Alpha bank bonus

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έριξα μια ματιά στους γραπτούς όρους (pdf) και λέει ότι το μέγιστο όριο πόντων που μπορεί να συλλέξει κάποιος σε ένα μήνα είναι 20.000. Δεν ξέρω αν εφαρμόζεται (νομίζω μία φορά είχα παραπάνω από μία μεγάλη αγορά) αλλά καλό είναι να το έχει κάποιος υπόψη.
Δεν ισχύει για τους πόντους από προθεσμιακές.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Δεν ισχύει για τους πόντους από προθεσμιακές.
βασικά για τα περισσότερα δεν ισχύει , μου μετεφερε ενας φιλος 41000 ποντους και τους εκανα μιλια και ολα καλά , τωρα θα με κυνηγαει να παρει εισητήρια...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι λέτε ρε σεις, από 26/1 που έκανα την τελευταία μετατροπή σε μίλια, έχω συλλέξει (από αγορές και μόνο) 19.540 πόντους. Θέλετε να μου πείτε ότι από τη συναλλαγή των €1500 που πριν λίγο χρέωσα στην platinum θα πάρω τα ***** μου;
Που είναι αυτός ο όρος;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τι λέτε ρε σεις, από 26/1 που έκανα την τελευταία μετατροπή σε μίλια, έχω συλλέξει (από αγορές και μόνο) 19.540 πόντους. Θέλετε να μου πείτε ότι από τη συναλλαγή των €1500 που πριν λίγο χρέωσα στην platinum θα πάρω τα ***** μου;
Που είναι αυτός ο όρος;
Εγώ δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιος όρος. Εδώ μέσα το διάβασα. Αλλά δε με νοιάζει γιατί έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάνει κι ούτε πρόκειται να κάνω τόσες αγορές μέσα σ'ένα μήνα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Τι λέτε ρε σεις, από 26/1 που έκανα την τελευταία μετατροπή σε μίλια, έχω συλλέξει (από αγορές και μόνο) 19.540 πόντους. Θέλετε να μου πείτε ότι από τη συναλλαγή των €1500 που πριν λίγο χρέωσα στην platinum θα πάρω τα ***** μου;
Που είναι αυτός ο όρος;
η απάντηση είναι πολύ ευκολή αν μπεις στο bonus Κώστα
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Τι λέτε ρε σεις, από 26/1 που έκανα την τελευταία μετατροπή σε μίλια, έχω συλλέξει (από αγορές και μόνο) 19.540 πόντους. Θέλετε να μου πείτε ότι από τη συναλλαγή των €1500 που πριν λίγο χρέωσα στην platinum θα πάρω τα ***** μου;
Που είναι αυτός ο όρος;
Το όριο των 20.000 πόντων ισχύει ανά μήνα και όχι από την τελευταία φορά που έκανες μετατροπή πόντων σε μίλια. Υπολόγισε πόσους πόντους έχεις από 1/2 και μετά.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Το όριο των 20.000 πόντων ισχύει ανά μήνα και όχι από την τελευταία φορά που έκανες μετατροπή πόντων σε μίλια. Υπολόγισε πόσους πόντους έχεις από 1/2 και μετά.
καλά μεταξύ μας 20000 πόντους σε ένα μήνα πρέπει να κανεις ολα Χ4 και να κανεις συναλλαγές 5000+ ευρώ λίγο σπάνιο το βλέπω...
 

pipis78

Member
Μηνύματα
67
Likes
475
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
καλά μεταξύ μας 20000 πόντους σε ένα μήνα πρέπει να κανεις ολα Χ4 και να κανεις συναλλαγές 5000+ ευρώ λίγο σπάνιο το βλέπω...
Εννοείται ότι δεν τους φτάνεις εύκολα τους 20.000 πόντους ανά μήνα...βέβαια με την platinum στους μεγάλους συνεργάτες παίρνεις Χ8, άρα με 2.500ευρω τους μαζεύεις
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αλήθεια είναι η μόνο επιλογή? Γιατί στην τράπεζα τις προάλλες μου έλεγε η υπάλληλος ότι κάθε τέλους του μήνα, μέσα από το miles and bonus μου, μπορώ να τραβήξω από την πιστωτική της άλφα όσα μίλια θέλω. Για αυτό και ζήτησε και την κάρτα blue, για να υπάρχει μάλλον η σύνδεση.
Δεν ισχύει?
 

pan82

Member
Μηνύματα
622
Likes
772
Αλήθεια είναι η μόνο επιλογή? Γιατί στην τράπεζα τις προάλλες μου έλεγε η υπάλληλος ότι κάθε τέλους του μήνα, μέσα από το miles and bonus μου, μπορώ να τραβήξω από την πιστωτική της άλφα όσα μίλια θέλω. Για αυτό και ζήτησε και την κάρτα blue, για να υπάρχει μάλλον η σύνδεση.
Δεν ισχύει?
Μάλλον απλά εννοούσε ότι στο τέλος του μήνα αυτόματα θα μετατραπούν όλοι οι πόντοι της συγκεκριμένης κάρτας σε μίλια. Υπάρχει και αυτή η επιλογή πάγια εντολή για μετατροπή που πάλι η aegean την ενεργοποιει με ένα τηλεφώνημα και συνήθως είναι αυτόματα ενεργοποιημενη όταν βγάζεις τη συγκεκριμένη πιστωτική (εμένα ήταν τουλάχιστον)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ δεν την έχω ενεργοποιήσει για να έχω την ευχέρεια να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω (καλά ποιον κοροιδεύω, μίλια θα τα κάνω αλλά λέμε τώρα). Οπότε μπορώ να τα μεταφέρω εν τέλει στη miles and bonus εγώ, ή μόνο με τηλέφωνο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom