Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Μια και συζητάμε την επόμενη ημέρα για δώστε καμιά ιδέα για την εξαργύρωση των πόντων που δεν θα μπορούν να μεταφερθούν από την νέα χρονιά .
Τι έχει την μεγαλύτερη απόδοση ;
Εφοσον οι ποντοι εξαργυρωνονται μονο στην Aegean, η μεγαλυτερη αποδοση ειναι τα ταξιδια που συμπιπτουν με το τουριστικο ρευμα προς/ απο Ελλαδα το οποιο εκτοξευει τις τιμες.
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Εφοσον οι ποντοι εξαργυρωνονται μονο στην Aegean, η μεγαλυτερη αποδοση ειναι τα ταξιδια που συμπιπτουν με το τουριστικο ρευμα προς/ απο Ελλαδα το οποιο εκτοξευει τις τιμες.
Δεν με κατάλαβες, για τους πόντους Alpha Bonus που δεν θα μεταφέρονται ρωτάω
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Το Φυσικό αέριο έχει την καλύτερη εξαργύρωση (αναλογία έκπτωσης-πόντων). Μέχρι 11/11 είχε και -50%. Έχω την εντύπωση πως για ένα μικρό χρονικό διάστημα του χρόνου, όλοι οι μεγάλοι συνεργάτες έχουν προσφορά -50% σε πόντους. Ίσως τότε σε συμφέρει να εξαργυρώσεις τους υπολοιπόμενους.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λοιπόν επειδή έχω μπερδευτεί, είμαι και ζαλισμενος απ'τη δουλειά.

1.Απ'το καινούργιο έτος μίλια θα γίνονται μόνο οι πόντοι που μαζεύονται με την Aegean Bonus Visa?

2. Οι υπόλοιποι πόντοι που θα μαζεύονται με τις άλλες κάρτες π.χ platinum ή gold Mastercard μετράνε μόνο για το πρόγραμμα bonus και δεν θα μπορούμε πλέον να τους μετατρέπουμε σε μίλια;

3. Μέχρι το τέλος του έτους μπορούμε να μετατρέπουμε τους πόντους των άλλων καρτών σε μίλια μέσω της Aegean Bonus Visa?

Ευχαριστώ.
 

pluss

Member
Μηνύματα
63
Likes
89
Δεν με κατάλαβες, για τους πόντους Alpha Bonus που δεν θα μεταφέρονται ρωτάω
Θεωρώ πως συμφέρει αρκετά η εξαργύρωση πόντων στα Fridays (σου δίνουν δωροεπιταγή 20€ με την εξαργύρωση 4.000 bonus πόντων).

Λοιπόν επειδή έχω μπερδευτεί, είμαι και ζαλισμενος απ'τη δουλειά.

1.Απ'το καινούργιο έτος μίλια θα γίνονται μόνο οι πόντοι που μαζεύονται με την Aegean Bonus Visa?

2. Οι υπόλοιποι πόντοι που θα μαζεύονται με τις άλλες κάρτες π.χ platinum ή gold Mastercard μετράνε μόνο για το πρόγραμμα bonus και δεν θα μπορούμε πλέον να τους μετατρέπουμε σε μίλια;

3. Μέχρι το τέλος του έτους μπορούμε να μετατρέπουμε τους πόντους των άλλων καρτών σε μίλια μέσω της Aegean Bonus Visa?

Ευχαριστώ.
1. Ναι.

2. Ναι.

3. Ναι.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Δεν με κατάλαβες, για τους πόντους Alpha Bonus που δεν θα μεταφέρονται ρωτάω
Τωρα το 'πιασα οτι θα εχουμε αναγκαστικα και ποντους αποθεμα απο Γεναρη, με τη συζητηση για τα μιλια. Ελπιζω σε κανενα εισιτηριο παλι, σε δυσκολη περιοδο αν και με δυσβασταχτη εξαργυρωση τοσες χιλιαδες ποντους. Αυτη τη στιγμη τρεχει εκπτωση 30% στους ποντους.
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ένα σημαντικό αρνητικό είναι ότι οι bonus πόντοι έχουν ημερομηνία λήξης, ενώ τα μίλια όχι (ακόμη)
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Χωρίς να θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες (διότι δεν είμαι 100% σίγουρος) η αλλαγή που θα γίνει θα αφορά εξαργύρωση Βonus πόντων και δεν έχει καμία σχέση με την μεταφορά πόντων στην Aegean Visa και την μετατροπή τους σε μίλια, η οποία και θα συνεχιστεί κανονικά.

Με κάθε επιφύλαξη..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Διαβάζοντας κι εγώ μόλις τώρα προσεκτικά το κειμενάκι στο λογαριασμό της πιστωτικής μου, συμφωνώ με τον Δημήτρη.

False alarm??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χωρίς να θέλω να δώσω ψεύτικες ελπίδες (διότι δεν είμαι 100% σίγουρος) η αλλαγή που θα γίνει θα αφορά εξαργύρωση Βonus πόντων και δεν έχει καμία σχέση με την μεταφορά πόντων στην Aegean Visa και την μετατροπή τους σε μίλια, η οποία και θα συνεχιστεί κανονικά.

Με κάθε επιφύλαξη..
Δεν το κατάλαβα ρε παίδες. Δηλαδή λέτε ότι η αλλαγή θα είναι ποια;
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Διαβάζοντας κι εγώ μόλις τώρα προσεκτικά το κειμενάκι στο λογαριασμό της πιστωτικής μου, συμφωνώ με τον Δημήτρη.

False alarm??
Εγώ επικαλούμαι πιο πολύ εσωτερικές πληροφορίες που έχω και όχι διαφορετική ανάγνωση της ανακοίνωσης.

Δεν το κατάλαβα ρε παίδες. Δηλαδή λέτε ότι η αλλαγή θα είναι ποια;
Δεν ξέρω πια θα είναι η αλλαγή αλλά θεωρώ ότι θα συνεχίσουμε να μεταφέρουμε πόντους από άλλες κάρτες στην Aegean και θα μπορούμε να τους μετατρέπουμε σε μίλια κανονικά.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Στο τηλεφωνο μου ειπε (η υπαλληλος της Aegean, οχι της τραπεζας, κατα τη μετατροπη ποντων σε μιλια προχθες) οτι αποκαθισταται η λογικη, καθως η λογικη λεει οτι οι ποντοι της Aegean Bonu Visa πρεπει να μετατρεπονται σε μιλια.
Το ερωτημα ειναι πως θα διαχωρισουν τους ποντους απο τον ενιαιο λογαριασμο (που λυσσαξαν να τον πλασαρουν ως πολυ βολικη καινοτομια) και νομιζω οτι μας αξιζει κι εμας μια ενημερωση καθε μηνα για το ποσους ποντους εχουμε απο τη Visa να μη μυριζουμε τα νυχια μας.
Ξαναδιαβαζοντας το κειμενακι παντως, λεει για εξαργυρωση των Bonus ποντων στο προγραμμα, πραγματι. Οχι για μετατροπη σε μιλια. Για να δουμε.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.663
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom