Alpha bank bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Μειώθηκαν ως 34% , οι πόντοι που δίνονται από τις προθεσμιακές καταθέσεις της Alpha.
Το περιμενα. Περσι 1 Μαρτη αλλαξαν οι οροι προς το πιο ευνοικο.
Προλαβα 1 Μαρτη φετος να μπω με ευνοικους ορους . Αλλα απο την αλλη αποφασισα να μπω για λιγοτερα bonus και προτιμησα επιλογες που δινουν μεγαλυτερους τοκους.
 

giannis228

Member
Μηνύματα
53
Likes
36
Μειώθηκαν ως 34% , οι πόντοι που δίνονται από τις προθεσμιακές καταθέσεις της Alpha.
ναι προχτες που το ειχα κοιταξει εδινε αρκετα παραπανω ! επισης δινει μεγαλυτερο επιτοκιο αν το κλεισεις για 6 μηνες αντι για 12 !! γιατι εχουν υπολογισει οτι θα μειωθουν τα επιτοκια απο ευρωπαικη κεντρικη τραπεζα σε λιγο καιρο
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Ρωτα και αν τα 23 ευρω πληρωνονται ανα διαδρομη και οχι ανα κρατηση σε εισιτηριο πηγαινε ελα, γιατι τα χθεσινα ποστ μου ανετρεψαν την αποψη που ειχα για την αξια των bonus και γι αυτο μειωσα την ανταμοιβη σε bonus απο προθεσμιακες και μαλλον θα τα μειωσω κι αλλο με την πρωτη ευκαιρια.
Μίλησα με aegean σήμερα, όντως κανονικά ισχύει η ακύρωση φυσικά στα εισιτήρια με bonus όπως λένε οι όροι και τα 23€ ειναι ανά εισιτήριο (πήγαινε έλα) όπως ξέρουμε.

ΥΓ: σε ερώτηση για ακύρωση εισιτηρίου για Ελλάδα που μπορεί να χρειαστεί να γίνει μου είπαν ότι με 23€ τηλεφωνικα το αλλάζω για άλλο προορισμό ακόμα και εξωτερικό. Το έχει κάνει κάποιος; Αυτό που ξέχασα να ρωτήσω είναι επίπεδη είναι comfort flex σε άλλη διαδρομή μπορεί να γίνει flex άραγε;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
ΥΓ: σε ερώτηση για ακύρωση εισιτηρίου για Ελλάδα που μπορεί να χρειαστεί να γίνει μου είπαν ότι με 23€ τηλεφωνικα το αλλάζω για άλλο προορισμό ακόμα και εξωτερικό. Το έχει κάνει κάποιος; Αυτό που ξέχασα να ρωτήσω είναι επίπεδη είναι comfort flex σε άλλη διαδρομή μπορεί να γίνει flex άραγε;
Νομιζω οτι ειναι εξυπηρετηση μονο για οποιον δεν εχει επαρκη bonus να ξανακλεισει
Οταν μου ακυρωσε η Aegean τα εισιτηρια με τα bonus, τα πηρα πισω αμεσα, δηλ νομιζω την επομενη μερα.
Με 23 ευρω ακυρωνεις τα παντα και ξανακλεινεις σε οποιον προορισμο θες αρκει να εχεις τα bonus.
Οπως και με τα μιλια δηλαδη.

Νομιζω οτι ξεκαθαριστηκε οτι με bonus εφοσον πληρωνεις 23 ευρω για την αλλαγη ημερομηνιας, δεν ειναι comfort flex.
Comfort flex η flex βγαζεις μονο με μιλια.
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
779
Νομιζω οτι ειναι εξυπηρετηση μονο για οποιον δεν εχει επαρκη bonus να ξανακλεισει
Οταν μου ακυρωσε η Aegean τα εισιτηρια με τα bonus, τα πηρα πισω αμεσα, δηλ νομιζω την επομενη μερα.
Με 23 ευρω ακυρωνεις τα παντα και ξανακλεινεις σε οποιον προορισμο θες αρκει να εχεις τα bonus.
Οπως και με τα μιλια δηλαδη.

Νομιζω οτι ξεκαθαριστηκε οτι με bonus εφοσον πληρωνεις 23 ευρω για την αλλαγη ημερομηνιας, δεν ειναι comfort flex.
Comfort flex η flex βγαζεις μονο με μιλια.
Παρανοηση το εισιτήριο που λέω για ακύρωση είναι κανονικό αγορασμενο comfort flex όχι με bonus
 

pettakos

Member
Μηνύματα
43
Likes
16
Συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν, υπάρχει η δυνατότητα μετατροπής bonus πόντων αποκτηθέντων με κάρτες της Alpha Bank, οχι της Aegean, σε μίλια? Αγορά εισιτηρίου με εξαργύρωση το γνωρίζω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν, υπάρχει η δυνατότητα μετατροπής bonus πόντων αποκτηθέντων με κάρτες της Alpha Bank, οχι της Aegean, σε μίλια? Αγορά εισιτηρίου με εξαργύρωση το γνωρίζω.
Μπορεις ακομη να μετατρεψεις τα bonus σε κουπονι και να αγορασεις εισιτηριο με εκπτωση ως 60 ευρω στο καθε εισιτηριο. Ως εκει ειναι οι δυνατοτητες των bonus σου. Δεν γινονται μιλια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπορεις ακομη να μετατρεψεις τα bonus σε κουπονι και να αγορασεις εισιτηριο με εκπτωση ως 60 ευρω στο καθε εισιτηριο. Ως εκει ειναι οι δυνατοτητες των bonus σου. Δεν γινονται μιλια.
Μα 30000 ποντοι για 60€?!!! Δεν αξιζει. Οσο ενα business με 30€ φορους.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φυσικα και δεν αξιζει. Αλλα ειναι μια ειλικρινης απαντηση για το τι αλλο μπορει να κανει.
Μα ναι ηταν σωστη η απαντηση, οπως και για κουπονια ικεα κλπ. Απλα τωρα το ειδα στο app τους κ μου εκανε εντυπωση ποσα θελουν για 60€..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Μα ναι ηταν σωστη η απαντηση, οπως και για κουπονια ικεα κλπ. Απλα τωρα το ειδα στο app τους κ μου εκανε εντυπωση ποσα θελουν για 60€..
Ζητανε πολλα, αλλα δινουν περισσοτερα: μιλια αναβαθμισης και εξαργυρωσης απο την πτηση, δωρεαν αλλαγη ημ/νιας αν κλεισεις flex
Εγω που εχω περισσοτερα bonus απο οσα χρειαζομαι και κανω συχνα αλλαγες, δεν το απορριπτω τελειως.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ζητανε πολλα, αλλα δινουν περισσοτερα: μιλια αναβαθμισης και εξαργυρωσης απο την πτηση, δωρεαν αλλαγη ημ/νιας αν κλεισεις flex
Εγω που εχω περισσοτερα bonus απο οσα χρειαζομαι και κανω συχνα αλλαγες, δεν το απορριπτω τελειως.
Για την ακριβεια 30.000 ποντοι σου δινουν 60€ εκπτωση, τα υπολοιπα πληρωνονται. Κι εγω εχω μπονους που δεν χρειαζομαι αλλα ποτε δεν ξερεις. σε πτηση με αγορα εκονομυ στα 189€, μπιζνες 449€ πηρα μπιζνες με 27.500 ποντους κ 33€ φορους. Θα επεφτε κεραυνος να με καψει αμα επαιρνα 60€ εκπτωση..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.500
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom