Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αυτές είχαν εκδοθεί Ιούνιο-Ιούλιο 2019 έχουν μήνες ακόμα, αλλά πόσοι θα πήραν για ακύρωση κι όλας;
Οσοι και να πηγαν, σιγουρα ειναι πολλαπλασιοι αυτων που πηγαν να ακυρωσουν αλλες καρτες και μαλιστα το κυμα των ακυρωσεων δεν εχει εκδηλωθει ακομη. Αυτες οι παρατασεις καταντουν γραφικες. Αν δωσει κι αλλη παραταση, κατανταει αστειο.
@Yorgos μπορει για το 80ρι να γινεται. Στο τελος του 2020 καποιος θα κανει δραματικο απολογισμο της διατηρησης των συγκεκριμενων καρτων και των υπολοιπων τους στη διοικηση και αυτο ειναι αναποφευκτο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μια γραφικότητα την έχει η κατάσταση, εγώ πάντως ξεκινώ από σήμερα τις καταναλώσεις με τη θαμμένη MasterCard. Μέχρι και το pin είχα ξεχάσει.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Όσο αφορά το 80αρι της Platinum, σας είχα πει και παλαιότερα αν κάνατε αίτημα τηλεφωνικά θα την παίρνατε και για 2ο χρόνο δωρεάν ( λογικά παίζει ρόλο και ο τζίρος του πελάτη) εγώ το έχω κάνει. Επίσης, και να χρεωθεί το 80αρι, αν την ακυρώσετε μπορεί να αντιλογιστει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όσο αφορά το 80αρι της Platinum, σας είχα πει και παλαιότερα αν κάνατε αίτημα τηλεφωνικά θα την παίρνατε και για 2ο χρόνο δωρεάν ( λογικά παίζει ρόλο και ο τζίρος του πελάτη) εγώ το έχω κάνει. Επίσης, και να χρεωθεί το 80αρι, αν την ακυρώσετε μπορεί να αντιλογιστει.
Έκανα αίτημα και τηλεφωνικά και προσωπικά, πολύ μεγάλη κατανάλωση και πήρα the 3rd the longest.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ως απολογισμο του τελευταιου 3μηνου, βαρεθηκα τις παλινωδιες του προγραμματος. Δεν ειμαι κανενας μεγαλος παικτης, χρειαζομαι 5-6 ευρωπαικα εισιτηρια τον χρονο, συμπληρωνω με λιγες low cost, πολλη φαια ουσια καταναλωσα μου φαινεται για ενα προγραμμα που ειχε την πλακα του, αλλα τωρα κατανταει εκνευριστικο. Μου φαινεται θα ακυρωσω πρωτη την Platinum, για να μην ασχολουμαι και τοσο με το θεμα. Οκ, θα βαλω μπρος early bookings, καναδυο παραπανω low cost και η ζωη συνεχιζεται με λιγοτερα μιλια.
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Έκανα αίτημα και τηλεφωνικά και προσωπικά, πολύ μεγάλη κατανάλωση και πήρα the 3rd the longest.
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό διότι όταν βγήκε η Platinum και έσκασε το όλο θέμα με το 80αρι ήταν ο κανόνας να παίρνει και 2ο χρόνο δωρεάν οποίος έκανε το αιτημα/παράπονα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό διότι όταν βγήκε η Platinum και έσκασε το όλο θέμα με το 80αρι ήταν ο κανόνας να παίρνει και 2ο χρόνο δωρεάν οποίος έκανε το αιτημα/παράπονα.
Δημοσιεύτηκε κάπου αυτός ο κανόνας ή ήταν κάτι εσωτερικό που γνώριζαν μόνο οι/κάποιοι υπάλληλοι;
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ το είχα αναφέρει όταν είχε πρώτο σκάσει το θέμα επειδή το γνώριζα. Δεν ήταν κάτι επίσημο, ήταν κάτι που απλά γινόταν εκείνη την περίοδο.
 

takaroun

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΛΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Γεια σας παιδιά!!! θέλω μια μικρή βοήθεια αν γνωρίζει κανένας. έχω alpha χρεωστική bonus και έχω μαζέψει 100.000 πόντους και σκεφτόμουν να βγάλω μια πιστωτική aegean bonus να τους μετατρέψω σε μίλια. 1ον αυτό γίνεται? 2ον μήπως αυτό είναι το ίδιο με το να βγάλω εισιτήριο με τους πόντους μου από την aegean? 3ον αν τους κάνω μίλια μπορώ να βγάλω εισιτήριο με star alliance ή μονο aegean?
 
Μηνύματα
619
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Συμφέρει πολύ περισσότερο αγορά εισιτηρίου με μίλια παρά με πόντους.

Με μίλια μπορείς με Aegean και Star Alliance.
 

takaroun

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΜΠΑΛΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Συμφέρει πολύ περισσότερο αγορά εισιτηρίου με μίλια παρά με πόντους.

Με μίλια μπορείς με Aegean και Star Alliance.
Ευχαριστώ για την βοήθεια!!!εγώ ενδιαφέρομαι να πάω μπαλί και το ψάχνω μήπως γλιτώσω τα 1000 που θέλει ο τούρκος και κλείσω με μίλια το μόνο θέμα μου είναι τώρα αν μπορώ να μετατρέψω τους πόντους που έχω ήδη σε μίλια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom