεται με μαθηματική ακρίβεια είναι η επιβολή περιορισμένης διάρκειας ισχύος των μιλίων στο Πρόγραμμα Miles & Bonus, όχι όπως τώρα που ισχύουν στο διηνεκές.
Τα χειρότερα έρχονται.
Αυτο θα είναι δύσκολο να γίνει (εύχομαι τουλάχιστον) γιατί δεν έχουν σχέση τα δύο πρόγραμματα. Το πρόγραμμα της Aegean λειτουργει έτσι δεν έχει κάποια άναμιξη η άλφα σε αυτό για να το επηρεάσει. Αλλιώς θα είχαν πάει και εκεί τα μιλια για κάθε εξαργύρωση στο θεό όπως με τους πόντους αλλά δε σχετίζεται με την αλφα αυτό οπότε πιστεύω δύσκολο να γίνει αν και πότε δε ξέρεις...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Για οσους πανε διηπειρωτικα ειναι ζορι οντως.
Έτοιμος να βγω στη Τατιάνα είμαι ή απεργία πείνας στα Προπύλαια, θα το σκεφτώ. Διότι υπάρχουν και μουρλοί που με 75χιλ μίλια κοιτούσαν να πετάξουν first class από Ευρώπη προς δυτικές ΗΠΑ. Εξτραβαγκάντσες θα μου πείτε, αλλά για αυτά ζούμε, είμεθα ρηχοί. Οπότε τι μένει; Λατ. Αμερική μέχρι τελικής πτώσεως και εντός της γηραιάς ηπείρου ράιαν ερ μάι λοβ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αυτο θα είναι δύσκολο να γίνει (εύχομαι τουλάχιστον) γιατί δεν έχουν σχέση τα δύο πρόγραμματα. Το πρόγραμμα της Aegean λειτουργει έτσι δεν έχει κάποια άναμιξη η άλφα σε αυτό για να το επηρεάσει. Αλλιώς θα είχαν πάει και εκεί τα μιλια για κάθε εξαργύρωση στο θεό όπως με τους πόντους αλλά δε σχετίζεται με την αλφα αυτό οπότε πιστεύω δύσκολο να γίνει αν και πότε δε ξέρεις...
Όχι, δε σχετίζεται με την άλφα αυτό αλλά με την ετζίαν. Όπως έγινε παλούκι να γίνεις γκολντ και να παραμείνεις, έτσι θα οδηγηθούμε και εκεί, σε όλες τις άλλες εταιρείες που ξέρω τα μίλια λήγουν ιβεντσιουαλι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.760
Χριστουλη μου, να προλαβω να παρω screenshot τριψηφιο να τον κανω κορνιζα, να τον δειχνω στα εγγονια μου.
Κι όσο για το στρώμα, το επόμενο χτύπημα που έρχεται με μαθηματική ακρίβεια είναι η επιβολή περιορισμένης διάρκειας ισχύος των μιλίων στο Πρόγραμμα Miles & Bonus, όχι όπως τώρα που ισχύουν στο διηνεκές.

Τα χειρότερα έρχονται.
Συνειδητοποιωντας τη Μεγαλη Πεινα που ερχεται, θα υπαρξει καποιο μελος που θα δυσκολευτει να εξαντλησει τα ολιγα του μιλια σε ενα χρονο ωστε να τα μεταφερει στον επομενο? :haha::haha::haha:
 
  • Like
Reactions: GTS

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Χριστουλη μου, να προλαβω να παρω screenshot τριψηφιο να τον κανω κορνιζα, να τον δειχνω στα εγγονια μου.

Συνειδητοποιωντας τη Μεγαλη Πεινα που ερχεται, θα υπαρξει καποιο μελος που θα δυσκολευτει να εξαντλησει τα ολιγα του μιλια σε ενα χρονο ωστε να τα μεταφερει στον επομενο? :haha:
Σωστό κι αυτό αλλιώς θα καταφύγουμε σε λύσεις να κλείσουμε ένα ταξίδι ένα χρόνο μετά λίγο πριν λήξουν με όλα μας τα μίλια και όταν θέλουμε να ταξιδέψουμε θα ακυρώνουμε με ενα 20€ και θα κλείνουμε ξανά... :haha::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.923
Likes
40.760
Σωστό κι αυτό αλλιώς θα καταφύγουμε σε λύσεις να κλείσουμε ένα ταξίδι ένα χρόνο μετά λίγο πριν λήξουν με όλα μας τα μίλια και όταν θέλουμε να ταξιδέψουμε θα ακυρώνουμε με ενα 20€ και θα κλείνουμε ξανά... :haha::haha:
Τι ειπες τωρα, φιλε μου! :innocent:
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Σωστό κι αυτό αλλιώς θα καταφύγουμε σε λύσεις να κλείσουμε ένα ταξίδι ένα χρόνο μετά λίγο πριν λήξουν με όλα μας τα μίλια και όταν θέλουμε να ταξιδέψουμε θα ακυρώνουμε με ενα 20€ και θα κλείνουμε ξανά... :haha::haha:
:clap:
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Με μας που τα μιλια τα θέλουμε για Avianca και Ethiopian μου λετε που θα τα βρίσκουμε;;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom