Alpha bank bonus

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Οι πόντοι σε συνεργάτη του προγράμματος αποδίδονται εφάπαξ, ανεξαρτήτως του αριθμού των δόσεων. Στις λοιπές συναλλαγές με δόσεις, καταχωρούνται κάθε μήνα οι πόντοι που αντιστοιχούν στο ποσό της δόσης.
Εμένα δεν μπήκαν εφάπαξ οι ποντοι πάντως και η αγορά έχει γίνει εδω και πολλές μέρες.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Εμένα δεν μπήκαν εφάπαξ οι ποντοι πάντως και η αγορά έχει γίνει εδω και πολλές μέρες.
Δηλαδή μπήκαν μόνο οι πόντοι της πρώτης δόσης; Φαντάζομαι ούτε αυτό.
Έχει γίνει η εκκαθάριση της συναλλαγής, ή προς το παρόν υπάρχει μόνο δέσμευση ποσού; Ακόμη και μετά την εκκαθάριση, θέλει μια-δυο μέρες να φανεί στην εφαρμογή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δηλαδή μπήκαν μόνο οι πόντοι της πρώτης δόσης; Φαντάζομαι ούτε αυτό.
Έχει γίνει η εκκαθάριση της συναλλαγής, ή προς το παρόν υπάρχει μόνο δέσμευση ποσού; Ακόμη και μετά την εκκαθάριση, θέλει μια-δυο μέρες να φανεί στην εφαρμογή.
Περιμενω ποντους 14 μερες μετα την εκκαθαριση. Εγινε αιτημα στην Alpha και τον Κωτσοβολο. Τιποτε ακομη.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δηλαδή μπήκαν μόνο οι πόντοι της πρώτης δόσης; Φαντάζομαι ούτε αυτό.
Έχει γίνει η εκκαθάριση της συναλλαγής, ή προς το παρόν υπάρχει μόνο δέσμευση ποσού; Ακόμη και μετά την εκκαθάριση, θέλει μια-δυο μέρες να φανεί στην εφαρμογή.
Εχει γίνει εκκαθάριση εδώ και πολλές μέρες και έχει πληρωθεί και η 1η δόση.. Θα τους πάρω τηλέφωνο.. Πρέπει να πάρω και Κωτσοβολο η μονο Alpha?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Αλλαξε το συστημα τους;
Δεν ξέρω για πότε αναφέρεσαι, αλλά έχω συναλλαγές που είναι στην 19η δόση (δηλαδή 20 μήνες πριν) και οι πόντοι είχαν περαστεί εφάπαξ. Δηλαδή 2 χρόνια κοντά ισχύει αυτό. Πιο πριν, θυμάμαι και εγώ να καταχωρούνται ανά δόση.
Εχει γίνει εκκαθάριση εδώ και πολλές μέρες και έχει πληρωθεί και η 1η δόση.. Θα τους πάρω τηλέφωνο.. Πρέπει να πάρω και Κωτσοβολο η μονο Alpha?
Την τράπεζα πάντα παίρνεις. Με Κωτσόβολο τελικά ήταν η συναλλαγή; Είχαν προβλήματα με τη μετάβαση σε νέα πλατφόρμα, αλλαγή που συνέπεσε με τον χαμό της Black Friday, και πολλές συναλλαγές δεν φαίνονταν καταχωρημένες, εξ ου και τα προβλήματα. Ήμουν από τους τυχερούς που δεν αντιμετώπισαν (ιδιαίτερο) πρόβλημα, εμένα για ακυρωμένη συναλλαγή αφαιρέθηκαν 58xπόντοι ενώ είχαν καταχωρηθεί 8x (οι υπόλοιποι θα καταχωρίζονταν σε συγκεκριμένη ημερομηνία), αλλά με επικοινωνία με την τράπεζα ξαναπιστώθηκαν σε λίγες ημέρες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν ξέρω για πότε αναφέρεσαι, αλλά έχω συναλλαγές που είναι στην 19η δόση (δηλαδή 20 μήνες πριν) και οι πόντοι είχαν περαστεί εφάπαξ. Δηλαδή 2 χρόνια κοντά ισχύει αυτό. Πιο πριν, θυμάμαι και εγώ να καταχωρούνται ανά δόση.

Την τράπεζα πάντα παίρνεις. Με Κωτσόβολο τελικά ήταν η συναλλαγή; Είχαν προβλήματα με τη μετάβαση σε νέα πλατφόρμα, αλλαγή που συνέπεσε με τον χαμό της Black Friday, και πολλές συναλλαγές δεν φαίνονταν καταχωρημένες, εξ ου και τα προβλήματα. Ήμουν από τους τυχερούς που δεν αντιμετώπισαν (ιδιαίτερο) πρόβλημα, εμένα για ακυρωμένη συναλλαγή αφαιρέθηκαν 58xπόντοι ενώ είχαν καταχωρηθεί 8x (οι υπόλοιποι θα καταχωρίζονταν σε συγκεκριμένη ημερομηνία), αλλά με επικοινωνία με την τράπεζα ξαναπιστώθηκαν σε λίγες ημέρες.
Ναι με Κωτσόβολο έγινε η αγορά. Θα παρω την τράπεζα από Δευτέρα να δω και θα ενημερώσω το παρόν θέμα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Με πήραν πρίν λίγο από alpha bank ότι ήμουν από τούς 100 τυχερούς που κέρδισαν μεσα από την εφαρμογή από το dream big bonus και μου πίστωσαν 50000 πόντους (είχα βάλει καρδούλες πια σε όλες τις προσφορές δεν είχε άλλες κέρδισα μια της Adidas ).
Ευτυχώς πήρε παράταση και η μετατροπή σε μίλια και πρόλαβα και τους έκανα μίλια. Κέρδισε κανένας άλλος;
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Με αρκετή σιγουριά, μπορώ να πω, ότι θα μπορούν να γίνουν μίλια όλοι οι πόντοι από τον λογαριασμό. Θα πρέπει να μεταφερθούν πρώτα από μία κάρτα σας σε κάρτα άλλου πελάτη και μετά πάλι πίσω στην Aegean κάρτα. Μετά, από το τηλ. κέντρο της Aegean, θα γίνονται κανονικά μίλια.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Με αρκετή σιγουριά, μπορώ να πω, ότι θα μπορούν να γίνουν μίλια όλοι οι πόντοι από τον λογαριασμό. Θα πρέπει να μεταφερθούν πρώτα από μία κάρτα σας σε κάρτα άλλου πελάτη και μετά πάλι πίσω στην Aegean κάρτα. Μετά, από το τηλ. κέντρο της Aegean, θα γίνονται κανονικά μίλια.
Άρα το σενάριο που είχαμε πει αρκετοί θα γίνει πραγματικότητα! Πολύ ευχάριστα νέα, αν τελικά ισχύσουν!
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
με λίγα λόγια αξίζει να βγάλουμε gold/plat πιστωτική για διπλάσιους πόντους, αν ισχύει αυτό, σωστά;
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Με αρκετή σιγουριά, μπορώ να πω, ότι θα μπορούν να γίνουν μίλια όλοι οι πόντοι από τον λογαριασμό. Θα πρέπει να μεταφερθούν πρώτα από μία κάρτα σας σε κάρτα άλλου πελάτη και μετά πάλι πίσω στην Aegean κάρτα. Μετά, από το τηλ. κέντρο της Aegean, θα γίνονται κανονικά μίλια.
άρα όπως γινόταν πάντοτε πριν την ενοποίηση των λογαριασμών σε έναν ενιαίο. Και γιατί μπήκαν σε όλο αυτό το κόπο τότε, παράλογο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom