Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.889
Likes
40.631
Εγώ δεν την έχω ενεργοποιήσει για να έχω την ευχέρεια να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω (καλά ποιον κοροιδεύω, μίλια θα τα κάνω αλλά λέμε τώρα). Οπότε μπορώ να τα μεταφέρω εν τέλει στη miles and bonus εγώ, ή μόνο με τηλέφωνο?
Η τραπεζα μετατρεπει. Η αυτοματα η με τηλεφωνο. Εσυ δεν μπορεις απο καποια σελιδα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Η τραπεζα μετατρεπει. Η αυτοματα η με τηλεφωνο. Εσυ δεν μπορεις απο καποια σελιδα.
Για την ακρίβεια η aegean μετατρέπει, στο τηλεφωνικό της κέντρο καλεις (επιλογή 2) και σε 1 δεύτερολεπτό οι πόντοι έγιναν μίλια δε νομίζω να γίνονται με άλλο τρόπο
 

croce

Member
Μηνύματα
223
Likes
401
Τι λέτε ρε σεις, από 26/1 που έκανα την τελευταία μετατροπή σε μίλια, έχω συλλέξει (από αγορές και μόνο) 19.540 πόντους. Θέλετε να μου πείτε ότι από τη συναλλαγή των €1500 που πριν λίγο χρέωσα στην platinum θα πάρω τα ***** μου;
Που είναι αυτός ο όρος;
8. Περιορισμός Συλλογής Πόντων: Η Τράπεζα ορίζει ένα μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό Πόντων ανά Κάρτα που μπορούν να συλλεχθούν μηνιαίως από το Μέλος. Ο μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός Πόντων ανέρχεται στους 20.000, και μπορεί να μεταβληθεί κατά την κρίση της Τραπέζης. Τα Μέλη μπορούν να ενημερώνονται σχετικά στο www.alpha.gr/bonus. Δεν υφίσταται μέγιστος επιτρεπόμενος αριθμός Πόντων αναφορικά με τα Προϊόντα της Τραπέζης που είναι συνδεδεμένα με το Πρόγραμμα Επιβραβεύσεως Bonus.

7.
Μεταφορά Πόντων: Η Μεταφορά Πόντων μεταξύ διαφορετικών Ενιαίων Λογαριασμών Πόντων είναι εφικτή, κατόπιν αιτήματος του Μέλους που αιτείται την μεταφορά των Πόντων μέσω των προβλεπόμενων καναλιών επικοινωνίας. Μεταφορές Πόντων μεταξύ διαφορετικών Προγραμμάτων Επιβράβευσης της Τραπέζης είναι δυνατές σε αναλογίες που αποφασίζει η Τράπεζα κατά την κρίση της. Δεν είναι δυνατή η πάγια εντολή μεταφοράς Πόντων.

Προς το παρόν δωρεάν ( Η AEGEAN χρεώνει τη μεταφορά μιλίων με 15€).
 

Blackfacu

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να δω ποιες πτήσεις θεωρεί η aegean κοντινων αποστάσεων και ποιες μακρινών? Τα 1300 μίλια δεν Μ λένε κάτι! Ρωτάω αν υπάρχει κάπου κάποιος σχετικός πίνακας! Ευχαριστώ!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Μπορεί να μου πει κάποιος που μπορώ να δω ποιες πτήσεις θεωρεί η aegean κοντινων αποστάσεων και ποιες μακρινών? Τα 1300 μίλια δεν Μ λένε κάτι! Ρωτάω αν υπάρχει κάπου κάποιος σχετικός πίνακας! Ευχαριστώ!
Λογικό που να καταλάβεις απο τα μιλια αλλά εχει το link στο κάτω μέρος της σελίδας που εξαργυρωνεις https://el.aegeanair.com/organoste/...ns/?_id=05F1955C30D149A28AF738FDC374A9B2&_z=z
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σήμερα έγινε και η τελευταία από τι φαίνεται μετατροπή από Bonus σε Μίλια! Για να δούμε αν τελικά θα μείνει κάποια τρυπά ανοιχτή..
 

Pel

Member
Μηνύματα
743
Likes
3.778
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Επειδή δεν έχω καταλάβει, συγγενής έχει χρεωστική Alpha Bonus, μπορεί να μεταφέρει τους πόντους του σε πιστωτική Alpha Bonus άλλου συγγενή; Και αν ναι, πώς; Με άλλα λόγια, αυτές οι αλλαξοποντιές πώς γίνονται;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα!

Θέλει καποιος να κάνουμε μια δοκιμή αν μπορουμε να μεταφέρουμε Bonus με βάση τον νέο κανονισμό ;
Μπορούμε απλά να στείλουμε 1 Bonus!
 

x7777

Member
Μηνύματα
871
Likes
3.390
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Επειδή δεν έχω καταλάβει, συγγενής έχει χρεωστική Alpha Bonus, μπορεί να μεταφέρει τους πόντους του σε πιστωτική Alpha Bonus άλλου συγγενή; Και αν ναι, πώς; Με άλλα λόγια, αυτές οι αλλαξοποντιές πώς γίνονται;
Στις καρτες της Alpha μπορει να γινει μεταφορα απο οποιονδηποτε σε οποιονδηποτε. Δεν χρειαζεται να εισαι συγγενης
Εχει επιλογη μεταφορα ποντων και εκει συμπληρωνεις ποσα μιλια θες να μεταφερεις και προς ποια καρτα.
 
  • Like
Reactions: Pel

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.686
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom