Alpha bank bonus

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Πρόσφατα έκανα συναλλαγή στο Κοτσόβολο με κάρτα bonous mastercart που μου έδωσε 15000 πόντους επιπλέον.Μου είπαν ότι θα εμφανιστούν στη κάρτα μου γύρω στις 15 Δεκέμβρη....γιατι λέει θα πρέπει να μαζευτούν πολλοί πόντοι και να περαστούν όλοι μαζί... ( εδώ γελάμε !!!:suicide:)
Πριν λίγο μίλησα με μια θείτσα στην alfabank και μου είπε ότι πόντοι θα περαστούν κανονικά στη master cart bonus και μπορώ να τους μετατρέψω σε μίλια μέχρι τέλος Δεκέμβρη
Eννοείται κανονικά μέχρι 1/1/2020 γίνονται οι μετατροπές ως έχουν.

ΥΓ: Πάντως από τις αμφιλεγόμενες απαντήσεις του τηλεφωνικού κέντρου της alpha κατανοώ ότι και αυτοί ιδέα δεν έχουν ακόμα όπως όταν θα γινόταν η αντικατάσταση των amex που στο καθένα έλεγαν και κάτι διαφορετικό. Η αλήθεια είναι από τη στιγμή που στις προθεσμιακές βάζεις συνδεδεμένη κάρτα και όχι bonus λογ/σμο είναι το μόνο που φάνηκε παράλογο αν δε γίνεται, το να κοπούν κυρίως οι κάρτες που δίνουν Χ2 ήταν αναμενόμενο
 
Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Θα σας πρότεινα να σταματήσετε να μιλάτε γι'αυτό το θέμα διότι ο κάθε εκπρόσωπος θα σας λέει κάτι διαφορετικό και κάθε βδομάδα θα βγαίνει και κάποια άλλη ενημέρωση. Αφήστε να περάσει λίγος χρόνος μέχρι να οριστικοποιηθούν τα πράγματα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Θα σας πρότεινα να σταματήσετε να μιλάτε γι'αυτό το θέμα διότι ο κάθε εκπρόσωπος θα σας λέει κάτι διαφορετικό και κάθε βδομάδα θα βγαίνει και κάποια άλλη ενημέρωση. Αφήστε να περάσει λίγος χρόνος μέχρι να οριστικοποιηθούν τα πράγματα.
Μα τι λες, εδω διαβάζουμε περισπούδαστες θεωρίες συνομωσίας για τα μεγάλα και κακά συμφέροντα που κρύβονται πίσω από την αλλαγή. Εμπρός, γράφτε κι άλλα, εφοδιάστηκα με ποπ-κόρν...
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Έχουμε καμία πληροφορία εκ των έσω , αν θα βάλει προσφορά για 2Χ Βοnus του Αpp ? Όλοι οι συνεργάτες της Alpha Bank έχουν βάλει εκτός από την Aegean... Θέλω να κλείσω ένα Μαρόκο :p
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Έχουμε καμία πληροφορία εκ των έσω , αν θα βάλει προσφορά για 2Χ Βοnus του Αpp ? Όλοι οι συνεργάτες της Alpha Bank έχουν βάλει εκτός από την Aegean... Θέλω να κλείσω ένα Μαρόκο :p
Είχε βγάλει τη πρώτη βδομάδα το Σάββατο 19/10 η Aegean γιατί έβγαλα δύο εισιτήρια για φίλους και το θυμάμαι. Λογικά θα πρέπει να ξαναβγάλει η bp ξανά έβγαλε από τότε
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Να ρωτήσω μια εξυπνάδα; Ακόμα και αν διαχωρίσουν με κάποιο τρόπο τους πόντους που συγκεντρώνεις γενικά απο αυτούς της aegean visa, δε θα εξακολουθείς να μπορείς να μεταφέρεις του πόντους σε κάποιον άλλον και αυτός μετά στην κάρτα σου aegean ;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αυτό που ρωτάει ο @panlek30 το έχω ρωτήσει στην αρχή της συζήτησης αυτής!

Κάτι άλλο που θέλω να καταλάβω! Αν αγοράσω κάτι από την προσφορά στον Κωτσοβολο και πάρω τους 50.000 θα πιστωθούν λέει τον Γενάρη του 2020, άρα θα μπορούν να γίνουν μίλια εφόσον η αγορά έγινε τώρα;
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Να ρωτήσω μια εξυπνάδα; Ακόμα και αν διαχωρίσουν με κάποιο τρόπο τους πόντους που συγκεντρώνεις γενικά απο αυτούς της aegean visa, δε θα εξακολουθείς να μπορείς να μεταφέρεις του πόντους σε κάποιον άλλον και αυτός μετά στην κάρτα σου aegean ;
Aυτό αν δε τρέξουν οι νέοι όροι πως θα μπορεί κάποιος να το γνωρίζει; Τρύπα θα είναι οπότε όταν γίνει θα το δοκιμάσουμε μη τυχόν την έχουν ξεχάσει ανοιχτή...



Αυτό που ρωτάει ο @panlek30 το έχω ρωτήσει στην αρχή της συζήτησης αυτής!

Κάτι άλλο που θέλω να καταλάβω! Αν αγοράσω κάτι από την προσφορά στον Κωτσοβολο και πάρω τους 50.000 θα πιστωθούν λέει τον Γενάρη του 2020, άρα θα μπορούν να γίνουν μίλια εφόσον η αγορά έγινε τώρα;
Αν την αγορά τη κάνεις με την Aegean bonus visa προφανώς θα γίνεται ανεξάρτητα με το πότε θα πιστωθούν οι πόντοι. Με άλλη κάρτα προφανώς και όχι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Και μια επισημη εγγραφως απάντηση που βρηκα σε blog μιλιοσυλλεκτη. Μπορει να ερμηνευτει με καποιο τροπο:
"Και η επίσημη απάντηση που έλαβα από την Alpha:

Διευκρινίζονται τα εξής:
Από 1.1.2020 η Aegean θα επιτρέπει την εξαργύρωση (μετατροπή) Bonus πόντων σε μίλια του προγράμματος miles+bonus της Aegean, μόνο για τους Bonus πόντους που θα συλλεχθούν αποκλειστικά μέσω της χρήσης της co-branded κάρτας Aegean Bonus Visa.
Έως την παραπάνω ημερομηνία εξακολουθεί να ισχύει η δυνατότητα εξαργύρωσης/μετατροπής Bonus πόντων σε μίλια, μέσω της κάρτας Aegean Bonus Visa, για όλους ανεξαιρέτως τους πόντους του my Βonus ενιαίου λογαριασμού πόντων των κατόχων, ανεξαρτήτως της αρχικής κάρτας με την οποία οι πόντοι συλλέχθηκαν.
• Η εξαργύρωση Bonus πόντων για απευθείας έκδοση εισιτηρίων Bonus, στην Aegean, μέσω του προγράμματος Bonus της Alpha Bank, θα εξακολουθήσει να επιτρέπεται, ως ισχύει και κατά την τρέχουσα περίοδο, με τη χρήση δηλ. όλων των διαθέσιμων πόντων, συλλεγμένων από οποιαδήποτε Bonus κάρτα, χωρίς εξαίρεση, που μπορεί να έχουν οι κάτοχοι στον my Bonus -ενιαίο λογαριασμό Πόντων τους."
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
"H Aegean θα επιτρέπει...". Νομίζω αυτό τα λέει όλα για το ρόλο της Aegean (και προσοχή στο πολύ αλάτι, δημιουργεί υπέρταση).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Τα μίλια που θα μετατρέψουμε μέχρι τέλος του έτους μπορούμε να τα εξαργυρώσουμε μετά ή δεν μας δίνει αυτό το δικαίωμα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom