Alpha bank bonus

Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν νομιζω οτι χρειαζεται αυξηση οριου. Το οριο ειναι οριο δανεισμου, οχι κοφτης καταναλωσης. Αν ζητας δανεικα μονο 500 ενω εχεις ριξει στην καρτα χρηματα επιπλεον, γιατι να αρνηθουν το δανειο?
99% δεν θα περάσει από το σύστημα. Το έχω κάνει δεκάδες φορές.
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Αυτό μου είπαν δεν ισχύει από την Alpha Bank! Αν έχω 1.000 ΕΥΡΩ όριο και βάλω 500 και φθάσω τα 1.500 δεν μπορώ να κάνω αγορά με 1.500 ΕΥΡΩ αλλά μόνο με 1.000!

Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν μάλλον!
Κι εμένα κάποτε το ίδιο μου είχαν πει στην εξυπηρέτηση πελατών, αλλά έκανα δοκιμή και με άφησε να πληρώσω πάνω από το (θεωρητικό) όριο. Μετά τους ξαναπήρα τηλέφωνο και παραπονέθηκα που μου είχαν πει λάθος πράγμα, και μου είπαν ότι μου είχαν απαντήσει έτσι γιατί το σύστημα μπορεί να σε αφήσει να κάνεις αγορά που υπερβαίνει το όριο, αλλά δεν είναι σίγουρο.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κι εμένα κάποτε το ίδιο μου είχαν πει στην εξυπηρέτηση πελατών, αλλά έκανα δοκιμή και με άφησε να πληρώσω πάνω από το (θεωρητικό) όριο. Μετά τους ξαναπήρα τηλέφωνο και παραπονέθηκα που μου είχαν πει λάθος πράγμα, και μου είπαν ότι μου είχαν απαντήσει έτσι γιατί το σύστημα μπορεί να σε αφήσει να κάνεις αγορά που υπερβαίνει το όριο, αλλά δεν είναι σίγουρο.
Ακριβώς. Εγώ πριν ένα χρόνο το δοκίμασα έτσι ακριβώς και δεν πέρασε ποτέ η πληρωμή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακριβώς. Εγώ πριν ένα χρόνο το δοκίμασα έτσι ακριβώς και δεν πέρασε ποτέ η πληρωμή.
Κι εγω το δοκιμασα πολλες φορες για φορους κλπ, δεν περναει. Βεβαια αυξανουν αμεσως το οριο χωρις πολλα πολλα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Δηλαδη με 500ε παιρνεις 50000 μιλια που γινονται 75000 λογω της προσφορας 50% (που τελειωνει σημερα) και φτανουν 82500 με το 10% απο τη μεταφορα μεσω app. Με 82500 παιζει να εξοικονομεις πανω απο 500ευρω που εχεις δωσει
Αν και η προσφορά λήγει πιο πριν οπότε δε θα προλάβεις στους 75 000 πόντους δίνει +30% αρα 97500 μέσω app
 
D

Delmem37668

Guest
Καλημέρα. Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα στη μεταφορά πόντων σε κάρτα τρίτου στην εφαρμογή bonus της alpha (σε IOS); Απο το myalpha mobile γίνονται κανονικά. Εχει περίπου μια βδομάδα το πρόβλημα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Τα Hondos Center και οι κάρτες Diners Club μετατρέπουν τον Αύγουστο σε μήνα ομορφιάς, ανανέωσης και συλλογής Bonus πόντων!

Αποκλειστικά με τις κάρτες Diners Club κερδίζετε για κάθε 1€=20 Bonus πόντους με όλες τις αγορές σας, online και στα φυσικά καταστήματα Hondos Center, από 1.8.2021 έως και 31.8.2021.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Έχει πάρει κανείς τους κωδικούς για τα 50€ κουπονια για aegean από τη bonus mastecard platinum? Γιατί φέτος δεν ήρθαν και μεσα στο site είχα δει πολλούς μήνες ότι γράφει
"Η αποστολή των εκπτωτικών κωδικών έχει ανασταλεί προσωρινά, λόγω ανωτέρας βίας. Οι εκκρεμείς κωδικοί που αποτελούν προνόμιο της κάρτας , θα σταλούν εντός 45 ημερών από την άρση των μέτρων περιορισμού κυκλοφορίας, λόγω κορωνοϊού"
Αλλα έχουμε βγει από τα μέτρα εδώ και 3,5 μήνες με ξέχασαν να αρχίσω τα τηλέφωνα η σε κανέναν δεν έχουν στείλει ακομα;
 
Μηνύματα
620
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν θα τα στείλουν αυτόματα φέτος, πρέπει να πάρεις τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών να γίνει αίτημα και να σου σταλούν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom