Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Πανάκριβα φαρμακεία....
Κι ομως το ενα το χρησιμοποιω χρονια και ειναι πολυ φθηνοτερο απο τα κανονικα φαρμακεια και επιπλεον δινει πολλα δωρα με τις αγορες. Οι φιλες που δεν εχουν bonus το επιλεγουν μονο για τα δωρα! Μονο για καλλυντικα λεω.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Κι ομως το ενα το χρησιμοποιω χρονια και ειναι πολυ φθηνοτερο απο τα κανονικα φαρμακεια και επιπλεον δινει πολλα δωρα με τις αγορες. Οι φιλες που δεν εχουν bonus το επιλεγουν μονο για τα δωρα! Μονο για καλλυντικα λεω.
Μιλώ για τα δύο Pharm24, pharmacy295. Τον Ποντίκη και τον Μπακάκο δεν τους ξέρω. Τα άλλα είναι καταστήματα καλλυντικών. Σε αυτά τα δύο λοιπόν, ότι και αν έχω συγκρίνει τα τελευταία 3 χρόνια είναι πάντα πιο ακριβά. Τον προηγούμενο μήνα ήθελα να πάρω κάποια Ωμέγα 3 και μπήκα να κοιτάξω τιμές και τα είχαν 3€ πιο ακριβά. Τα πήρα απο άλλο ξεκάρφωτο φαρμακείο. Για τα καλλυντικά μου έχω βρει ένα ωραιότατο φαρμακείο στην Αλεξανδρούπολη και τα παίρνω απο εκεί. Τα έχω βρει μέχρι και 50% κάτω!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Αν συζητουσαμε αυτο το θεμα περσι, θα σε ρωτουσα το φαρμακειο στην Αλεξανδρουπολη.
Ομως η τιμολογικη πολιτικη της Aegean αλλαξε και την "αξια" των μιλιων. Για καθε 10.000 μιλια εξοικονομουσα καπου 100-150 ευρω τοσα χρονια. Φετος αυτο αλλαξε. Κατα μεσο ορο εξοικονομω 250 ευρω. Επομενως 1000 μιλια για παραγγελια 50 ευρω εχουν πολυ μεγαλυτερο οφελος. Επιφυλασσομαι για αλλη φορα. Τωρα παω να παρω τα ×20.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Αν συζητουσαμε αυτο το θεμα περσι, θα σε ρωτουσα το φαρμακειο στην Αλεξανδρουπολη.
Ομως η τιμολογικη πολιτικη της Aegean αλλαξε και την "αξια" των μιλιων. Για καθε 10.000 μιλια εξοικονομουσα καπου 100-150 ευρω τοσα χρονια. Φετος αυτο αλλαξε. Κατα μεσο ορο εξοικονομω 250 ευρω. Επομενως 1000 μιλια για παραγγελια 50 ευρω εχουν πολυ μεγαλυτερο οφελος. Επιφυλασσομαι για αλλη φορα. Τωρα παω να παρω τα ×20.
Συμφωνώ για τα μίλια του προγράμματος, αλλά πλέον έχω πάψει να ψωνίζω πράγματα όταν δεν τα χρειάζομαι. Αν έχω να ψωνίσω θα το κάνω, αλλιώς δεν με συγκινεί καμία προσφορά, ειδικά αυτές που δεν αφορούν άμεσες ανάγκες μου....
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Lenovo = IBM
για μένα πατσαβούρες αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
η πας windows η πας macOS η πας linux. για τους απελπισμένους έχει και chromeOS.
και 500κ πόντους να είχε δεν θα έπαιρνα μηχανάκι με παραθυράκια εγκατεστημένα.
δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μετά από λίγο διάστημα σέρνονται.
Φιλη ειχε λαπτοπ Lenovo και στα 8 χρονια ξεκινησε να σερνεται, not bad. Αναλογα τι παιρνεις και τι χρηση κανεις, πως το συντηρεις. Το Lenovo απο μονο του δε λεει κατι. Για μενα τιμια μαρκα, σχετικα καλες παροχες σε πιο χαμηλη τιμη απο παρομοιες εταιρειες. Το λειτουργικό μπορείς να το αλλάξεις, δε θα απέρριπτα λαπτοπ με καλές προδιαγραφές σε νορμαλ τιμή επειδή εχει Windows.

macOS γι αυτους που τα εχουν και γι αυτους που κανουν καποια δουλεια του στυλ γραφιστικη κλπ. Δεν ειμαι φιλη αλλα εχω σταματησει να κραζω τους apple-ακηδες.
Linux πολυ τιμια αλλα δεν ειναι για ολο τον κοσμο και μερικά προγράμματα γίνονται πολύ δύσχρηστα
ChromeOS δεν εχω ιδεα.

εδιτ: Το μετεφερα στο σωστο θεμα
 
Last edited:

poised

Member
Μηνύματα
858
Likes
6.310
Φιλη ειχε λαπτοπ Lenovo και στα 8 χρονια ξεκινησε να σερνεται, not bad. Αναλογα τι παιρνεις και τι χρηση κανεις, πως το συντηρεις. Το Lenovo απο μονο του δε λεει κατι. Για μενα τιμια μαρκα, σχετικα καλες παροχες σε πιο χαμηλη τιμη απο παρομοιες εταιρειες. Το λειτουργικό μπορείς να το αλλάξεις, δε θα απέρριπτα λαπτοπ με καλές προδιαγραφές σε νορμαλ τιμή επειδή εχει Windows.

macOS γι αυτους που τα εχουν και γι αυτους που κανουν καποια δουλεια του στυλ γραφιστικη κλπ. Δεν ειμαι φιλη αλλα εχω σταματησει να κραζω τους apple-ακηδες.
Linux πολυ τιμια αλλα δεν ειναι για ολο τον κοσμο και μερικά προγράμματα γίνονται πολύ δύσχρηστα
ChromeOS δεν εχω ιδεα.
Τι πας και ξεθάβεις τρολομηνύματα που δεν ασχολήθηκε κανείς.

LENOVO = IBM για μένα πατσαβούρες αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
"VOLKSWAGEN = PORSCHE για εμένα όλα τα αυτοκίνητα του ομίλου VW είναι πατσαβούρες αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα"

"η πας windows η πας macOS η πας linux. για τους απελπισμένους έχει και chromeOS."
"είτε θα έχει ήλιο, είτε συννεφιά, είτε θα βρέχει. Κάποιες φορές και κάτι άλλο"

"και 500κ πόντους να είχε δεν θα έπαιρνα μηχανάκι με παραθυράκια εγκατεστημένα. δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μετά από λίγο διάστημα σέρνονται.
"και 10000 ευρώ λιγότερα να είχε δε θα έπαιρνα αυτοκίνητο με κινητήρα βενζίνης, δε ξέρω για ποιο λόγο αλλά μετά από λίγο καιρό βγάζει προβλήματα"

Ούτε ταξιτζής δεν τα λέει καλύτερα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Συμφωνώ για τα μίλια του προγράμματος, αλλά πλέον έχω πάψει να ψωνίζω πράγματα όταν δεν τα χρειάζομαι. Αν έχω να ψωνίσω θα το κάνω, αλλιώς δεν με συγκινεί καμία προσφορά, ειδικά αυτές που δεν αφορούν άμεσες ανάγκες μου....
Εγω κανω αποθηκη 12 μηνων οποτε εχει ×20-×50. Τωρα με τον πληθωρισμο να τρεχει ανεξελεγκτα ειχα κερδος.
Ο gambler μεσα μου λεει οτι και το 2023 θα τρεχει.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Απέκτησα την κάρτα bonus (χρεωστική) τον Νοέμβριο του 2021, είχα πάρει νομίζω δώρο 5000 πόντους και τώρα έχω 17000. δεν έχω κάνει καμία εξαργύρωση ως τώρα. Πότε θα αρχίζουν να λήγουν οι πόντοι;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Απέκτησα την κάρτα bonus (χρεωστική) τον Νοέμβριο του 2021, είχα πάρει νομίζω δώρο 5000 πόντους και τώρα έχω 17000. δεν έχω κάνει καμία εξαργύρωση ως τώρα. Πότε θα αρχίζουν να λήγουν οι πόντοι;
Οι Bonus πόντοι που συγκεντρώνετε από τις αγορές σας μέσα από το Πρόγραμμα Επιβράβευσης Bonus ισχύουν για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

Μπορείτε να εξαργυρώσετε:

  • μέσα σε ένα έτος τους πόντους που κερδίσατε από την έκδοση της κάρτας σας
  • μέσα σε δύο έτη τους πόντους που συλλέγετε από τις αγορές σας ή από διάφορα τραπεζικά προϊόντα, όπως οι προθεσμιακές καταθέσεις.

θα ενημερώνεστε μέσω του λογαριασμού της κάρτας σας για τον αριθμό των πόντων του My Bonus Λογαριασμού σας που πρόκειται να λήξουν, τουλάχιστον ένα μήνα πριν από την ημερομηνία λήξης τους.
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Σε ευχαριστώ για την απάντηση!
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Η ΤΡΑΙΝΟΣΕ ( ή όπως λέγεται τώρ) έχει βγει από το πρόγραμμα;
Δεν αναφέρεται στο site πλέον στους μεγάλους συνεργάτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom