Alpha bank bonus

thespx

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ερώτηση γιατί είμαι άσχετος με το σπορ, συμφέρει να μετατρέψεις τους πόντους σου σε μίλια και μετά να κάνεις εξαργύρωση μιλίων για αγορά εισιτηρίου ή κατευθείαν να κάνεις τους πόντους σου εισιτήρια;
 

I love NY

Member
Μηνύματα
45
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
new york-montreal ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υόρκη-Καλιφόρνια οδικώς
Ερώτηση γιατί είμαι άσχετος με το σπορ, συμφέρει να μετατρέψεις τους πόντους σου σε μίλια και μετά να κάνεις εξαργύρωση μιλίων για αγορά εισιτηρίου ή κατευθείαν να κάνεις τους πόντους σου εισιτήρια;
Απ'οτι έχω καταλάβει συμφέρει πρώτα σε μίλια, έβγαλα και πιστωτική της aegean.
Ας απαντήσει και κάποιος πιο ειδικός επί του θέματος 🙂
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
ετοιμάζομαι να τσακωθώ γιατί δεν μου μπήκαν 6.000 πόντοι για ένα ρολόι που πήρα. αλλά με ποιον να τσακωθώ και πόσο να περιμένω πριν το κάνω;
Τελικά οι πόντοι φίλε μου σού μπήκαν; επειδή έκανα 3 παραγγελίες στη τελευταία δεν έπεσαν επιτόπου οι πόντοι αλλά θεωρώ βέβαιο ότι θα γίνει όταν γίνει η εκκαθάριση. Αλλιώς μιλάς με εξυπηρέτηση φυσικά θα αφήσεις τους πόντους σου
 

andpsy

Member
Μηνύματα
272
Likes
658
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Ερώτηση γιατί είμαι άσχετος με το σπορ, συμφέρει να μετατρέψεις τους πόντους σου σε μίλια και μετά να κάνεις εξαργύρωση μιλίων για αγορά εισιτηρίου ή κατευθείαν να κάνεις τους πόντους σου εισιτήρια;
Είχα γυρω στους 30000 πόντους που ειχα μαζεψει με την χρεωστικη΄και δεν μετατρέπονταν σε μίλια, με την πρόσφατη προσφορά της ALPHA, όπου εξαργύρωνες τους μισούς πόντους, έκλεισα για Όσλο εξαργυρώνοντας 22500 πόντους (11250 πόντοι η κάθε πτήση αντί για 22500 και συνολικά 45000 πόντους ΄όπου θα ηθελα χωρις το 50%)
Με μίλια θα ήθελα ~15000 μίλια για κάθε πτήση, σύνολο 30.000 μίλια..

Τώρα με πόντους ταξιδευεις μόνο όπου πετάει η AEGEAN, ενω με μίλια ταξιδευεις και άλλες αεροπορικές της Star Alliance.

Με βάση τα ανωτέρω, θεωρω πως συμφέρει να τους κάνεις μίλια (της πιστωτικής πάντας όπου ειναι η 4:4 η μετατροπή, της χρεωστικής που ειναι 4:2 και με το όριο 15000 πόντοι τον χρόνο, δεν συμφέρει.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Έχω πάρει τόσα ανταλλακτικά για την ηλεκτρική οδοντόβουρτσα, που μάλλον δεν θα ζω μέχρι να τα χρησιμοποιήσω όλα.
 

georgekrax

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Υπάρχει περίπτωση να έχει ξανά τέτοιες προσφορές; Δεν φαντάζομαι με 1€=100 πόντους, αλλά γενικά ρωτώντας
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Εγώ πάντως προσπάθησα, τελευταία στιγμή είναι η αλήθεια, να πάρω ένα iMac από τον Κώτσο αλλά μου τα έβγαζε όλα εξαντλημένα ή δεν προχωρούσε η πληρωμή με την κάρτα. Ξενέρα, μεγάλη. Είχα λιγουρευτεί τα σχεδόν 210.000 μίλια.
Δεν πειράζει αύριο θα πάρουμε x1000 :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Υπάρχει περίπτωση να έχει ξανά τέτοιες προσφορές; Δεν φαντάζομαι με 1€=100 πόντους, αλλά γενικά ρωτώντας
Δεν πηρες χαμπαρι το 1x10 στον Χοντο αυτο το 3ημερο;
Εμεις τιμησαμε κι αυτον.
Ναι ειναι συχνες οι προσφορες.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Εγώ πάντως προσπάθησα, τελευταία στιγμή είναι η αλήθεια, να πάρω ένα iMac από τον Κώτσο αλλά μου τα έβγαζε όλα εξαντλημένα ή δεν προχωρούσε η πληρωμή με την κάρτα. Ξενέρα, μεγάλη. Είχα λιγουρευτεί τα σχεδόν 210.000 μίλια.
Δεν πειράζει αύριο θα πάρουμε x1000 :haha:
Εμενα μου εβγαζε ολη μερα αδυναμια συνδεσης, στην ανακτηση κωδικου δεν εβρισκε email και εγγραφη νεου χρηστη με οποιαδηποτε email δεν δουλευε! Επισης απ οτι καταλαβα δεν γινεται αγορα ως επισκεπτης!?! Τελικα, εξυπηρετηθηκα τηλεφωνικα. Μετα ηθελα να αγορασω κ κατι ακομα, δοκιμασα παλι τα ιδια στο web και εγκατελειψα την προσπαθεια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom