Alpha bank bonus

croce

Member
Μηνύματα
226
Likes
404
Πως προκύπτει στο εισιτήριο του pan82 το < χωρίς δυνατότητα ακύρωσης>;
1709738383891.png

Όταν ξεκάθαρα επιτρέπεται η ακύρωση.
1709738426895.png
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Πως προκύπτει στο εισιτήριο του pan82 το < χωρίς δυνατότητα ακύρωσης>; View attachment 455875
Όταν ξεκάθαρα επιτρέπεται η ακύρωση. View attachment 455876
Nαι το είδα κι εγώ αυτό, ίσως το σύστημα να βγάζει μεν το μήνυμα αλλά προφανως δεν ισχύει γιατί στους όρους λέει ξεκάθαρα ακύρωση. Θα κάνω ένα τηλέφωνο όμως για επαλήθευση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Nαι το είδα κι εγώ αυτό, ίσως το σύστημα να βγάζει μεν το μήνυμα αλλά προφανως δεν ισχύει γιατί στους όρους λέει ξεκάθαρα ακύρωση. Θα κάνω ένα τηλέφωνο όμως για επαλήθευση
Ρωτα και αν τα 23 ευρω πληρωνονται ανα διαδρομη και οχι ανα κρατηση σε εισιτηριο πηγαινε ελα, γιατι τα χθεσινα ποστ μου ανετρεψαν την αποψη που ειχα για την αξια των bonus και γι αυτο μειωσα την ανταμοιβη σε bonus απο προθεσμιακες και μαλλον θα τα μειωσω κι αλλο με την πρωτη ευκαιρια.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Ρωτα και αν τα 23 ευρω πληρωνονται ανα διαδρομη και οχι ανα κρατηση σε εισιτηριο πηγαινε ελα, γιατι τα χθεσινα ποστ μου ανετρεψαν την αποψη που ειχα για την αξια των bonus και γι αυτο μειωσα την ανταμοιβη σε bonus απο προθεσμιακες και μαλλον θα τα μειωσω κι αλλο με την πρωτη ευκαιρια.
Θα το ρωτησω εννοείται αλλά επειδή είδα τους όρους αναγράφει ξεκάθαρα ανά εισιτήριο 23€ χρέωση οπως καί στα μίλια είναι κοινοί όροι, είδα ότι και με bonus ένα εισιτήριο έχεις αλλιώς θα ελεγε όπως στα κανονικά που λέει ξεκάθαρα χρέωση ανά σκέλος διαδρομής
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Της Ποπης γινεται με τον Κωτσο. Εκλεισα με +25 ευρω την απεγκατασταση κλιματιστικου για να παρω +2500 bonus. Με ειδοποιουν οτι δεν κανει απεγκατασταση το συνεργειο αν δεν πληρωσω και εγκατασταση. Οποτε μου ακυρωνουν την υπηρεσια, αρα περιμενω να δω -2.500 bonus.
Εν τω μεταξυ στον λογαριασμο του κλιματιστικου εχω πληρωσει και με bonus για να ριξω κατα 26 ευρω την αρχικη τιμη, bonus μη εξαργυρωσιμα..
Σημερα βλεπω να μου εχουν αφαιρεθει 4.500 bonus, κατι που σημαινει οτι μου επιστρεφουν στην καρτα τα bonus που εξαργυρωσα σε ευρω, δηλαδη επιστρεφουν 45 ευρω αντι για 25, κατι που δεν με χαλαει αλλα και παλι δεν ειναι σωστος ο υπολογισμος. Δεν ξερω ακομη αν αφαιρεσαν εξαργυρωσιμα η οχι, φαινονται ολα μαζι και δεν εχει ενημερωθει ακομη το υπολοιπο φια την αφαιρεση.
Σε καθε περιπτωση ειναι καραγκιοζηδες που πουλανε υπηρεσια την οποια μετα παραδεχονται οτι δεν παρεχουν. Με τετοια μπαζα σε bonus δεν θα κατσω να μαλωσω για 1000 πανω 1000 κατω, αλλα ειναι γριφος τι κανουν.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
1. Παραγγελνεις κατι απο τον Κωτσο αμεσα, κανεις τους ποντους μιλια σημερα και ακυρωνεις την αγορα σημερα Σε καποιες μερες που θα τα αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου δεν θα σου παρουν το 20%.
2. Αγοραζεις δωροεπιταγες απο τον ΑΒ για το σουπερμαρκετ του Μαρτη και μετατρεπεις τα μιλια ως τις 29 Φεβρουαριου.
Επανερχομαι με το κοκομπλοκο που προκαλεσα αθελα μου στον Κωτσο αφου επιβεβαιωσα την κινηση στο e banking.
Με υποχρεωσαν να ακυρωσω συνδυαστικη υπηρεσια 25 ευρω. Ειχα πληρωσει χρεωνοντας 13.000 bonus στην αρχικη αγορα. Αυτο μαλλον προκαλεσε το κοκομπλοκο.
Μετα την ακυρωση μου επιστρεφεται μηνα μηνα στην καρτα μου 1,04 ευρω και το συστημα βλεπει 4 bonus ανα ευρω, οχι 100.
Συνεπως με το +20% παιρνω +3000 μιλια απο την αρχικη αγορα αλλα μου αφαιρουν συνολικα 100 bonus.
Για τον @pan82 που βρεθηκε με το τεραστιο αρνητικο υπολοιπο απο ακυρωση. Εγω δεν το υπεστην.

Το ιδιο ειδα πριν ενα μηνα απο την Aegean που ακυρωσε εισιτηρια αγορασμενα τα Χριστουγεννα με +50% bonus ανα ευρω, αλλα το συστημα ειδε 4ανα ευρω, οποτε μου εμεινε το +50%.
Γενικα με τις ακυρωσεις οταν χρησιμοποιουνται bonus στην αγορα υπαρχει ενα θεμα. Στο ΙΚΕΑ χρεωνοντας ενα 20ευρο κουπονι απο bonus σε αγορα και μετα λογω λαθους του ταμειου επρεπε να ακυρωθει ενα προιον, ειδα οτι μου επεστρεψαν το κουπονι και το ξαναεκαναν ενεργο, οποτε το ξαναχρησιμοποιησα σε αλλη αγορα.

Σχετικα με τις δωροεπιταγες του ΑΒ, ελεγχοντας απο που μαζευω τωρα bonus, η συμβολη του ΑΒ ειναι πολυ μικρη πλεον. Αυτα ειχαν νοημα παλιοτερα. Τωρα το παιχνιδι παιζεται στον Κωτσοβολο οταν βαζει 1×100.
 
Last edited:

Georgina21

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επανερχομαι με το κοκομπλοκο που προκαλεσα αθελα μου στον Κωτσο αφου επιβεβαιωσα την κινηση στο e banking.
Με υποχρεωσαν να ακυρωσω συνδυαστικη υπηρεσια 25 ευρω. Ειχα πληρωσει χρεωνοντας 13.000 bonus στην αρχικη αγορα. Αυτο μαλλον προκαλεσε το κοκομπλοκο.
Μετα την ακυρωση μου επιστρεφεται μηνα μηνα στην καρτα μου 1,04 ευρω και το συστημα βλεπει 4 bonus ανα ευρω, οχι 100.
Συνεπως με το +20% παιρνω +3000 μιλια απο την αρχικη αγορα αλλα μου αφαιρουν συνολικα 100 bonus.
Για τον @pan82 που βρεθηκε με το τεραστιο αρνητικο υπολοιπο απο ακυρωση. Εγω δεν το υπεστην.

Το ιδιο ειδα πριν ενα μηνα απο την Aegean που ακυρωσε εισιτηρια αγορασμενα τα Χριστουγεννα με +50% bonus ανα ευρω, αλλα το συστημα ειδε 4ανα ευρω, οποτε μου εμεινε το +50%.
Γενικα με τις ακυρωσεις οταν χρησιμοποιουνται bonus στην αγορα υπαρχει ενα θεμα. Στο ΙΚΕΑ χρεωνοντας ενα 20ευρο κουπονι απο bonus σε αγορα και μετα λογω λαθους του ταμειου επρεπε να ακυρωθει ενα προιον, ειδα οτι μου επεστρεψαν το κουπονι και το ξαναεκαναν ενεργο, οποτε το ξαναχρησιμοποιησα σε αλλη αγορα.

Σχετικα με τις δωροεπιταγες του ΑΒ, ελεγχοντας απο που μαζευω τωρα bonus, η συμβολη του ΑΒ ειναι πολυ μικρη πλεον. Αυτα ειχαν νοημα παλιοτερα. Τωρα το παιχνιδι παιζεται στον Κωτσοβολο οταν βαζει 1×100.
Πώς βλέπουμε πόσους πόντους μας βαζει η alpha από κάθε αγορά?Μπορώ να πάω κάπου συγκεκριμένα στην εφαρμογή της και να βλέπω ποσους πόντους μου έχει δωσεί για κάθε αγορα?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.866
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πώς βλέπουμε πόσους πόντους μας βαζει η alpha από κάθε αγορά?Μπορώ να πάω κάπου συγκεκριμένα στην εφαρμογή της και να βλέπω ποσους πόντους μου έχει δωσεί για κάθε αγορα?
Εγώ τους βλέπω από την εφαρμογή Bonus στο κινητό μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom